Slovanské Noviny

27. marca 2023

K porozumeniu Čelovekom

Denník N dnes prišiel so zaujímavým prieskumom a odtrúbil tak začiatok predvolebnej kampane vlastne ešte o trocha skôr, ako poslanci v parlamente odhlasovali ústavný zákon, ktorý im umožní skrátiť si volebné obdobie. Panika v Denníku N je pochopiteľná.

Eduard Heger

V prípade výmeny moci budú pravdepodobne niektorí novinári tohto denníka trestne stíhaní. Pochopiteľná je aj panika ich zamestnávateľov z ESETu, kde sa jeden z hlavných vlastníkov Trnka zdôveril Sorosovmu denníku Sme, že ak vyhrá Fico, budú zvažovať odchod ESETu zo Slovenska.

ProNATO a proamerická časť politického, mediálneho a mimovládkarského spektra v pozadí s im naklonenými oligarchami musia zapracovať aj z iných dôvodov. To, že pre nich nastanú ťažké časy je dá sa povedať iba sekundárny dôvod ich panikárskej mobilizácie. Oveľa dôležitejšia je jednota NATO a víťazstvo vo vojne, ktorú Západ vedie na Ukrajine. Západ má jednoducho obavy, že by tieto ciele mohli byť po zmene moci na Slovensku narušené. Dá sa preto očakávať, že mobilizačná kampaň z tejto strany bude mimoriadne silná a špinavá.

A začala práve dnes. Prieskumom v ktorom prieskumnej agentúre IPSOS vyšlo, že Hegerovu prípadnú novú stranu by volilo 20 % voličov.

Na slovenskej politickej scéne sa momentálne formuje viacero nových politických subjektov, na ktorých čele stoja známe tváre. Eduard Heger zvažuje odchod z OĽaNO, Mikuláš Dzurinda ohlásil spojenie so stranou Spolu v novom hnutí Modrá koalícia a europoslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová predstavila svoju novú stranu Jablko.

Otázka agentúry IPSOS v prieskume znela, či by ľudia „zvažovali voľbu prípadnej novej strany Eduarda Hegera“.

Nad prípadným novým Hegerovým projektom sa podľa prieskumu IPSOS najviac zamýšľajú súčasní voliči Matovičovho OĽaNO. Až 84 percent z nich odpovedalo, že by ho zvažovalo. Výrazný prienik má poverený premiér aj s KDH (takmer 69 percent) a so Za ľudí (52 percent). Uvažovala by nad ním viac ako tretina voličov Sme rodina.

Navyše, ešte ani nie je definitívne isté, či Eduard Heger odíde z OĽaNO a či založí svoju stranu. Denník zdôrazňuje, že nie je isté ani to, či sa pri tom spojí s Mikulášom Dzurindom, s KDH, alebo s niekým iným.

Každopádne už teraz treba verejnosti podsunúť, že taký projekt bude úspešný. Proamerická časť spoločnosti totiž pred nasledujúcimi voľbami varí s veľmi nekvalitných až plesnivých ingrediencií. Jediná strana, z ich spektra, ktorá zatiaľ vyzerá, že by sa mohla dostať do parlamentu, je Progresívne Slovensko. Všetky ostatné sa môžu, ale nemusia dostať. Strana Nicholsonovej Jablko, Dzurindova Modra koalícia, na ktorej spočíva tieň Gorilinej rozkrádačky, ale aj SaS či KDH môžu zostať pred bránami parlamentu každá s niekoľkými percentami proamerických liberálnych voličov. Asi nič horšie by sa tejto časti spoločnosti nemohlo stať.

Projekt Heger na ktorý momentálne zjavne vsádzajú proatlantické liberálne elity by plnil niekoľko cieľov naraz. Jednak by vysal OĽaNO, ktoré už a obzvlášť psycho-Matoviča, nikto v parlamente nechce, ktorý však stále viaže dosť skalných, aby sa do parlamentu mohol dostať. Matovič je pre vládnutie nepoužiteľný. Dokázal to vo svojej vlastnej vláde nespočetnekrát. Ako partner do vlády pre PS je nepoužiteľný.

Ďalej by projekt Heger vysal KDH. To tiež viaže na seba zbytočne 4,5 %, ktoré potom zostanú pred bránami. Staré dedinské babky, ktoré KDH volia celý život i tak nechápu, že KDH nie je kresťanská strana a liberálna kvázi kresťanská kaviareň nech preto radšej volí Hegera.

Projekt Heger však zabezpečí hlavne to, že sa ďalšia strana iste dostane do parlamentu a dá tak šancu PS vládnuť, v prípade, že Hlas zradí svojich voličov a pôjde s nimi a nie so Smerom, čo väčšina voličov Hlasu pokladá za automatické.

Igor Matovič hovorí, že Hegerova strana má zbierať umiernených liberálnych voličov, to však nepomenúva presne dnešnú realitu. Zvažovalo by ho totiž menej ako 20 percent voličov Progresívneho Slovenska a necelá tretina voličov SaS. Matovič dá sa povedať len nechce vidieť realitu, že projekt Heger ho vysaje a zlikviduje podobne ako Republika vysala a zlikvidovala Kotlebovu ĽSNS, z ktorej vzišla. Keď to Matovič pochopí, môžeme sa tešiť na poriadnu protiHegerovskú kampaň, ktorá pôjde rovno z kuchyne a bude veľmi nepríjemná.

Jakub Hankovský z Ipsosu upozorňuje, že ani jeden z troch nových subjektov nezaujal doterajších nevoličov – a teda to zatiaľ nevyzerá, že by mobilizoval k voľbám nových ľudí. „Všetky tri strany by čerpali z elektorátov podobného spektra strán. V prípade strany Eduarda Hegera je to OĽaNO či KDH, v prípade Lucie Ďuriš Nicholsonovej je to najmä Progresívne Slovensko, v prípade strany Mikuláša Dzurinda – dnes už známej ako Modrá koalícia – sú to strany KDH, Progresívne Slovensko a čiastočne OĽaNO. Stále teda hovoríme o jednej skupine strán,“ uviedol.

Viac ako 63 percent opýtaných hovorí, že by ich chceli už v máji alebo júni. Za sú predovšetkým voliči Hlasu, Smeru a Republiky, ale aj väčšina voličov Progresívneho Slovenska, Sme rodina, SaS či Za ľudí. Zásadne proti rýchlym predčasným voľbám sú iba voliči OĽaNO.

Podľa prieskumu najhoršie dopadlo Jablko. Nad novým politickým projektom Lucie Ďuriš Nicholsonovej by momentálne uvažovalo len 12 percent voličov. Jablko by pritom určite voliť nechcelo 53 percent respondentov.

Panika atlantistov pramení aj z výsledkov posledného referenda, kde opozícia no hlavne Fico a Republika, ktorí najviac mobilizovali, dostali toľko hlasov, že ak sa to nezmení, bude to pre ESET, ich Denník N a pre voliča, ktorého ovplyvňujú znamenať zdrvujúcu porážku.

Aby sa to nestalo, naservírovali nám – lepšie povedané svojej časti spoločnosti projekt Heger. Podobne ako svojho času projekt Kiska, ktorý nakoniec ledva preliezol hranice parlamentu, pričom prieskumy a liberálne médiá ho favorizovali dobre že nie ako víťaza volieb. Verme, že aj toto je len podobne nafúknutý mokrý sen liberálov a realita bude niekde úplne inde. Vypustili balónik a teraz budú sledovať či sa nájde nejaký Riško, ktorý ho podrží.

hlavnespravy.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

 • Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Tri kľúče otvárajú nám svätyňu vieronauky starobylých Slovenov. Prvým kľúčom vstupujeme do chrámu, kde na sklepení, na stĺpoch, oblokoch, po stenách a dverách zobrazenú vidíš celú oblohu nebeskú...
 • ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  Aby sme pochopili koncepciu jednotného riadenia sveta, na základe existujúcich pravidiel (tovarovo – peňažných a tovarovo – ekonomických vzťahov medzi subjektami a územiami), je potrebné poznamenať, že...
 • Globalisti a My – Človekovia

  Globalisti a My – Človekovia

  Človekom je možné manipulovať pomocou klamstva. To je známy fakt. Známy je hlavne tým, ktorí vytvorili tento inštrument manipulácie. Na tom je postavený celý systém. Tento systém...
 • O uvedomení Slov

  O uvedomení Slov

  Tak málo ľudí si dnes uvedomuje, čo spôsobuje svojimi rečami. Svojimi Slovami.A možno si to v súčasnosti nevie uvedomiť nikto. Sme vytrhnutí z tohto Poznania. Tára sa tu...
 • Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Masovokomunikačné prostriedky je systém riadenia. Informačného riadenia. Prostredníctvom vplývania na vedomie. Je to nástroj na Programovanie Vedomia, podsúvaním informácií a dogiem, s ktorými nás všetkých konfrontujú. Nástroj...
 • RA

  RA

  „RA“- Sme tvorení a živení Prvopočiatočnou Inteligentnou Tvorivou a Láskyplnou Silou, ktorú pokojne môžeme vnímať ako Život samotný. Alebo Silu Život udržujúcu. Ak sa s týmto vedomím...
 • Právo, Národ a Moc.

  Právo, Národ a Moc.

  Aby sme sa mohli ubrániť tomu, čo sa deje, treba sa pozrieť na korene, na samú podstatu otázky, prečo chodíme s niečími obrazmi v hlavách. Treba preveriť...
 • Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Rád Hospitaliérov je najznámejší a najslávnejší z duchovných a rytierskych Rádov. Jeho celý názov je: Suverénny vojenský rád Hospitaliérov sv. Jána Jeruzalemského z Rodosu a Malty.  To, že sa...
 • 10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  Filozof, vedec, psychológ, politický aktivista, bojovník proti svetovému násiliu – Noam Avram Chomsky – zostavil zoznam 10 metód manipulácie ľudského vedomia, ktoré používajú politici, úrady a médiá celého sveta, v...
 • Človek, Tvorca a dnešná doba.

  Človek, Tvorca a dnešná doba.

  Človek. Keby človek vedel, kto je, žil by svoj život úplne inak. No nevie. Žije v nevedomosti, bez vedomia toho, kto je. Žije sám za seba, bohužiaľ...
 • Vedomie. 

  Vedomie. 

  Čo je Vedomie Človeka? Tak veľa sa o tom rozpráva…  a tak málo o tom ľudia vedia. Je to preto, lebo sa ide iba po povrchu. Iba...
 • SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  Nikto a nič nemôže s nami urobiť, bez nášho Súhlasu. Súhlas môže byť vedomý, aj nevedomý. Súhlasiť môžete s radosťou a dobrovoľne, ale aj pod tlakom a dobrovoľne. Veľa ľudí už o tom...
 • ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  Zákon Slobodnej vôle je základný a najdôležitejší Zákon Vesmíru a nikto nemá právo ho porušiť. Na tomto Zákone stojí celý Systém spolunažívania v našom Svete. Podľa tohto zákona má každý...
 • VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  TRUST-y sú vlastne výrobnými (emisnými) cyklami mien. Keď sa niekoho aktíva využijú na zabezpečenie (krytie) nejakej peňažnej emisie v rámci celosvetovej peňažnej súvahy. Napríklad všetci Američania su...
{"speed":"1200","height":"400","pause":"3000"}

%d blogerom sa páči toto: