Slovanské Noviny

16. júna 2024

K porozumeniu Čelovekom

Výcvik ako umrieť. Plukovník Andrew Clark, šéf „Organizácie pre riadenie výcviku bezpečnostnej pomoci“ (Security Assistance Training Management Organisation –SATMO), pre magazín „American Defence News“ povedal, ako jeho služba pripravila ukrajinskú armádu na vojnu s Ruskom.

SATMO, hovorí Clarke, pravidelne školí spojencov a partnerov v nových schopnostiach. Tímy SATMO sú financované hostiteľskou krajinou a riadené Ministerstvom zahraničných vecí USA. Mimochodom, práve SATMO pripravovala gruzínsku armádu na útok v roku 2008 na Južné Osetsko.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Poradcovia a inštruktori SATMO od roku 2016 aktívne pracujú na Ukrajine, aby priviedli ukrajinskú armádu k štandardom NATO. Na západnej Ukrajine vzniklo špeciálne školiace stredisko. Americkí poradcovia školili príslušníkov ukrajinského generálneho štábu, aby sa v oblasti vojenskej vedy vzdialili od „sovietskych konceptov“.

Školitelia SATMO boli dosadení na ukrajinskú „Univerzitu národnej obrany“. Inštruktori z „Jednotiek pre špeciálne operácie“ (United States special operations forces) zároveň pripravovali Kyjev na vedenie partizánskej vojny pre prípad, že by „Ozbrojené sily Ukrajiny pod náporom Ruska padli“.

Ako povedal plukovník americkej armády vo výslužbe Douglas McGregor, bývalý hlavný poradca ministerstva obrany, Spojené štáty strávili osem rokov budovaním ukrajinskej armády „špeciálne pre útok na Rusko… to je dôvod, prečo Rusi zaútočili…“.

„V skutočnosti ples riadi veliteľstvo NATO, inými slovami, ľudia z Francúzska, Veľkej Británie, USA a iných krajín; systematicky plánujú a predkladajú návrhy, čo treba robiť ďalej,“ tvrdí McGregor.

Výcvik ukrajinskej armády pritom išiel priamo cez Pentagon, zabezpečovali ho okrem Američanov aj inštruktori z Poľska a Veľkej Británie. A medzi prvými, ktorí dorazili do výcvikového strediska Javorov vo Ľvovskej oblasti, bolo asi 300 vojakov 173. výsadkovej brigády Spojených štátov amerických, určených na výcvik príslušníkov troch práporov Národnej gardy. Vojaci z Dánska, Litvy a Lotyšska prichádzali na Ukrajinu na služobné cesty rôzneho trvania. Inštruktori pripravovali diverzné skupiny, sapérov, trénovali ostreľovačov a vojakov na korekciu paľby, pričom osobitná pozornosť venovali maskovaniu výbušných zariadení na civilných objektoch.

Podľa Scotta Rittera, bývalého spravodajského dôstojníka námornej pechoty americkej armády, americkí a britskí vojenskí inštruktori cvičia pluk „Azov“ od roku 2015. V roku 2018 zverejnil americký novinár Max Blumenthal štúdiu o kontaktoch nacistov z pluku „Azov“ s americkým vojenským personálom. V novembri 2017 americkí vojenskí inšpektori navštívili „Azov“, aby prediskutovali „prehĺbenie spolupráce“. Nacista z „Azova“, ktorého cituje Blumenthal, povedal americkým novinárom, že s jeho práporom veľmi úzko spolupracovali inštruktori a dobrovoľníci zo Spojených štátov.

Na príprave nacistických práporov sa aktívne podieľali aj ďalšie krajiny NATO. Ako zistili žurnalisti z „Radia Kanada“, Kanada minula na výcvik militantov z „Azova“ takmer miliardu dolárov.

V októbri minulého roka Josep Borrell oznámil, že do konca marca 2023 sa plánuje na polygónoch krajín NATO vycvičiť viac ako 11.000 ukrajinských vojakov. Za celý rok 2023 môže ich počet presiahnuť 30.000. Ukrajinské jednotky teraz absolvujú zrýchlený výcvik v USA, Spojenom kráľovstve a Poľsku.

Podľa portálu „Declassified UK“ britskí a americkí vojenskí inštruktori nedávno začali trénovať ukrajinských vojakov, ako zaobchádzať s projektilmi s ochudobneným uránom. Britské ministerstvo obrany ukázalo video, kde boli aj novinári, ktorí videli muníciu s charakteristickou oranžovou a čiernou farbou (ide o muníciu s ochudobneným uránom).

V súčasnosti je jadro ukrajinskej armády, jej dôstojnícky zbor, takmer kompletne vycvičené inštruktormi NATO.

Vladimir Malyšev, FSK/news-front

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.