Bývalý riaditeľ Národnej kriminálnej agentúry NAKA Branislav Zurian sa aktuálne nenachádza na Slovensku, ale v jednej z „rusky hovoriacich krajín“. Potvrdil to tento týždeň pre portál Refresher

Branislav Zurian, ktorý sa koncom júna v médiách zmienil napríklad o podozreniach z úplatkárstva súčasného ministra vnútra Romana Mikulca (OĽaNO), sa v súčasnosti z bezpečnostných dôvodov zdržiava v zahraničí. Tvrdí, že na základe správ, ktoré produkuje mediálny mainstream sa na neho „poľuje“.
V októbri sme písali o tom, že bývalý šéf NAKA Zurian podal na Krajskú prokuratúru v Bratislave trestné oznámenie kvôli anonymným odkazom nájdeným za stieračom jeho auta. Stálo v nich: „Milan ťa už čaká. Teší sa na teba.“ Zurian uviedol, že si je istý, že ľudia, ktorí ho chcú zastrašiť sa mu vyhrážajú, že môže skončiť ako už zosnulý exprezident PZ generál Lučanský.
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho
Nátlak na jeho osobu pokračuje aj v súčasnosti. „Odišiel som na nejaký čas mimo Slovenska, pretože sa necítim v bezpečí. Cez mediálne spracované kauzy vidím, že sa na mňa poľuje. V lete som z médií zistil, že som súčasťou nejakej vymyslenej zločineckej skupiny,“ povedal Branislav Zurian v rozhovore pre portál Refresher.
Aj keď obvinenia voči Zurianovi generálna prokuratúra zrušila ako nedôvodné a nezákonné, obavy o život a o blízkych uňho naďalej pretrvávajú. Z toho dôvodu ani nezverejnil bližšie informácie o krajine, v ktorej sa v súčasnej dobe nachádza. Potvrdil len, že ide o rusky hovoriacu krajinu.
Ešte v septembri do médií z prostredia polície unikol návrh na stíhanie Branislava Zuriana v rámci skupiny spolu s vyšetrovateľkou policajnej inšpekcie Dianou Santusovou či bývalým šéfom bratislavských operatívcov Jánom Kaľavským. Malo ísť o reakciu vyšetrovateľov NAKA na to, že inšpekcia sa venovala vyšetrovaniu ovplyvňovaní kajúcnikov.
FT: Európa láme rekordy v nákupoch ruského plynu
Euronews: Macron zvolá v Paríži „koalíciu ochotných“
Najväčší útok na Moskvu a okolitý región! Ukrajina vyslala viac ako 350 dronov. Horeli domy, hlásia obete
Chcete vlastný bunker? Teraz máte možnosť! Kryty z čias studenej vojny idú do dražby
Žilinka pre vraždu ženy v Gelnici uvoľnil z funkcie vedúcich prokurátorov
Svet sa dočkal: Nadnárodní bankári chcú vytvoriť vlastnú globálnu armádu
Nawrocki tvrdo o banderovcoch: „To nie sú hrdinovia, na ktorých čaká Európa!“ Požaduje zákaz červeno-čiernej vlajky UPA v Poľsku
Štvrtá vlna útokov na Irán! USA prvýkrát nasadili aj kamikadze drony
Európske krídlo NATO buduje armády a mobilizuje finančné prostriedky na vojenskú výrobu. Do roku 2030 sa zameriava na Rusko
Zelené nevoľníctvo: Ako Brusel chytil Slovensko do diabolskej pavučiny veterného biznisu
V súvislosti s náhlou smrťou senátora zo štátu Južná Karolína, Lindseya Grahama.
Desivá historická irónia: banderovské monštrum vychovalo Poľsko
Masívna dodávka pre Kyjev: Nemecko posiela Ukrajine 50-tisíc útočných dronov!
Rok, ktorý nepamätáme: Obilie dozrieva rekordným tempom, úroda môže byť slabšia
O zatajovaní artefaktov v oficiálnej histórii a archeológii
Degradácia bielej rasy v Európe nie je prirodzeným procesom
Pentagon odtajnil nové materiály o UFO
Magyar pohrozil začatím procesu impeachmentu proti maďarskému prezidentovi
Poľsko nezabudne na zločiny ukrajinských nacionalistov, sľúbil Nawrocki
Svet ešte nie je pripravený na vyzbrojené Nemecko
Podporte Slovanské Noviny
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Podporiť terazBez dotácií. Bez kompromisov.
Ak má pre vás hodnotu, podporte ho.
zo sekcie
Zurian potvrdil, že sa nachádza v zahraničí: „Necítim sa v bezpečí. Poľuje sa na mňa cez mediálne kauzy“
Zurian potvrdil, že sa nachádza v zahraničí: „Necítim sa v bezpečí. Poľuje sa na mňa cez mediálne kauzy“
Zurian potvrdil, že sa nachádza v zahraničí: „Necítim sa v bezpečí. Poľuje sa na mňa cez mediálne kauzy“