Slovanské Noviny

1. októbra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Včera, 20. marca si svet pripomenul 20. výročie invázie spojeneckých síl pod vedením USA do Iraku.

Zatykač Medzinárodného trestného súdu na ruského prezidenta Vladimira Putina prišiel vo vhodnej chvíli. Bolo to, ak už nič iné, slabé rozptýlenie nad priestupkami a zločinmi iných súčasných i bývalých vodcov. Rusko, ktoré nie je členskou krajinou ICC, neuznáva jurisdikciu tohto súdu. Ani Spojené štáty, napriek evidentnému chrapčaniu amerického prezidenta Joea Bidena.

O dvadsať rokov neskôr bývalý prezident USA George W. Bush , bývalý premiér Spojeného kráľovstva Tony Blair a austrálsky John Howard , trojka, ktorá je najviac zodpovedná nielen za zločineckú inváziudo cudzej krajiny, ale aj za regionálnu a globálnu kataklizmu, ktorá z toho vyplýva, zostáva na slobode. Odvtedy sa Bush začal venovať maľbe; Blair a Howard radšej predávali poháre údajnej múdrosti na prednáškovom okruhu.

Invázia koalície ochotných pod vedením Spojených štátov do Iraku v roku 2003 bola vzorovým cvičením hanobenia samotného medzinárodného systému pravidiel, o ktorých hovoria Washington, Londýn a Canberra, keď odsudzujú svoj najnovší sortiment medzinárodných darebákov.

Pripomenula tie pochmúrne slová Medzinárodného vojenského tribunálu, prednesené počas norimberských procesov s vojnovými zločincami v roku 1946: „Vojna je v podstate zlá vec. Jej dôsledky sa neobmedzujú len na bojujúce štáty, ale ovplyvňujú celý svet. Začatie útočnej vojny preto nie je len medzinárodným zločinom; je najvyšším medzinárodným zločinom, ktorý sa líši od ostatných vojnových zločinov tým, že v sebe obsahuje nahromadené zlo celku.

Invázia do Iraku vzdorovala Bezpečnostnej rade OSN ako jedinému arbitrovi v otázke, či bude použitie sily nevyhnutné na boj proti skutočnej hrozbe pre medzinárodný mier a bezpečnosť.

Porušila Chartu OSN. Podporilo to prípady strašného klamstva (tie tvrdohlavo spektrálne zbrane hromadného ničenia) a nafúknutie hrozieb, ktoré údajne predstavoval režim Saddáma Husajna.

To zahŕňalo nezabudnuteľný britský príspevok o Saddámovej údajnej schopnosti odpáliť chemické a biologické zbrane za 45 minút. Ako Blair vyhlásil poslancom v septembri 2002: „[Spravodajská služba] dospela k záveru, že Irak má chemické a biologické zbrane, že Saddám pokračuje v ich výrobe, že má existujúce a aktívne vojenské plány na použitie chemických a biologických zbraní, ktorý by sa dal aktivovať do 45 minút.“

Putin, ktorý v tomto bode netrpel amnéziou, tiež poznamenal túto skutočnosť vo svojom prejave , v ktorom oznámil ruský útok na Ukrajinu. Irak, ako poznamenal, bol napadnutý „bez akéhokoľvek právneho dôvodu“. Klamstvá, povedal, boli svedkami „na najvyššej štátnej úrovni a boli vyslovené z vysokej tribúny OSN. V dôsledku toho vidíme obrovské straty na ľudských životoch, škody, ničenie a kolosálny nárast terorizmu.“

Bezprostredne po invázii bola infraštruktúra krajiny zničená, jej armáda a verejná služba sa rozpadli a zanechali bohaté zásoby nespokojných regrútov pre povstanie, ktoré nasledovalo. Krajina, rozpoltená medzi šiítmi, sunnitmi a Kurdmi a ovládaná okupačnými silami kolosálnej neschopnosti, utrpela skutočný kolaps, po ktorom zostalo vákuum, ktoré využívajú džihádisti a časom aj Islamský štát.

