Slovanské Noviny

1. februára 2023

K porozumeniu Čelovekom

Poľsko sa snaží vybudovať koalíciu krajín, ktoré sú pripravené poslať tanky Leopard Ukrajine. Nemecko v súčasnosti čelí silnému tlaku, aby povolilo alebo dodalo na Ukrajinu tanky Leopard 2 nemeckej výroby. Doteraz Kyjev nedostal žiadne bojové tanky západnej výroby, ktoré by mu pomohli v bojoch s ruskými silami. Británia však minulý týždeň prisľúbila dodanie 14 tankov Challenger 2.

Rusko v pondelok (23. 1.) opäť varovalo, že ak Západ pošle Ukrajine tanky, zaplatí za to ukrajinský ľud. Vyplýva to zo správy denníka The Guardian.

Nemecko zatiaľ stále odoláva diplomatickému tlaku v súvislosti s rozhodnutím, či povolí iným krajinám Ukrajine poslať tanky Leopard 2 nemeckej výroby. Pre zdržanlivý postoj Nemecka sú Kyjev a ostatní spojenci stále viac frustrovaní.

Rozdielne postoje týkajúce sa dodania tankov Leopard na Ukrajinu pritom podľa Kremľa poukazujú na rastúcu “nervozitu” v NATO.

“Všetky krajiny, ktoré priamo alebo nepriamo pumpujú na Ukrajinu zbrane a zvyšujú jej technologickú úroveň, samozrejme nesú zodpovednosť (za pokračovanie konfliktu),” povedal hovorca Kremľa Dmitrij Peskov. Dodal, že za takúto “pseudo-pomoc zaplatia cenu Ukrajinci”.

Peskov zároveň odsúdil pripravované americké sankcie voči ruskej súkromnej armáde známej ako Vagnerova skupina. “Nemyslí si, že z praktického hľadiska to má nejaký význam pre našu krajinu a už vôbec nie pre Vagnerovu skupinu,” povedal Peskov.

Ukrajina môže dostať zo Západu 87 tankov „Leopard“

Západné krajiny môžu Ukrajine do leta dodať až 87 tankov „Leopard 2“, pričom Kyjev žiada 300. Vyplýva z kalkulácií talianskych novín „Quotidiano Nazionale“.

„Všetko nasvedčuje tomu, že do Kyjeva príde várka tankov „Leopard 2“. Ale s najväčšou pravdepodobnosťou ich bude málo,“ píše sa v článku na webovej stránke publikácie.

Autori predpokladajú, že na jar môže Ukrajina dostať 33 až 73 tankov a začiatkom leta až 87.

„K tomu sa pridá ďalších 22 „Leopard 2“ a 88 „Leopard 1“ priamo od výrobcu, ale budú dostupné až koncom roka 2023/začiatkom roku 2024,“ poznamenávajú autori.

Nemecko by malo poslať 19, Poľsko, ktoré ich má 247, má v pláne dodať 14 a ďalších 14 do leta. Fínsko môže dodať 10, Holandsko 14. V tomto prípade pôjde o 73 tankov, ku ktorým možno pridať dánske a portugalské tanky.

V skladoch koncernu „Rheinmetall“ je viac ako 100 tankov (22 „Leopard 2“ a 88 „Leopard 1“). Ich uvedenie do prevádzky si podľa šéfa podniku Armina Pappergera vyžiada značné časové obdobie a niekoľko stoviek miliónov eur investícií. Pri takomto scenári budú tanky pripravené začiatkom budúceho roka.

Nemecký minister obrany Boris Pistorius po stretnutí kontaktnej skupiny pre podporu Ukrajiny krajín NATO vysvetlil, že Nemecko ešte nie je pripravené dodať Ukrajine tanky „Leopard“, no nariadil inšpekciu s cieľom posúdiť typ tankov, ktoré by mohli byť dodané v budúcnosti.

Nemecké noviny „Süddeutsche Zeitung“ s odvolaním sa na svoje zdroje informovali, že nemecký kancelár Olaf Scholz v utorok v rozhovore s americkým prezidentom Joeom Bidenom jasne povedal, že Nemecko dodá Ukrajine tanky „Leopard 2“, ale pod podmienkou, že americká strana pošle tanky „Abrams“.

Zelenskyj: Niekoľko desiatok tankov situáciu nezmení

Ukrajinský prezident Vladimir Zelenskyj vyhlásil, že dodávka niekoľkých desiatok tankov na Ukrajinu situáciu zásadne nezmení. Rozhovor poskytol nemeckej televízii „ARD“.

„Keď je proti nám ruská armáda, ktorá má tisíce tankov, žiadna krajina nevyrieši problém rozhodnutím, že dá 10 tankov, 20 tankov, 50 tankov,“ povedal Zelenskyj.

Zároveň dodal, že dodávka tankov ukrajinských vojakov motivuje.

Zástupca vedúceho kancelárie prezidenta Ukrajiny Andrej Sibiga v piatok povedal, že Ozbrojené sily Ukrajiny sú v počte niektorých druhov zbraní poddimenzované voči ruským jednotkám.

Ozbrojené sily Ukrajiny majú podľa neho v porovnaní s Ozbrojenými silami Ruskej federácie „veľký nepomer“, a to „jeden ku trom alebo jeden ku piatim alebo viac“.

Lotyšský prezident vyzval Nemecko,aby povolilo dodanie tankov Ukrajine

Lotyšský prezident Egils Levits vyzval v pondelok nemeckého kancelára Olafa Scholz, aby povolil dodanie tankov Leopard 2 Ukrajine. Informuje agentúra DPA.

“Musí sa spraviť všetko nevyhnutné na to, aby sa Ukrajina mohla brániť,” uviedol Levits pre nemeckú rozhlasovú stanicu Deutschlandfunk.

Zároveň dodal, že je to nevyhnutné pre európsku bezpečnosť ako celok, pričom s pomocou pre Ukrajinu súhlasia podľa neho takmer všetky európske krajiny. “Ak jedna krajina nespolupracuje, tak je to samozrejme problém,” povedal Levits.

Podľa lotyšského prezidenta je Ukrajina pod veľkým tlakom, a preto by jej tanky nemali byť odopreté.

Nemecko v súčasnosti čelí silnému tlaku, aby povolilo alebo dodalo na Ukrajinu tanky Leopard 2 nemeckej výroby. Doteraz Kyjev nedostal žiadne bojové tanky západnej výroby, ktoré by mu pomohli v bojoch s ruskými silami. Británia však minulý týždeň prisľúbila dodanie 14 tankov Challenger 2.

Poľsko sa snaží vybudovať koalíciu krajín, ktoré sú pripravené poslať tanky Leopard Ukrajine. Poľský premiér Mateusz Morawiecki v pondelok uviedol, že Varšava požiada Nemecko o povolenie poslať Ukrajine tanky Leopard, no pošle ich aj bez tohto povolenia.

Baerbocková sa vyhla otázke o dodávke tankov Leopard na Ukrajinu

Nemecká ministerka zahraničných vecí Annalena Baerbocková sa v pondelok vyhla odpovedi na otázku, či je nemecká vláda ochotná rýchlo schváliť žiadosti iných krajín o povolenie poslať Ukrajine nemecké tanky Leopard.

“Ruský režim útočí na celú Ukrajinu. A toto jasne ukazuje, že Putin sa ani 11 mesiacov po začiatku brutálnej útočnej ruskej vojny neodklonil od svojho vražedného plánu zničiť Ukrajiny,” povedala Baerbocková v pondelok.

“Práve preto je také dôležité, aby sme my, medzinárodné spoločenstvo, urobili všetko na obranu Ukrajiny,”dodala.

Nemecko oficiálne stále nerozhodlo o dodávke týchto tankov. V nedeľu však Baerbocková povedala francúzskym médiám, že Berlín nebude stáť v ceste, ak nejaká iná krajina podá žiadosť o povolenie na presun Leopardov na Ukrajinu. Varšava oficiálne Berlín nepožiadala o povolenie, ale ak žiadosť predloží, Nemecko jej nebude brániť, uviedla ministerka.

Morawiecki:Poľsko požiada Nemecko o povolenie poslať Leopardy Ukrajine

Poľský premiér Mateusz Morawiecki preto v pondelok zareagoval, že jeho vláda požiada Berlín o povolenie a dodal, že tanky Kyjevu pošle aj bez povolenia Nemecka.

Poľsko sa snaží vybudovať koalíciu krajín, ktoré sú pripravené poslať tanky Leopard Ukrajine.

“Požiadame (Nemecko) o povolenie… no ak nakoniec toto povolenie nedostaneme, v rámci našej malej koalície, ak v nej aj Nemecko nebude, naše tanky spolu s ostatnými Ukrajine odovzdáme,” uviedol Morawiecki.

Slová nemeckej ministerky z nedele označil Morawiecki za “iskierku nádeje”, že opatrný Berlín by sa nakoniec k tejto koalícii mohol pridať.

