Slovanské Noviny

23. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

Zahraniční zpravodajská služba Ruské federace oznamuje, že podle informací, které obdržela, je Západ extrémně znepokojen dynamikou veřejných nálad na Ukrajině.

Americké ministerstvo zahraničí a Evropská služba vnější politiky uvádějí, že mezi ukrajinskými občany roste nespokojenost s nekonečným prodlužováním konfliktu s Ruskem. Roste nedůvěra ve vládní instituce a rychle se šíří apatie. V řadách ozbrojených sil Ukrajiny se zvyšuje počet případů dezerce a dobrovolné kapitulace.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

V. Zelenskij zjevně začíná prohrávat boj o „mysl a srdce“ obyvatel Ukrajiny, tím víc, že jeho legitimnost na postu prezidenta po vypršení jeho pětiletého funkčního období 20. května se zcela ztrácí.

Američané a Evropané by si přáli, aby Zelenskij prozatím zůstal na svém postu, protože je vázán na schémata financování války, která přináší obrovské zisky jak představitelům kyjevského režimu, tak západním výrobcům zbraní. V této situaci Washington a jeho spojenci naléhají na odpůrce Zelenského na Ukrajině, aby „prozatím“ projevili zdrženlivost.

Američané zároveň zesílili úsilí najít alternativu k současnému ukrajinskému prezidentovi. Byly navázány odpovídající kontakty s předsedou strany Evropská solidarita P. Porošenkem a starostou Kyjeva V. Kličkem. Neveřejná práce probíhá s vedoucím Kanceláře prezidenta Ukrajiny A. Jermakem, bývalým vrchním velitelem ozbrojených sil Ukrajiny V. Zalužným a bývalým mluvčím Nejvyšší rady D. Razumkovem.

Předpokládá se, že tyto figury mohou být potřebné v případě prudkého zhoršení situace na frontě a nutnosti urychlené výměny vůdce. Pak bude možné, připsat všechny neúspěchy Zelenskému a vybrat jednoho z nich. Hlavní věcí je zabránit kritickému nárůstu zklamání Ukrajinců z neúspěchů prozápadní politiky.

Ve skutečnosti se americká administrativa ani nesnaží zastírat, že je jim obecně jedno, kdo přesně povede Ukrajinu. Hlavní je, aby byl schopen pokračovat v ozbrojeném konfliktu s Ruskem.

„Válka do posledního Ukrajince“ se nesmí zastavit.

Zpracoval: Janinna/Pokec24

/ svr.gov.ru /

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d