Od invázie sa proti pochybnému triumvirátu evanjelizačných vojnových štváčov podniklo množstvo úsilia občianskej spoločnosti. Tribunál pre vojnové zločiny v Kuala Lumpur, zvolaný počas štyroch dní v novembri 2011, sa odvolal na univerzálnu jurisdikciu pri uznaní Busha, Blaira a ich komplicov vinnými z agresie.

Napriek jeho nezameniteľnej politickej chuti – pôvodný orgán bol jednostranne založený bývalým malajzijským premiérom Mahathirom Mohamadom – jeho odôvodnenie bolo dostatočne rozumné.

Inváziu do Iraku nemožno „odôvodniť žiadnou rozumnou interpretáciou medzinárodného práva“ a hrozilo, že „nás vráti do sveta, v ktorom právo džungle prevláda nad právnym štátom, čo môže mať katastrofálne následky nielen pre ľudské práva“. Iračanov, ale ľudí v celom regióne a vo svete“.

Nadácia SEARCH so sídlom v Sydney sa v roku 2012 rozhodla podať sťažnosť ICC v nádeji, že tento orgán vykoná vyšetrovanie a vydá príkaz na zatknutie Howarda. V septembri 2013 podal Peter Murphy, tajomník nadácie, sťažnosť, ktorá okrem iného zahŕňala spáchanie aktov agresie, porušovania medzinárodného humanitárneho práva a ľudských práv a zločinov proti mieru. Úsilie zlyhalo a Howard zostal dráždivo voľný.

O dve desaťročia sa Spojené štáty stále ocitajú zapletené v Iraku s 2 500 vojakmi umiestnenými v kapacite, ktorá sa pravdepodobne tak skoro nezastaví. Paralely s Afganistanom sa však už črtajú. V roku 2022 odchádzajúci šéf amerického centrálneho velenia, námorný generál Frank McKenzie, predniesol svoj sen o tom, čo sa stane.

„Chcete sa dostať do stavu, v ktorom sa národy a bezpečnostné zložky v týchto krajinách môžu vysporiadať s násilnou extrémistickou hrozbou bez našej priamej podpory.“

Je iróniou, že takéto násilné extrémistické hrozby mali viac ako malú pomoc pri ich vytváraní z katastrofálneho zásahu Washingtonu. Nakoniec by Iračania museli jednoducho akceptovať „prijatie väčšieho podielu zo všetkých možností, ktoré teraz robíme“.

Nešťastie v Iraku je tiež spásnym varovaním pre krajiny, ktoré sú ochotné pripojiť sa k akémukoľvek úsiliu pod vedením USA alebo sa spoliehať na dobrú milosť moci Washingtonu. Byť nepriateľom Spojených štátov môže byť nebezpečné, ale ako nám pripomína Henry Kissinger, byť priateľom sa môže stať osudným.

Dr. Binoy Kampmark

O autorovi: Dr. Binoy Kampmark bol štipendistom Commonwealthu na Selwyn College v Cambridge. V súčasnosti prednáša na Univerzite RMIT. Je pravidelným prispievateľom do globálneho výskumu a ázijsko-pacifického výskumu.

Pôvodným zdrojom tohto článku je Global Research

skspravy

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

 • Globálny Finančný Systém má hlboké korene

  Globálny Finančný Systém má hlboké korene

  Pamätáte sa na prezidenta Nixona? Ostal po ňom prechod Ameriky na nezabezpečený dolár. Takpovediac sa začali v obehu objavovať nie len peniaze M1, ale aj peniaze M2, M3,...
 • Vedomie

  Vedomie

  Čo je Vedomie Človeka? Tak veľa sa o tom rozpráva… a tak málo o tom ľudia vedia. Je to preto, lebo sa ide iba po povrchu. Iba...
 • Sme multidimenzionálnym stelesnením Predkov

  Sme multidimenzionálnym stelesnením Predkov

  Všetkých rád pozdravujem, všetkým zdravia pri strome Rodu Najvyššieho. Áno, po slovansky, po našom budem rozprávať, to je Poznanie. Slovan je sláviaci Jan a Jin (Slavjanin –...
 • Zvestovanie Vekov SvätoŽitia!

