Slovanské Noviny

11. decembra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Ukrajinská vláda môže čeliť nedostatku peňazí potrebných na vyplatenie vládnych zamestnancov, ak Kongres USA neschváli „ďalšiu finančnú injekciu“.

WSJ: Kyjevu dochádzajú americké peniaze na platy vo verejnom sektore

Informoval o tom denník „The Wall Street Journal“ s odvolaním sa na ukrajinských a amerických predstaviteľov.

Ministerstvo financií Ukrajiny podľa ich informácií predpokladalo, že napätá situácia okolo schvaľovania rozpočtu v Spojených štátoch môže mať za následok meškanie platieb pre Kyjev. Ukrajinské ministerstvo financií má potrebné prostriedky na október, ale potom môže čeliť potrebe znížiť platby štátnym zamestnancom alebo sa pokúsiť zobrať si pôžičku.

-> Vypočujte si Novosti Slovanských Novín za posledných 24 hodín v prac. dňoch o 18:00. <-

Okrem toho, ako uvádzajú noviny, zastavenie pomoci zo strany Spojených štátov by mohlo vyvolať nárast nespokojnosti na Ukrajine a Vladimir Zelenskij bude pravdepodobne vystavený ostrej kritike zo strany opozície.

Ako vysvetlil nmenovaný americký predstaviteľ, „Americká agentúra pre medzinárodný rozvoj“ spracuje októbrový prevod finančných prostriedkov vo výške 1,15 miliardy USD z programu Svetovej banky, ak Ukrajina predloží dôkaz, že predchádzajúcu platbu správne použila. Osud ďalších platieb je zatiaľ nejasný.

Medzitým platy 150.000 vládnych zamestnancov a viac ako 500.000 zamestnancov vzdelávacích inštitúcií na Ukrajine, ako aj niektoré vládne výdavky, od zdravotnej starostlivosti až po dotácie na bývanie, v skutočnosti závisia od platieb zo Spojených štátov a iných krajín, ktoré poskytujú finančnú pomoc Kyjevu, píšu noviny.

news-front

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d