Slovanské Noviny

11. decembra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Americký minister zahraničných vecí Antony Blinken v utorok na Riceovej univerzite v Houstone v Texase vyhlásil, že Spojené štáty musia konať z pozície sily vo všetkých otázkach súvisiacich s Čínou.

Blinken: USA musia zatlačiť na Čínu z pozície sily

Informuje o tom agentúra TASS.

„Vzťah s Čínou je pravdepodobne najzávažnejší z hľadiska dôsledkov a najkomplexnejší. V tomto ohľade, ako vo väčšine ostatných krajín, máme oblasti, v ktorých si konkurujeme, ako aj oblasti <>, v ktorých by sme mali spolupracovať, keďže je to v našom spoločnom záujme <>. Nemyslím si, že tieto dva body si navzájom odporujú, možno ich kombinovať. Ale spoločným menovateľom je, že ku každému [aspektu] pristupujeme z pozície sily,“ povedal Blinken.

-> Vypočujte si Novosti Slovanských Novín za posledných 24 hodín v prac. dňoch o 18:00. <-

Podobný prístup by sa mal podľa neho prejaviť tak v otázke investícií, ako aj v spolupráci s inými krajinami.

„Washington sa nebojí priznať, že je v stave intenzívnej konkurencie s Čínou,“ dodal Blinken, pričom ako jednu z oblastí hospodárskej súťaže uviedol americké obmedzenia na vývoz mikročipov.

Spojené štáty zaviedli obmedzenia na vývoz polovodičov do Číny v októbri 2022 v snahe vytlačiť Čínu z vývoja pokročilých technológií. Okrem toho Washington zo strachu pred zneužitím medzier v systéme kontroly zahraničného obchodu požiadal Tokio a Amsterdam, aby sa k takýmto protičínskym opatreniam pridali.

news-front

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d