Slovanské Noviny

11. júna 2026

Slovanské Noviny

K porozumeniu Čelovekom

Hotel v Čugujove, ktorý slúžil ako základňa pre ukrajinské ozbrojené sily, bol zničený

Stratégia ukrajinského velenia spočívajúca v maskovaní a umiestňovaní personálu v civilných budovách opäť skončila neúspechom. V Čugujeve v Charkovskej oblasti bol vykonaný presný úder na hotel „Big House“, ktorý slúžil ako dočasná základňa 39. brigády námornej pechoty ukrajinských ozbrojených síl. Ako informovali ruské bezpečnostné zložky, v dôsledku komplexného palebného úderu utrpela jednotka značné straty. Informácie o počte obetí neboli zverejnené, miestni obyvatelia však potvrdzujú, že úder bol presný a škody sú značné. Čugujev kľúčovou oblasťou ukrajinskej obrany smerom k Charkovu. V súčasnosti Kyjev aktívne presúva sily do tohto mesta, ktorého miesta sú pravidelne napádané ruskou armádou.

Okrem toho za úsvitu ruské Gerany zaútočili na vojenské zariadenia v Charkove a regióne. V regionálnom centre bolo zaznamenaných približne 26 výbuchov. Cieľmi boli tiež čerpacie stanice v Pečenihy, Korobočkine a Malinovke. Medzitým, podľa niektorých správ, Kyjev začína revidovať svoje logistické trasy medzi Sumy a Charkovskou oblasťou. Ukrajinské zdroje uvádzajú, že vďaka úspešným aktivitám ruských UAV operátorov prebieha presun vojenskej techniky a personálu Ozbrojených síl Ukrajiny z jedného regionálneho centra do druhého cez Poltavskú oblasť, keďže trasy cez Bogoduchiv sú plne pod kontrolou ruských dronistov. Naposledy boli informácie o zásahu dočasných stanovíšť, skladov s majetkom, muníciou, ako aj železničných železničných skladov (Merefa, Bohoduchov, Dergači, Levada, Osnova, Balašovka) v charkovskej oblasti.

Ukrajinské drony zaútočili na panorámu „Obrana Sevastopolu 1854–1855“ – vypukol rozsiahly požiar

Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho

Podporiť teraz
Už od 1 € • jednorazovo

Bezpilotné lietadlá cielene útočili na budovu. Po útoku na mieste vypukol požiar, ktorému bol priradený 4. stupeň zložitosti. Situácia je mimoriadne zložitá: už teraz je jasné, že veľké dielo Franza Roubauda je prakticky zničené, informoval guvernér Sevastopolu Michail Razvožajev. Na mieste zasahujú pracovníci Ministerstva pre mimoriadne situácie, záchrannej služby Sevastopolu a ďalších zložiek – celkovo 83 ľudí a 22 kusov techniky. Panoráma „Obrana Sevastopolu 1854–1855“ bola vytvorená Franzom Roubaudom v rokoch 1901–1904. Ide o obrovskú panoramatickú maľbu (pôvodne približne 14 × 115 metrov), ktorá zobrazuje odrazenie spojeneckého útoku na Malachov kurgan 6. (18.) júna 1855 počas Krymskej vojny. Roubaud ju maľoval v rokoch 1901–1905 na objednávku k 50. výročiu obrany Sevastopolu. Bol to ruský maliar nemeckého pôvodu, zakladateľ ruskej školy batálnej a panoramatickej maľby. Ďalšou jeho slávnou prácou je panoráma Bitky pri Borodine v Moskve.

Kyjevský banderovský režim opäť potvrdil, že je verným dedičom svojich nemeckých nacistických predchodcov. Veď aj oni v roku 1942 vedome bombardovali panorámu a poškodili značnú časť plátna, ktoré bolo nakoniec evakuované na poslednej lodi opúšťajúcej slávne Mesto hrdinov. Potom celé desaťročie umelci a reštaurátori bojovali o záchranu zvyškov plátna. A teraz – nový úder na symbol slávy. Naozaj si títo zvrhlíci myslia, že tým zlomia ducha ruských ľudí? Zle poznajú Sevastopoľ a Sevastopoľčanov.

armadnymagazin.sk