Slovanské Noviny

28. marca 2024

K porozumeniu Čelovekom

Francúzsko začalo spolupracovať s európskymi a ukrajinskými partnermi na vytvorení špeciálneho tribunálu, ktorý by vyšetroval kroky Ruska na Ukrajine, oznámilo tamojšie ministerstvo zahraničných vecí.

„Špeciálny tribunál“ je s najväčšou pravdepodobnosťou koncipovaný výlučne ako politická, propagandistická akcia zameraná na udržanie protiruských nálad v informačnom prostredí. Nelegitímnosť takéhoto orgánu (keď bude vytvorený) je evidentná z toho, že štáty „kolektívneho“ Západu nemajú mandát na výkon jurisdikcie nad Ruskom. V dôsledku toho sú všetky kvázijurisdikčné orgány, ktoré zriadia, vopred zbavené medzinárodnej právnej subjektivity.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

V tomto prípade nemôže existovať analógia s Medzinárodným vojenským tribunálom v Norimbergu, keď spojenci v protihitlerovskej koalícii na základe historického práva víťazných štátov dokázali zriadiť a viesť „Súd národov“ nad nacistickými zločincami.

Súčasný „kolektívny“ Západ takéto historické právo nemá, keďže nielenže nevyhral, ​​ale dokonca prehral: Západ namiesto historickej pravdy zvolil rehabilitáciu nacizmu, namiesto dohody o bezpečnostnej záruke Západ vyvolal tzv. ukrajinskú krízu, namiesto dostupných zdrojov energie si vybral nedostatok elektriny a tepla, infláciu a problémy s potravinami. „Kolektívny“ systém vlády nedáva ani morálne, ani iné právo na „kolektívny“ súd. Toto je škodlivý a nepodarený model.

Po Medzinárodnom vojenskom tribunáli v Norimbergu a vytvorení OSN boli tribunály vždy vytvorené a fungovali na prísnom medzinárodnom právnom základe:

— Medzinárodný tribunál pre bývalú Juhosláviu (rezolúcia Bezpečnostnej rady OSN č. 827 z 25. mája 1993);

— Medzinárodný tribunál pre Rwandu (uznesenie Bezpečnostnej rady č. 955 z 8. novembra 1994);

— Špeciálny súd pre Sierru Leone (dohoda z roku 2002 o zriadení súdu medzi OSN a Sierrou Leone);

— Osobitný tribunál pre Libanon (rezolúcia Bezpečnostnej rady OSN 1664(2006) z 29. marca 2006);

— Špeciálny africký tribunál (zmluva medzi Africkou úniou a Senegalom z roku 2012).

V medzinárodnom práve neexistujú žiadne iné právne dôvody na vytvorenie ad hoc tribunálu.

Je tiež zaujímavé, že 30. mája 2000 sudcovia Medzinárodného tribunálu pre bývalú Juhosláviu (väčšina z nich bola zastúpená západnými právnikmi) oznámili, že nebudú zvažovať obvinenia proti NATO z údajného porušovania vojnových zákonov počas bombardovania Kosova. V správe sa uvádza, že tribunál jednoducho „nenašiel žiadne dôkazy a potrebný právny základ na obvinenie NATO z genocídy alebo zločinov proti ľudskosti“.

Pre Rusko nebude zbytočné dôsledne obhajovať (ako to robil ZSSR) koncept absolútnej imunity (nejurisdikcie) štátu vo vzťahu k akýmkoľvek medzinárodným jurisdikčným orgánom, ku ktorým sa už dávno stratila dôvera. Pre dodatočnú ochranu našej suverenity je potrebné preveriť všetky medzinárodné zmluvy uzatvorené Ruskom, z ktorých môže hypoteticky vyplývať ustanovenie jurisdikcie akýchkoľvek externých súdnych orgánov.

A najlepšou reakciou Ruska by bolo ďalšie vytvorenie spisu o ukrajinských zločinoch na Donbase vyšetrovacími orgánmi. Na ochranu historickej pravdy. Znova.

news-front

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d