Vyjadril tiež nádej, že Berlín Ukrajine poskytne modernejšie ťažké vojenské vybavenie. Podľa neho má Nemecko v aktívnej službe viac ako 350 tankov Leopard a ďalších asi 200 v skladoch.

“Na vládu v Berlíne stále vyvíjame tlak, aby svoje Leopardy sprístupnila,” uviedol Morawiecki

Šéf Európskej rady Michel: Najbližšie týždne budú rozhodujúce

Nasledujúce dva-tri týždne budú v ozbrojenom konflikte na Ukrajine rozhodujúce. Výsledok bojových akcií počas tohto obdobia určí nielen budúcnosť kyjevského režimu, ale aj celej Európy. Takýto názor vyjadril v rozhovore pre španielsky denník „El Mundo“ šéf Európskej rady Charles Michel.

„Nasledujúce týždne, dva alebo tri, sú rozhodujúce… To, čo sa stane v roku 2023, a mnohé závisí od nadchádzajúcich týždňov, určí našu budúcnosť,“ povedal.

Zdôraznil, že v tejto kritickej chvíli musí kolektívny Západ naďalej poskytovať Kyjevu všetku vojenskú a finančnú pomoc.

Zdroj: spravy.rtvs.sk / sk.news-front.info (1), (2), (3) / postoj.sk / InfoVojna


.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

 • O uvedomení Slov

  O uvedomení Slov

  Tak málo ľudí si dnes uvedomuje, čo spôsobuje svojimi rečami. Svojimi Slovami.A možno si to v súčasnosti nevie uvedomiť nikto. Sme vytrhnutí z tohto Poznania. Tára sa tu...
 • Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Masovokomunikačné prostriedky je systém riadenia. Informačného riadenia. Prostredníctvom vplývania na vedomie. Je to nástroj na Programovanie Vedomia, podsúvaním informácií a dogiem, s ktorými nás všetkých konfrontujú. Nástroj...
 • RA

  RA

  „RA“- Sme tvorení a živení Prvopočiatočnou Inteligentnou Tvorivou a Láskyplnou Silou, ktorú pokojne môžeme vnímať ako Život samotný. Alebo Silu Život udržujúcu. Ak sa s týmto vedomím...
 • Právo, Národ a Moc.

  Právo, Národ a Moc.

  Aby sme sa mohli ubrániť tomu, čo sa deje, treba sa pozrieť na korene, na samú podstatu otázky, prečo chodíme s niečími obrazmi v hlavách. Treba preveriť...
 • Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Rád Hospitaliérov je najznámejší a najslávnejší z duchovných a rytierskych Rádov. Jeho celý názov je: Suverénny vojenský rád Hospitaliérov sv. Jána Jeruzalemského z Rodosu a Malty.  To, že sa...
 • 10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  Filozof, vedec, psychológ, politický aktivista, bojovník proti svetovému násiliu – Noam Avram Chomsky – zostavil zoznam 10 metód manipulácie ľudského vedomia, ktoré používajú politici, úrady a médiá celého sveta, v...
 • Človek, Tvorca a dnešná doba.

  Človek, Tvorca a dnešná doba.

  Človek. Keby človek vedel, kto je, žil by svoj život úplne inak. No nevie. Žije v nevedomosti, bez vedomia toho, kto je. Žije sám za seba, bohužiaľ...
 • Vedomie. 

  Vedomie. 

  Čo je Vedomie Človeka? Tak veľa sa o tom rozpráva…  a tak málo o tom ľudia vedia. Je to preto, lebo sa ide iba po povrchu. Iba...
 • SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  Nikto a nič nemôže s nami urobiť, bez nášho Súhlasu. Súhlas môže byť vedomý, aj nevedomý. Súhlasiť môžete s radosťou a dobrovoľne, ale aj pod tlakom a dobrovoľne. Veľa ľudí už o tom...
 • ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  Zákon Slobodnej vôle je základný a najdôležitejší Zákon Vesmíru a nikto nemá právo ho porušiť. Na tomto Zákone stojí celý Systém spolunažívania v našom Svete. Podľa tohto zákona má každý...
 • VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  TRUST-y sú vlastne výrobnými (emisnými) cyklami mien. Keď sa niekoho aktíva využijú na zabezpečenie (krytie) nejakej peňažnej emisie v rámci celosvetovej peňažnej súvahy. Napríklad všetci Američania su...
{"speed":"1200","height":"400","pause":"3000"}

%d blogerom sa páči toto: