Slovanské Noviny

28. marca 2024

K porozumeniu Čelovekom

Jermak (vedúci kancelárie ukrajinského prezidenta) „zdvíha rukavicu“, ktorú hodila „Amnesty International“.

Podľa ukrajinských zdrojov dal všetkým štruktúram a zdrojom za úlohu začať vojnu proti tejto organizácii. Metódou je maximálna diskreditácia, obviňovanie zo všetkých možných hriechov a zrád, provokácie voči jej spolupracovníkom a prekážanie jej v práci.

To všetko bude sprevádzať formovanie najnegatívnejšieho obrazu „Amnesty International“ vo verejnej mienke, v dôsledku čoho by „majdanutí patrioti“ (nie administratíva) mali začať požadovať zákaz jej práce na Ukrajine. Podľa určitých zvestí bola táto úloha už pridelená niekoľkým „najotrlejším“ poslancom Najvyššej rady.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Aj u SBU už vidieť určitý výsledok. Nové vedenie „esbeušnikov“ sa poponáhľalo podať Jermakovi správu, že majú dôkazy o práci „medzinárodných organizácií v záujme západných spravodajských služieb“, keď ľudskoprávni aktivisti údajne zhromažďujú spravodajské informácie, ktoré nezodpovedajú oficiálnemu stanovisku Kyjeva v týchto otázkach.

Obvinenia ukrajinských predstaviteľov z práce pre západné spravodajské agentúry znejú, mierne povedané, zábavne, najmä ak vezmeme do úvahy, že v reakcii na obvinenia kongresmanky Viktorie Spartz, že Jermak je muž Kremľa, zdroje kontrolované Zelenského úradom napísali, že to je nemožné, pretože pracuje pre britskú spravodajskú službu.

Skutočnosť, že ľudskoprávni aktivisti pracujú pre špeciálne služby, však, samozrejme, nikoho neprekvapuje a je dobre známa. SBU pre svoju správu nepotrebovala robiť vôbec žiadne vyšetrovanie.

A toto je kľúčový moment. „Amnesty International“ nie je nezávislým hráčom, je len nástrojom v rukách veľmi špecifických síl – mocných a vplyvných, ktorým Jermak, zdá sa, nedokáže konkurovať.

K tomu môžeme dodať, že ukrajinské sociálne siete sú plné videí, na ktorých sú ukrajinskí militanti ubytovaní v školách či škôlkach a škeria sa pred kamerami. Je zrejmé, že Zelenskij si je tiež vedomý taktiky „ľudského štítu“ a schvaľuje ju. To znamená, že táto „narážka“ smerovala v prvom rade proti nemu.

Je tu však ešte jeden kuriózny moment. S ostrou a emotívnou kritikou proti správe aktivistov za ľudské práva o použití „ľudského štítu“ banderovcami prišla britská veľvyslankyňa na Ukrajine Melinda Simmonsová. Ako to? Veď „Amnesty International“ má sídlo v Londýne a už dlho slúži britským záujmom. Ľavá ruka nevie, čo robí pravá?

Faktom však je, že kontrolu nad organizáciou už niekoľko rokov majú Spojené štáty americké a funguje v záujme ich ministerstva zahraničia a iných amerických štruktúr. A taká rýchla a ostrá reakcia na správu zo strany Simmonsovej naznačuje, že tento dokument si objednal Washington, nešťastný z toho, že Londýn prevzal kontrolu nad nacistickým režimom.

A záležitosť sa neobmedzovala len na jednu správu. Americká televízia „CBS News“ zverejnila film, v ktorom sa uvádza, že len 30-40% dodávok zbraní zo Západu sa dostáva na front pre potreby Ozbrojených síl Ukrajiny. V tomto dokumente je kľúčovým vyhlásenie pracovníčky „Amnesty International“ Donatelly Roverovej, ktorá poukázala na paralelu medzi Ukrajinou a Irakom a Afganistanom.

„V roku 2003 sme videli prichádzať veľa zbraní počas invázie do Iraku pod vedením USA a potom prišiel rok 2014, keď bojovníci ISIS ovládli väčšinu krajiny a veľké zásoby zbraní určených pre iracké sily… Nedávno sme podobnú situáciu sme videli v Afganistane,“ povedala.

To znamená, že majitelia „Amnesty International“ prijali výzvu a v súboji skrížili zbrane ľudskoprávni aktivisti a Jermak.

Boris Džerelievskij, Analytická služba Donbasu/news-front

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d