Slovanské Noviny

25. júla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Koordinácia vývozu zbraní prostredníctvom NATO sa jednoznačne stáva ďalším krokom, ba priam míľnikom, ktorý Európu a teda nás všetkých významne približuje k vojne, upozorňuje gen.v.v. Jozef Viktorín v príspevku na sociálnej sieti.

Spôsob argumentácie Generálneho tajomníka NATO že “…aliancia sa konfliktu nezapojí… “ vyznieva nie len farizejsky, trápne, ale aj smiešne.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Podotýkam, že naozaj smiešne by to bolo, keby takto nehrozil otvorený a priamy stret Ruska zo Západom.

Čo je ešte horšie a smutnejšie, touto rétorikou nezodpovedných politikov vedome zavádzajú všetkých naokolo. Áno zavádzajú. Takýmito akože argumentami sa neklamú pohlavári len medzi sebou, ale čo je zásadné, klamú a to cielene, aj všetkých obyvateľov. A to je pre mňa najvyššia forma podvodu.

Realizácia dodávok zbrani má byť prostredníctvom troch vojenských základni aliancie a to: z Rumunska, Poľska a tou treťou, ako naznačil maďarsky premiér, má byť Slovensko. Už tento šialený, priam pekelný plán ukazuje, prečo bolo nutné tak rýchlo podpísať dohodu s USA (DCA), však pani Čaputová…?

To že aliancia bude aktívna smerom k Ukrajine bolo jasné dávno dopredu. Avšak to, že územie SR má byť využité, vlastne zneužité, na prepravu zbraní smerom na Ukrajinu je slušne povedané nemiestnym pokusom o žart so Slovenskom a jeho občanmi.

A to aj preto, že občan sa túto viac ako zásadnú informáciu dozvie od maďarského predsedu vlády a nie od slovenských, teda vlastných politikov. Kto s kým potom akú hrá hru a aké zámery sú skutočným záujmom mocipánov?

Povedzme si jasne a zreteľne, že v prípade, ak cez Slovenskú republiku budú viesť zásobovacie trasy pre vývoz zbraní na Ukrajinu, stávame sa okamžitým a jasným terčom Ruskej federácie na zásah.

Ak niekto tvrdí opak, buď je snílek, klamár, alebo oboje dokopy.

A teraz to dôležité: všimli ste, že by v týchto šialených plánoch figurovali krajiny ako Francúzsko, Nemecko, Veľká Británia či Belgicko? Ja teda nie a nevšimol by si to nikto, pretože tam nie sú. Vieme prečo…

Na druhej strane veľmi otvorene hovorím, že vláda, naša vláda, sa ani náhodou nechová k občanom férovo, lebo niečo tak zásadné sa musíme dozvedieť od premiéra susedného štátu a naši politici a nehovoriac o médiách sú tichúčko!

Na druhej strane ešte stále verím, že pôvodné proklamácie vlády, že žiadne zbrane, žiadni slovenskí vojaci na Ukrajinu nepôjdu, budú do bodky dodržané .

Bojachtiví politici z aliancie a iných západných štátov, ktorí o útrapách vojny nemajú ani minimálnu predstavu by sa mali nad sebou zamyslieť. Som si istý, že u nás majú dvere otvorené a môžu sa prísť pozhovárať s občanmi, ale nie sa na ich chrbte voziť.

Odkaz slovenskej vláde

Našej vláde pri tom jasne odkazujem, že Slovensko je odkázané na dialóg, nie na zamlčiavanie zásadných informácií. Slovensko potrebuje jasnú pronárodnú politiku, ktorá je v záujme občanov a nie cudzích mocnosti a štátov.

Je smutné, že táto vojnou zaváňajúca aktivita sa robí v období, keď je na stole cez organizovanie mierovej konferencie snaha urovnať konflikt na Ukrajine.

Potvrdzuje to netransparentný, arogantný a amatérsky prístup k „niekoho“ k slovu a pojmu MIER.

Pripomínam a opakujem, že to čo potrebujeme je MIER a nie vojna. Toto je cesta k zastaveniu krviprelievania a zároveň postupného vzostupu kvality života v Európe a jej národných štátov, pretože, ak to niekto z „lídrov“ nespozoroval, ideme dolu z kopca…

gen.v.v. Jozef Viktorín/skspravy.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.