Slovanské Noviny

11. decembra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Ak prestanete veriť, že ste a môžete byť prínosom pre ochranu zákonnosti, presadzovanie spravodlivosti a rozvoj slovenskej prokuratúry, musíte odísť! Skonštatoval to generálny prokurátor (GP) Maroš Žilinka na sociálnej sieti. Rozhodol sa Žilinka opustiť svoj úrad?

„DÔVERA A SĽUB VERNOSTI SLOVENSKEJ REPUBLIKE MA ZAVӒZUJÚ,“ uviedol generálny prokurátor v úvode svojho statusu. 

-> Vypočujte si Novosti Slovanských Novín za posledných 24 hodín v prac. dňoch o 18:00. <-

Sústavné tendenčné, účelové a manipulatívne útoky

Život podľa Žilinku nie je statický, ale dynamický proces. „A tak nastanú aj chvíle, keď OKOLNOSTI DONÚTIA ČLOVEKA PREMÝŠĽAŤ NAD VECAMI, NAD KTORÝMI BY ZA BEŽNÉHO STAVU NEUVAŽOVAL. Je tomu tak zvlášť za situácie, ak čelí sústavným tendenčným, účelovým a manipulatívnym útokom, ktorých jediným cieľom je systematická diskreditácia,“ pripomína všetky ataky, nenávistné prejavy a osočovanie.

„A presne v takej situácii som sa ocitol po necelých troch rokoch pôsobenia vo funkcii generálneho prokurátora Slovenskej republiky. AK PRESTANETE VERIŤ, že ste a môžete byť prínosom pre ochranu zákonnosti, presadzovanie spravodlivosti a rozvoj slovenskej prokuratúry, MUSÍTE ODÍSŤ. Pretože v takej situácii nedostanete zo seba maximum a nepomáhate k napĺňaniu poslania tak, ako by ste mali,“ vsvetľuje GP.

„Ale V TOMTO MOMENTE TO ROZHODNE NIE JE MÔJ PRÍPAD. Nepodľahnem atakom, nech by boli akokoľvek intenzívne či agresívne a tieto mi ako generálnemu prokurátorovi Slovenskej republiky NEZABRÁNIA v presadzovaní a upevňovaní zákonnosti,“ uzavrel pevne Žilinka.

hlavnydennik.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d