Slovanské Noviny

24. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Vzdušné a kozmické sily začali skupinový útok na ukrajinské zariadenia energetickej infraštruktúry, informuje agentúra Ria Novosti. Zatiaľ Ukrajina odpálila desať rakiet Vampire českej výroby na ruskú pohraničnú oblasť Belgorod. Jedna žena bola zabitá, píše Guardian.

Rusi informujú

Ozbrojené sily zasiahli ukrajinskú energetickú infraštruktúru, informovalo ruské ministerstvo obrany. “ Ruské letecké a kozmické sily začali skupinový útok s vysoko presnými zbraňami dlhého doletu odpaľovanými vzduchom a bezpilotnými lietadlami proti zariadeniam energetickej infraštruktúry a priemyslu na výrobu plynu na Ukrajine,“ píše sa v publikácii.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Ciele útoku boli splnené, všetky objekty boli zasiahnuté, zdôraznilo ministerstvo.

Podľa ministerstva obrany bola narušená práca podnikov obranného priemyslu vyrábajúcich a opravujúcich zbrane, vojenskú techniku ​​a muníciu pre ozbrojené sily Ukrajiny .

Okrem toho ruská armáda zaútočila na letisko Voznesensk v Nikolajevskej oblasti a zničila tri lietadlá Su-25 ukrajinských vzdušných síl.

Vojenské oddelenie informovalo o predchádzajúcom masívnom údere na nepriateľské energetické zariadenia a protivzdušnú obranu v piatok. Národná energetická spoločnosť Ukrenergo informovala, že po výbuchoch boli poškodené elektrárne na strednej a západnej Ukrajine.

V reakcii na útoky ozbrojených síl Ukrajiny na civilné ciele ruská armáda pravidelne útočí na ukrajinskú infraštruktúru: energetické zariadenia, obranný priemysel, vojenské velenie a komunikácie. Prezi

Ukrajinci informujú

Rusko odpálilo 16 rakiet a 11 bezpilotných lietadiel na Ukrajinu počas nočného leteckého útoku, informovalo v nedeľu ukrajinské letectvo. Vo vyhlásení na Telegrame letectvo uviedlo, že sa im podarilo zostreliť deväť bezpilotných lietadiel a deväť rakiet. Neurčilo ich ciele, informuje Guardian.

Ruské letectvo v noci nadnes uskutočnilo masívny útok na ukrajinskú energetickú infraštruktúru a plynárenský priemysel. Tisíce ľudí v ukrajinskom Odeskom regióne zostali dočasne bez elektriny po tom, čo úlomky zo zostreleného ruského bezpilotného lietadla spôsobili požiar v energetickom zariadení.

Zase tí Česi

Ukrajina podľa ruského ministerstva obrany odpálila desať rakiet Vampire českej výroby na ruskú pohraničnú oblasť Belgorod. Jedna žena bola zabitá, keď po útoku vypukol požiar, uviedol regionálny guvernér Vjačeslav Gladkov.

Ukrajinské ostreľovanie zabilo ženu v ruskej pohraničnej dedine Dunayka, v poslednom zo série smrteľných cezhraničných útokov Kyjeva, informuje agentúra AFP s odvolaním sa na miestneho guvernéra.

„Dedina Dunayka v mestskej časti Graivoron sa dostala pod paľbu Ukrajiny. K veľkému zármutku bol zabitý civilista,“ uviedol guvernér Vjačeslav Gladkov na sociálnej sieti. „Zomrela na následky zranení na mieste ešte pred príchodom sanitky. Vyjadrujem úprimnú sústrasť rodine a priateľom zosnulého,“ dodal.

Dunayka je asi štyri míle od ukrajinských hraníc.

Ukrajinské sily podnikli za posledných 24 hodín na región viac ako tucet bezpilotných a delostreleckých útokov, uviedol Gladkov. Ruské úrady včera oznámili, že evakuovali päťtisíc detí z pohraničného územia po týždňoch smrteľných útokov, pri ktorých zahynulo viac ako tucet ľudí.

hlavnydennik.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d