  Zvestovanie Vekov SvätoŽitia!

  Ako tajomne znie tento Hostinského text: Slovo úprimnô znie i k tebe, ľudu slovenský! Svet ťa haní, že v baniach kopeš, na poli mozolíš, na dvore dobytok...
 • AUDIO: Čo je Slovanstvo ? Čo s ním v posledných storočiach  parazitickí agresori robili ?

  AUDIO: Čo je Slovanstvo ? Čo s ním v posledných storočiach  parazitickí agresori robili ?

  Všetkými možnými spôsobmi sa pokúšali vymazať minulosť našich veľkých predkov, našich rodičov. Pokúšali sa vymazať nás a naše duše. Napriek všetkým technológiám a všetkému úsiliu tých, ktorí...
 • RA

  RA

  „RA“- Sme tvorení a živení Prvopočiatočnou Inteligentnou Tvorivou a Láskyplnou Silou, ktorú pokojne môžeme vnímať ako Život samotný. Alebo Silu Život udržujúcu. Ak sa s týmto vedomím...
 • SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  Nikto a nič nemôže s nami urobiť, bez nášho Súhlasu. Súhlas môže byť vedomý, aj nevedomý. Súhlasiť môžete s radosťou a dobrovoľne, ale aj pod tlakom a...
 • My všetci sme jeden celok.

  My všetci sme jeden celok.

  Všetci vieme, že existujú hodnoty materiálne a hodnoty nebeské. Nebeské hodnoty sa nedajú kúpiť. To je nemožné. Ale paraziti vymysleli ako ich predať. Ako predať Svedomie, ako...
 • História rytierskeho Rádu Hospitalierov Svätého Jána Jeruzalemského, Rodoského, Maltézskeho. Časť 2.

  História rytierskeho Rádu Hospitalierov Svätého Jána Jeruzalemského, Rodoského, Maltézskeho. Časť 2.

  Vplyv križiackych výprav na Bratstvo sv. Jána. V októbri 1096 v malom francúzskom mestečku Clermont rímsky pápež vyzval všetkých veriacich kresťanov v Európe, aby išli do ťaženia...
 • Tri pranázory starej Vieronauky Slovenskej

  Tri pranázory starej Vieronauky Slovenskej

  Starú vieronauku Slovenskú tvoria tri pranázory Slovenov:1. Pranázor na SVET2. Pranázor na BOŽSTVO3. Pranázor na ČLOVEKA Štruktúra náuky odzrkadľuje realitu bytia z pohľadu Človeka.1. Pranázor na svet...
 • Človek, Tvorca a dnešná doba

  Človek, Tvorca a dnešná doba

  Človek. Keby človek vedel, kto je, žil by svoj život úplne inak. No nevie. Žije v nevedomosti, bez vedomia toho, kto je. Žije sám za seba, bohužiaľ...
 • Vytratenie a návrat Starej Vieronauky Slovenskej

  Vytratenie a návrat Starej Vieronauky Slovenskej

  STARÁ VIERONAUKA SLOVENSKÁ sa dočasne úplne vytratila z nášho duchovného a kultúrneho dedičstva. Nezanikla. Len sa vytratila. Nebolo totiž možné začať ju pokrytecky svojvoľne interpretovať, úmyselne a...
 • … vtedy bol vytvorený Rád Hospitaliérov.

  … vtedy bol vytvorený Rád Hospitaliérov.

  Toto je dôležité vedieť. Objavilo sa tu Rímske právo. Prečo… Pretože, keď je deň Svaroga, máme mier (MIR), keď je noc Svaroga je RIM, A keď je...
 • Obrátenie k RODu.

  Obrátenie k RODu.

