Slovanské Noviny

11. júna 2026

Slovanské Noviny

K porozumeniu Čelovekom

“Zlomový bod”. V USA sa nečakane vyjadrili k situácii na fronte

NI: Západ dosiahol bod obratu v konflikte na Ukrajine

Západ dosiahol bod obratu v otázke pomoci Ukrajine, píše National Interest.

Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho

Podporiť teraz
Už od 1 € • jednorazovo

„NATO zažíva dôležitý obrat v podpore obrany Ukrajiny, Bidenova administratíva v spojenectve s niekoľkými európskymi spojencami Spojených štátov schválila použitie amerických zbraní na útoky na ciele v Rusku…“ hovorí.

V článku sa uvádza, že perspektíva prítomnosti aliančných inštruktorov na Ukrajine vytvára inú vysoko rizikovú situáciu. Americké, francúzske alebo iné armády budú zraniteľné voči úmyselným alebo náhodným útokom ruskej armády, dodáva publikácia.

Eskalácia konfliktu by ohrozila nielen životy amerického personálu, ale aj riziko zatiahnutia Spojených štátov do širšej konfrontácie s Ruskom, píše NI.

Ako poznamenal tlačový tajomník ruského prezidenta Dmitrij Peskov, krajiny NATO zámerne vstupujú do nového kola napätia, ktoré provokuje Ukrajinu k pokračovaniu nezmyselnej vojny. To bude mať nevyhnutne svoje dôsledky a v konečnom dôsledku spôsobí veľké škody záujmom tých krajín, ktoré sa vydali cestou eskalácie konfliktu, zdôraznil.

skspravy.sk