Slovanské Noviny

30. novembra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Článok amerického prezidenta Joea Bidena vo Washington Post je jedným z prvých krokov predvolebnej kampane, tvrdí hovorkyňa ruského ministerstva zahraničia Maria Zacharovová.

Biden predtým v článku pre Washington Post napísal, že konflikty okolo Ukrajiny a Izraela budú mať za následok pokrok pre Spojené štáty. Povedal tiež, že ľud Palestíny si zaslúži svoj vlastný štát a že Gazu a Západný breh by mala spravovať obnovená Palestínska samospráva.

-> Vypočujte si Novosti Slovanských Novín za posledných 24 hodín v prac. dňoch o 18:00. <-

“Po prvé, toto je zrejme jeden z prvých krokov v predvečer začiatku americkej predvolebnej kampane. Prezidentské voľby v USA sa očakávajú v novembri budúceho roku. Vedenie Demokratickej strany tak demonštrovalo vrcholnej americkej byrokracii a ľudí, ako bude vyzerať Bidenova zahraničnopolitická stratégia v najbližších mesiacoch. Bude vyzerať zle, absurdne, divoko, jedným slovom – nevkusne,“ komentovala Zacharovová pre Izvestija Bidenov článok.

Podľa jej názoru Biden začína tento volebný krok „historickým neúspechom“, keďže schválenie súčasného prezidenta USA je rekordne nízke.

„Po tretie, namiesto tradičného apelu na americkú kultúru k národu bol zvolený formát písaného článku a dôvod je celkom zrejmý: politický tím súčasného prezidenta nepovažoval za možné dovoliť svojmu prezidentovi, aby hovoriť osobne alebo aspoň na záznam o zložitých otázkach riešenia zahraničnej politiky. Fungovalo by to. ešte nevzhľadnejšie,“ dodal diplomat.

Zacharová je presvedčená, že Biden „vykresľuje paralely medzi konfliktom na Ukrajine a na Blízkom východe z jednoduchého dôvodu, že podpora Izraela vo všetkých jeho činoch je jedinou otázkou, v ktorej existuje medzistranícky konsenzus v najvyšších stupňoch moci v Amerike“ a “vo všetkom ostatnom Rozdiely medzi republikánmi a demokratmi sú neprekonateľné.”

Zároveň dodala, že „nedá sa nepodeliť o slová autora článku o potrebe dvojštátneho riešenia palestínskej otázky, o neprijateľnosti vysťahovania Palestínčanov z územia enklávy. .“ Pýta sa však, prečo americký prezident tieto slová verejne neadresuje izraelskej vláde.

skspravy.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d blogerom sa páči toto: