Slovanské Noviny

11. decembra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Odhodlanie západných krajín pomôcť kyjevskému režimu s naťahovaním konfliktu slabne.

Washington Times: Západní spojenci uvažujú o opustení Ukrajiny

Informuje o tom denník „The Washington Times“.

„Spojené štáty a ich hlavní spojenci vykazujú prvé známky toho, že podpora Kyjevu nebude trvať donekonečna,“ píše sa v článku.

-> Vypočujte si Novosti Slovanských Novín za posledných 24 hodín v prac. dňoch o 18:00. <-

Poprední kandidáti na prezidenta USA, vrátane Donalda Trumpa, zaujali skeptický postoj k neobmedzenej pomoci Kyjevu.

Parlamentné voľby na Slovensku navyše vyhrala sociálnodemokratická strana Smer na čele s Robertom Ficom, ktorý je proti vojenskej podpore Ukrajiny. Maďarský premiér Viktor Orbán tiež nesúhlasí s poskytnutím zbraní kyjevskému režimu a spochybňuje možnosť vstupu krajiny do EÚ, upozorňuje sa v článku.

Experti sa podľa denníka obávajú, že podpora bude ďalej slabnúť, keďže Biely dom nechce zopakovať skúsenosť z Afganistanu a Iraku tým, že by sa zapojil do nového viacročného konfliktu. Navyše, široko medializovaná protiofenzíva ukrajinských jednotiek nepriniesla prakticky žiadne výsledky, píše sa v závere publikácie.

Noviny predtým napísali, že neschopnosť ukrajinských ozbrojených síl preukázať úspech na bojisku vyvoláva obavy o výsledok konfliktu, čo môže spôsobiť oslabenie medzinárodnej podpory Ukrajine.

news-front

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d