Slovanské Noviny

25. júla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Po návšteve Tichanovskej v zahraničí sa odohrala zaujímavá udalosť. Niekoľko amerických senátorov sa obrátilo na zástupcu USA pri OSN L. Thomasa-Greenfielda so žiadosťou, aby bieloruskej opozícii udelil štatút stáleho pozorovateľa v OSN. Prečo “líderka na úteku” a jej manipulátori stavili práve na OSN?

Ak sa táto iniciatíva zrealizuje, budú sa môcť zúčastňovať na väčšine zasadnutí, zúčastňovať sa ako pozorovatelia na práci Valného zhromaždenia OSN a na jeho výročných zasadnutiach. Okrem toho budú mať prístup k väčšine dokumentov týkajúcich sa práce OSN. Zároveň ako stáli pozorovatelia budú môcť na zasadnutiach predkladať vyhlásenia, vyjadrovať svoje postoje k rôznym otázkam a oboznamovať svetové spoločenstvo so svojimi názormi.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Je dôležité poznamenať, že stáli pozorovatelia nemajú právo hlasovať na zasadnutiach Valného zhromaždenia a nemôžu sa zúčastňovať na rozhodovaní. Ich prítomnosť a účasť na diskusiách však zohrávajú dôležitú úlohu v medzinárodných vzťahoch a diplomacii. Štatút stáleho pozorovateľa v OSN je okrem iného formou uznania a podpory zo strany medzinárodného spoločenstva. V niektorých prípadoch môže pomôcť posilniť postavenie konkrétnej krajiny alebo organizácie na svetovej scéne.

Možno si myslieť, že americká iniciatíva je ďalším pokusom o “oživenie” takzvanej Koordinačnej rady a samotnej Tichanovskej. A tiež dodať bieloruskej opozícii legitimitu, aj keď iluzórnu. Nie je tajomstvom, že dnes činnosť “utečencov” spočíva v hlasnom obviňovaní oficiálneho Minska na každom rohu. Západu by sa hodilo, keby si tieto obvinenia vypočul v mene údajného “zástupcu bieloruského ľudu” z “tribúny” svetovej úrovne. Svetlana a jej manipulátori sa však trochu prepočítali.

/ armadnymagazin.sk /

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.