  “Sláva Rodu” sú slová, ktoré veľmi často používam. Sláva RODu. So Slávou RODu to všetko ide. S LÁVOU RODu, chápete, čo myslím, LÁVA. S LÁVOU. Keď s...
 • MOC v Dobrom Slove, Pravde a v Dobrom Skutku

  MOC v Dobrom Slove, Pravde a v Dobrom Skutku

  V našej národnej duchovnej tradícii sa od nepamäti pripisoval Slovu osobitý význam, ako pre život jedinca, tak aj pre život národa. Tento vzťah k Slovu pramení u...
 • Večne Živý Strom

  Večne Živý Strom

  Medzi Tatrami a Dunajom vyrástol jeden veličizný strom. Korene jeho ťahajú sa na tri strany žulami Karpatov. Víly a Rusalky kropievali ho každý deň, no nebolo mu to dosť...
 • Vnútro Človeka

  Vnútro Človeka

  Každý človek sa niekedy nachádza pod ťarchou krivdy. Krivda na krivde preložená krivdou. Proste taká fáza života sa spustila z nejakého dôvodu v živote človeka. A človek...
 • Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Tri kľúče otvárajú nám svätyňu vieronauky starobylých Slovenov. Prvým kľúčom vstupujeme do chrámu, kde na sklepení, na stĺpoch, oblokoch, po stenách a dverách zobrazenú vidíš celú oblohu nebeskú...
 • ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  Aby sme pochopili koncepciu jednotného riadenia sveta, na základe existujúcich pravidiel (tovarovo – peňažných a tovarovo – ekonomických vzťahov medzi subjektami a územiami), je potrebné poznamenať, že...
 • Globalisti a My – Človekovia

  Globalisti a My – Človekovia

  Človekom je možné manipulovať pomocou klamstva. To je známy fakt. Známy je hlavne tým, ktorí vytvorili tento inštrument manipulácie. Na tom je postavený celý systém. Tento systém...
 • O uvedomení Slov

  O uvedomení Slov

  Tak málo ľudí si dnes uvedomuje, čo spôsobuje svojimi rečami. Svojimi Slovami.A možno si to v súčasnosti nevie uvedomiť nikto. Sme vytrhnutí z tohto Poznania. Tára sa...
 • Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Masovokomunikačné prostriedky je systém riadenia. Informačného riadenia. Prostredníctvom vplývania na vedomie. Je to nástroj na Programovanie Vedomia, podsúvaním informácií a dogiem, s ktorými nás všetkých konfrontujú. Nástroj...
 • Právo, Národ a Moc.

  Právo, Národ a Moc.

  Aby sme sa mohli ubrániť tomu, čo sa deje, treba sa pozrieť na korene, na samú podstatu otázky, prečo chodíme s niečími obrazmi v hlavách. Treba preveriť...
 • Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Rád Hospitaliérov je najznámejší a najslávnejší z duchovných a rytierskych Rádov. Jeho celý názov je: Suverénny vojenský rád Hospitaliérov sv. Jána Jeruzalemského z Rodosu a Malty. To,...
 • 10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  Filozof, vedec, psychológ, politický aktivista, bojovník proti svetovému násiliu – Noam Avram Chomsky – zostavil zoznam 10 metód manipulácie ľudského vedomia, ktoré používajú politici, úrady a médiá celého sveta, v...
 • ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  Zákon Slobodnej vôle je základný a najdôležitejší Zákon Vesmíru a nikto nemá právo ho porušiť. Na tomto Zákone stojí celý Systém spolunažívania v našom Svete. Podľa tohto zákona má každý...
 • VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  TRUST-y sú vlastne výrobnými (emisnými) cyklami mien. Keď sa niekoho aktíva využijú na zabezpečenie (krytie) nejakej peňažnej emisie v rámci celosvetovej peňažnej súvahy. Napríklad všetci Američania su...
{"speed":"1200","height":"400","pause":"3000"}

%d blogerom sa páči toto: