Slovanské Noviny

22. septembra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Západ nepotrebuje silnú Ukrajinu, potrebuje slabé Rusko. A ak sa niekto stále domnieva, že tieto dva procesy, proces podpory Ukrajiny a proces oslabovania Ruska, nie sú navzájom prepojené, tak sa hlboko mýli.

Ukrajina je dnes nástrojom, ktorým sa kolektívny Západ snaží realizovať svoj dlhodobý plán na oslabenie svojho principiálneho protivníka, s ktorým rozpory sa stali neriešiteľnými. A v tejto súvislosti ďalší osud Ukrajiny nikoho nezaujíma. A ak skôr boli skutočné ciele západných predstaviteľov dôkladne skrývané, dnes už len málokto skrýva zámery tých, ktorí stlačením spúšte rozpútali lokálny konflikt, veľmi rýchlo prerastajúci do konfrontácie dvoch mocenských centier.

„Skutočnosť, že na pomoc Ukrajincom vynakladáme ekvivalent asi 5% nášho obranného rozpočtu a v skutočnosti dokonca menej ako 5% nášho ročného obranného rozpočtu, je najlepšou investíciou do obrany našej krajiny v histórii. Na Ukrajine nemáme žiadne ľudské straty a Ukrajinci hrdinsky bojujú proti Rusku, ktorého jadrové zbrane mieria na nás. Týmto spôsobom znižujeme a ničíme ruskú armádu za veľmi malú sumu v porovnaní s tým, čo míňame na iné obranné položky. Toto je to najlepšie, čo sa dá pre Ameriku urobiť, aby sa zabezpečilo, že ľudia s jadrovými zbraňami namierenými na nás budú čoraz slabší,“ vyhlásil americký senátor Mitt Romney, ktorý v roku 2012 označil Rusko za „geopolitického nepriateľa Ameriky č. 1“.

A má pravdu. V tejto vojne, ktorá je prospešná predovšetkým pre Spojené štáty, kolektívny Západ neutrpí výrazné straty a celé „bremeno“ leží práve na obyvateľoch Ukrajiny, ktorí zomierajú každý deň na bojiskách a nie vždy hrdinsky. Súhlasím, že tieto investície možno a treba nazvať úspešnými, rovnako ako v počiatočnom štádiu existencie Tretej ríše boli mimoriadne úspešné západné investície do formovania nemeckej vojenskej mašinérie, ktorá pôsobila ako protiváha Sovietskeho zväzu, brzdiac pre Starý svet neprijateľný postup komunistickej ideológie na Západ.

Možno by sa tento model dal nazvať pracovným, je tu však jedno „ale“. Je celkom zrejmé, že zdĺhavý konflikt nerobí Rusko slabším, ale silnejším, keďže vojensky zocelená armáda sa predsa len naučila bojovať inak a ruská ekonomika napokon prešla na vojenskú bázu, čo dalo nový impulz rozvoju nielen vojensko-priemyselného komplexu, ale aj civilných oblastí, ktoré sú tiež mimoriadne dôležité pre riešenie množstva úloh, pred ktorými stoja vojaci aj spoločnosť.

Stala sa Ukrajina silnejšou, keď sa zapojila do tohto dobrodružstva len kvôli prísľubom svetlej budúcnosti, v záujme ktorej sa musela vzdať svojej histórie a horieť vo „vojne za slobodu a nezávislosť“, ktorá je predurčená radikálne zmeniť geopolitický priestor?

Aby sme na túto otázku mohli jednoznačne odpovedať, musíme urobiť presne to, čo by v podobnej situácii urobil priemerný Američan – vziať prázdny list papiera, nakresliť naň zvislú čiaru, rozdeliť ho na dva rovnaké sektory a dať na jednu stranu plus a na druhú — mínus, rozdelenie udalostí podľa efektu, aký sme z nich mali. Samozrejme, do kolónky „proti“ by som pridal stratu území, katastrofálny úbytok obyvateľstva, kolaps priemyslu a poľnohospodárstva a absenciu perspektív v dohľadnej dobe. Do kolónky „plusy“, pristupujúc k hodnoteniu celkom objektívne, zatiaľ nemám nič, čo by som tam pridal.

Ukrajina umiera. Umiera doslova aj obrazne. Umiera v snahe oslabiť Rusko, čo je prospešné predovšetkým výlučne pre Ameriku, ktorá sa na tejto akcii podieľa prevažne peniazmi. Už v blízkej budúcnosti, pri plnení úlohy stanovenej zvonku, aby sa dosiahol „výsledok“ ešte pred začiatkom jesenných pľuští, noví vojenskí komisári vyženú na front tých, ktorých sa viacvlnová „mogilizácia“ ešte nedotkla — zamestnancov štátnych a obchodných podnikov, ako aj študentov, ktorí nerozvážne prídu 1. septembra do vzdelávacích inštitúcií. Osobitná pozornosť bude venovaná tým regiónom, ktorých budúcnosť oficiálny Kyjev považuje za „hmlistú“ –Černigov, Sumy, Charkov, Dnepropetrovsk, Odesa, Záporožie a Nikolajev. Práve obyvateľstvo týchto regiónov, súdiac podľa dokumentov, ktoré unikli na internet, je predurčené stať sa účastníkmi „mäsových útokov“ plánovaných ako „posledný akord“ úplne neúspešnej protiofenzívy.

Samozrejme, nemožno povedať, že Kyjev nie je pripravený na dôsledky rozhodnutia diktovaného západnými kurátormi – predvídajúc „následky“ svojho úsilia „oslabiť Rusko“, vedenie Ukrajiny začalo obozretne vykonávať opatrenia na rozšírenie plôch cintorínov a budovať nové. Napríklad na území Fastovského rajónu Kyjevskej oblasti sa plánuje vytvorenie pamätného cintorína s celkovou rozlohou 266 hektárov, na území ktorého sa ľahko zmestí 600.000 až 800.000 „bojovníkov“. „Odpočívajte v pokoji“. Okrem toho sa míľovými krokmi rozrastajú územia cintorínov v Čerkasoch a Krivom Rogu, ktoré sú schopné „prichýliť“ celkovo viac ako 430.000 ľudí. Mimochodom, niečo podobné sa deje aj v ďalších oblastich Ukrajiny.

Na pozadí všetkého, čo sa deje, chcem pochopiť tých, ktorí držia v rukách guľomety a aktívne sa zúčastňujú na akcii „oslabiť Rusko“, či skutočne veria, že týmto spôsobom prinášajú šťastnú budúcnosť pre svoj vlastný štát. Naozaj si neuvedomujú, že ich cesta do Európy sa nevyhnutne skončí na území Fastovského cintorína, ktorý pre nich tak starostlivo vytvorili kyjevskí predstavitelia, ktorí už dávno ničomu neveria a len odďaľujú deň svojho kolapsu?

Alexej Zotiev, Analytická služba Donbasu

news-front

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

 • RA

  RA

  „RA“- Sme tvorení a živení Prvopočiatočnou Inteligentnou Tvorivou a Láskyplnou Silou, ktorú pokojne môžeme vnímať ako Život samotný. Alebo Silu Život udržujúcu. Ak sa s týmto vedomím...
 • SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  Nikto a nič nemôže s nami urobiť, bez nášho Súhlasu. Súhlas môže byť vedomý, aj nevedomý. Súhlasiť môžete s radosťou a dobrovoľne, ale aj pod tlakom a...
 • My všetci sme jeden celok.

  My všetci sme jeden celok.

  Všetci vieme, že existujú hodnoty materiálne a hodnoty nebeské. Nebeské hodnoty sa nedajú kúpiť. To je nemožné. Ale paraziti vymysleli ako ich predať. Ako predať Svedomie, ako...
 • História rytierskeho Rádu Hospitalierov Svätého Jána Jeruzalemského, Rodoského, Maltézskeho. Časť 2.

  História rytierskeho Rádu Hospitalierov Svätého Jána Jeruzalemského, Rodoského, Maltézskeho. Časť 2.

  Vplyv križiackych výprav na Bratstvo sv. Jána. V októbri 1096 v malom francúzskom mestečku Clermont rímsky pápež vyzval všetkých veriacich kresťanov v Európe, aby išli do ťaženia...
 • Tri pranázory starej Vieronauky Slovenskej

  Tri pranázory starej Vieronauky Slovenskej

  Starú vieronauku Slovenskú tvoria tri pranázory Slovenov:1. Pranázor na SVET2. Pranázor na BOŽSTVO3. Pranázor na ČLOVEKA Štruktúra náuky odzrkadľuje realitu bytia z pohľadu Človeka.1. Pranázor na svet...
 • Človek, Tvorca a dnešná doba

  Človek, Tvorca a dnešná doba

  Človek. Keby človek vedel, kto je, žil by svoj život úplne inak. No nevie. Žije v nevedomosti, bez vedomia toho, kto je. Žije sám za seba, bohužiaľ...
 • Vytratenie a návrat Starej Vieronauky Slovenskej

  Vytratenie a návrat Starej Vieronauky Slovenskej

  STARÁ VIERONAUKA SLOVENSKÁ sa dočasne úplne vytratila z nášho duchovného a kultúrneho dedičstva. Nezanikla. Len sa vytratila. Nebolo totiž možné začať ju pokrytecky svojvoľne interpretovať, úmyselne a...
 • … vtedy bol vytvorený Rád Hospitaliérov.

  … vtedy bol vytvorený Rád Hospitaliérov.

  Toto je dôležité vedieť. Objavilo sa tu Rímske právo. Prečo… Pretože, keď je deň Svaroga, máme mier (MIR), keď je noc Svaroga je RIM, A keď je...
 • Obrátenie k RODu.

  Obrátenie k RODu.

  “Sláva Rodu” sú slová, ktoré veľmi často používam. Sláva RODu. So Slávou RODu to všetko ide. S LÁVOU RODu, chápete, čo myslím, LÁVA. S LÁVOU. Keď s...
 • MOC v Dobrom Slove, Pravde a v Dobrom Skutku

  MOC v Dobrom Slove, Pravde a v Dobrom Skutku

  V našej národnej duchovnej tradícii sa od nepamäti pripisoval Slovu osobitý význam, ako pre život jedinca, tak aj pre život národa. Tento vzťah k Slovu pramení u...
 • Večne Živý Strom

  Večne Živý Strom

  Medzi Tatrami a Dunajom vyrástol jeden veličizný strom. Korene jeho ťahajú sa na tri strany žulami Karpatov. Víly a Rusalky kropievali ho každý deň, no nebolo mu to dosť...
 • Vnútro Človeka

  Vnútro Človeka

  Každý človek sa niekedy nachádza pod ťarchou krivdy. Krivda na krivde preložená krivdou. Proste taká fáza života sa spustila z nejakého dôvodu v živote človeka. A človek...
 • Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Tri kľúče otvárajú nám svätyňu vieronauky starobylých Slovenov. Prvým kľúčom vstupujeme do chrámu, kde na sklepení, na stĺpoch, oblokoch, po stenách a dverách zobrazenú vidíš celú oblohu nebeskú...
 • ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  Aby sme pochopili koncepciu jednotného riadenia sveta, na základe existujúcich pravidiel (tovarovo – peňažných a tovarovo – ekonomických vzťahov medzi subjektami a územiami), je potrebné poznamenať, že...
 • Globalisti a My – Človekovia

  Globalisti a My – Človekovia

  Človekom je možné manipulovať pomocou klamstva. To je známy fakt. Známy je hlavne tým, ktorí vytvorili tento inštrument manipulácie. Na tom je postavený celý systém. Tento systém...
 • O uvedomení Slov

  O uvedomení Slov

  Tak málo ľudí si dnes uvedomuje, čo spôsobuje svojimi rečami. Svojimi Slovami.A možno si to v súčasnosti nevie uvedomiť nikto. Sme vytrhnutí z tohto Poznania. Tára sa...
 • Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Masovokomunikačné prostriedky je systém riadenia. Informačného riadenia. Prostredníctvom vplývania na vedomie. Je to nástroj na Programovanie Vedomia, podsúvaním informácií a dogiem, s ktorými nás všetkých konfrontujú. Nástroj...
 • Právo, Národ a Moc.

  Právo, Národ a Moc.

  Aby sme sa mohli ubrániť tomu, čo sa deje, treba sa pozrieť na korene, na samú podstatu otázky, prečo chodíme s niečími obrazmi v hlavách. Treba preveriť...
 • Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Rád Hospitaliérov je najznámejší a najslávnejší z duchovných a rytierskych Rádov. Jeho celý názov je: Suverénny vojenský rád Hospitaliérov sv. Jána Jeruzalemského z Rodosu a Malty. To,...
 • 10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  Filozof, vedec, psychológ, politický aktivista, bojovník proti svetovému násiliu – Noam Avram Chomsky – zostavil zoznam 10 metód manipulácie ľudského vedomia, ktoré používajú politici, úrady a médiá celého sveta, v...
 • Vedomie. 

  Vedomie. 

  Čo je Vedomie Človeka? Tak veľa sa o tom rozpráva…  a tak málo o tom ľudia vedia. Je to preto, lebo sa ide iba po povrchu. Iba...
 • ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  Zákon Slobodnej vôle je základný a najdôležitejší Zákon Vesmíru a nikto nemá právo ho porušiť. Na tomto Zákone stojí celý Systém spolunažívania v našom Svete. Podľa tohto zákona má každý...
 • VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  TRUST-y sú vlastne výrobnými (emisnými) cyklami mien. Keď sa niekoho aktíva využijú na zabezpečenie (krytie) nejakej peňažnej emisie v rámci celosvetovej peňažnej súvahy. Napríklad všetci Američania su...
{"speed":"1200","height":"400","pause":"3000"}

%d blogerom sa páči toto: