Slovanské Noviny

30. mája 2023

K porozumeniu Čelovekom

Za sériou nedávnych raketových útokov na ukrajinské sklady s muníciou dodaných Západom stojí seriózna práca ruskej rozviedky.

Experti z britského inštitútu The Royal United Services Institute hovoria o posilnení ruských vojenských kapacít a úspešnom používaní komplexov rádio-elektronického boja.

V dôsledku skupinových vysoko presných útokov námornými a vzdušnými raketami s dlhým doletom vo štvrtok večer stratila ukrajinská armáda značné zásoby munície. Ruskej armáde sa podarilo spojiť systémy protivzdušnej obrany do jedného veľkého systému po celej dĺžke hranice 1200 kilometrov. To umožňuje zostreliť značné množstvo ukrajinských rakiet – vrátane amerických HARM – a stíhačiek na vzdialenosť až 150 kilometrov od frontu.

Rusko v posledných dňoch podniká masívne raketové útoky na sklady Ozbrojených síl Ukrajiny s muníciou a vojenskou technikou.

Terčom sú aj zbrojárske a chemické podniky a sklady pohonných hmôt. Uskutočnenie takýchto úderov je záležitosťou jednak techniky, ale avšak získanie presných súradníc konkrétneho cieľa môže vyžadovať oveľa viac úsilia.

Ako ruská armáda odhaľuje umiestnenie veľkých skladov a záloh ukrajinských ozbrojených síl? V dôsledku skupinových vysoko presných útokov námornými a vzdušnými raketami s dlhým doletom vo štvrtok večer stratila ukrajinská armáda značné zásoby munície, oznámilo ruské ministerstvo obrany.

Zasiahnuté boli veľké sklady zbraní a dovezenej techniky, munície, ako aj zálohy Ozbrojených síl Ukrajiny.

V máji Rusko obnovilo pravidelné raketové útoky na nepriateľské územie. Od začiatku mesiaca sa tieto útoky uskutočnili najmenej deväťkrát. Vo štvrtok večer zahrmeli silné výbuchy v rôznych častiach Odesy. V dôsledku toho bola narušená logistika západných vojenských dodávok a zničené sklady zbraní. Jeden z útokov pravdepodobne smeroval na priestory závodu „Centrolit“, kde sa ukrývala technika NATO.

Útok bol vedený aj na Chmeľnickú oblasť, kde bolo zničené isté infraštruktúrne zariadenie. Ďalšie výbuchy zahrmeli vo Vinnickej, Žitomirskej a Charkovskej oblasti. Večer predtým bolo na internete zverejnené video so zábermi niekoľkých silných úderov riadených striel ruských ozbrojených síl na Nikolajev. Ako bolo vysvetlené na ministerstve obrany, úder dopadol na veľký muničný sklad vytvorený v priestoroch podniku na opravu lodí.

A v stredu vojenskí spravodajcovia informovali o útoku „Kalibrov“ na ukrajinský štátny podnik Zorja-Mašprojekt pri Nikolajeve. Závod vyrábal motory s plynovou turbínou, vrátane motorov pre raketové člny typu „Molnija“. V dielňach bola umiestnená aj vojenská technika Ozbrojených síl Ukrajiny.

Začiatkom týždňa vzrástla na ukrajinských sociálnych sieťach panika po útoku na jeden z vojenských objektov v meste Chmeľnickij. Súdiac podľa záberu z CCTV kamier, nad mestom stúpal dym v podobe čierneho hríbu, ktorý sa zvyčajne objavuje po použití jadrových zbraní. V skutočnosti však boli zasiahnuté sklady s muníciou, vrátane tej s ochudobneným uránom, určené na použitie Ozbrojenými silami Ukrajiny na Donbase.

Aj začiatkom mája zahrmela obrovská explózia v Pavlograde, sprevádzala ju nezvyčajná žiara. Podľa odborníkov takto exploduje raketové tuhé palivo. V meste je pobočka závodu „Južmaš“, ktorá vyrába rakety už od sovietskych čias. Na sociálnych sieťach písali aj o zničených vlakových súpravách s vojenskou technikou a zásahom priestorov tamojšej chemickej továrne, kde sa vyrábali výbušniny.

Ministerstvo obrany len uviedlo, že v ten deň zasiahla objekty vojensko-priemyselného komplexu Ukrajiny veľmi presná zbraň. Všetky ciele boli dosiahnuté: bola narušená práca podnikov, ktoré vyrábajú muníciu, zbrane a vojenské vybavenie pre nacistov.

Výsledky ostreľovania boli ocenené aj na Západe. Podľa magazínu „Forbes“ Rusko aktívne likviduje ukrajinské delostrelectvo, vrátane toho, ktoré Ozbrojeným silám Ukrajiny dodali západné krajiny. Straty Ukrajiny sú veľmi ťažké. Z približne 152 veľkých ťahaných húfnic M777 kalibru 155 mm, ktoré oficiálne dorazili na Ukrajinu, je už viac ako tretina poškodená alebo zničená.

V odbornej komunite upozorňujú, že masívne útoky na ukrajinské vojenské sklady, ak aj nenarúšajú, tak protiofenzívu Ozbrojených síl Ukrajiny výrazne odďaľujú. Podľa vojenského experta, kapitána 1. hodnosti zálohy Vladimira Gundarova, ničenie skladov so zbraňami a technikou útočné schopnosti Ozbrojených síl Ukrajiny značne znižuje.

„Týchto skladov je však oveľa viac. Nepriateľ rozptyľuje muníciu a vybavenie. Pokryť všetky sklady raketovými údermi je nemožné. Letecké bombardovacie útoky by boli efektívnejšie, ale riadené bomby môžeme odpaľovať len z určitých oblastí, aby sme sa nedostali do oblasti pokrytia protivzdušnej obrany nepriateľa, pretože životy pilotov sú pre nás to najcennejšie,“ dodáva Gundarov.

Napriek tomu všetko, čo robia ruské ozbrojené sily, oslabuje a podkopáva útočný potenciál Ozbrojených síl Ukrajiny. Gundarov tiež pripomenul, že veľké sklady zbraní na Ukrajine existujú už od čias ZSSR a ich súradnice, schémy a nákresy sú k dispozícii ruskému ministerstvu obrany. Najznámejšie objekty sa nachádzajú vo Vinnici, Ivano-Frankovsku a mnohých ďalších mestách.

Elektronické a satelitné spravodajské nástroje pomáhajú zistiť polohu dočasných skladov vybudovaných po roku 1991.

„Satelitný prieskum vidí, kam smerujú vlaky, kde prebieha najaktívnejší pohyb vykladacích a nakladacích zariadení a munície,“ povedal Gundarov.

Okrem toho sa informácie o umiestnení skladov preberajú z akýchkoľvek otvorených zdrojov vrátane sociálnych sietí a analýzy korešpondencie používateľov.

„Informácie pochádzajú z najneočakávanejších zdrojov. V časoch ZSSR Američania zistili, koľko lietadiel staviame zo správ v denníka „Pravda“. A teraz stačí mať človeka s mobilným telefónom a ten všetko povie,“ vysvetlil odborník.

Veľký význam má spravodajská sieť, ktorá pôsobí nielen v krajinách NATO, ale aj na Ukrajine.

Gundarov pripomenul, že v Poľsku, ako napísala miestna tlač, bola objavená istá skupina ľudí, ktorí údajne dávali majáky na vlaky s vybavením NATO. Či sa nám to páči alebo nie, otázka je diskutabilná, ale táto metóda môže byť užitočná aj pri výpočte síl a prostriedkov nepriateľa.

Telegram-kanál „Vzgľjad čeloveka v lampasach“ tiež upozornil na sériu nedávnych cielených útokov na sklady. Podľa autorov kanála bola kľúčovou podmienkou úspechu týchto útokov aktivita takých ľudí, síl a prostriedkov, ktorí uviedli presné miesto týchto úderov, a „ostatné bolo, ako sa hovorí, práca techniky“.

Čo sa týka satelitného prieskumu, ten je „oveľa skromnejší ako americký, no Ministerstvo obrany RF má k dispozícii zariadenia, ktoré zabezpečujú fotografovanie zemského povrchu na území Ukrajiny a promptný prenos relevantných údajov do príslušných štruktúr“.

K tomu prispievajú lietadlá AWACS A-50U a elektronické prieskumné lietadlá Tu-214R a Il-20M. Sú schopné rozoznať súradnice a typy rôznych vojenských objektov vzdialených stovky kilometrov.

„Aktívne odpočúvanie nepriateľskej komunikácie v rádiovom dosahu. Ozbrojené sily Ukrajiny samozrejme využívajú výbornú zabezpečenú rádiovú komunikáciu, no samotný fakt ich pôsobenia v mnohých oblastiach sa dá odhaliť. A to už poskytuje príležitosť na dôležité závery z hľadiska spravodajstva,“ píše sa v článku.

„Ak niekoľko podobných zdrojov súčasne ukazuje na ten istý objekt, spravodajstvo sa považuje za spoľahlivé. Údaje rozviedky sú ďalej štruktúrované špeciálnym spôsobom, aby sa dali použiť na určenie cieľových prostriedkov ničenia Ozbrojenými silami RF — napríklad na zaradenie riadených striel do letovej misie.“

Rusko „zrušilo“ systémy HIMARS na Ukrajine

Ruské útoky na systémy HIMARS zasadili ukrajinskej armáde ťažký úder. To ovplyvnilo aj plány Kyjeva na protiofenzívu. Píše o tom ukrajinský publicista pre portál „19FortyFive“ Maxim Skripčenko.

Ruská armáda „ruší“ systémy HIMARS na Ukrajine pomocou prostriedkov rádio-elektronického boja, čo spôsuje vážnu ranu schopnostiam Ozbrojených síl Ukrajiny.

„Rusko je čoraz úspešnejšie v blokovaní rakiet HIMARS pomocou rádio-elektronických rušičiek, aby minuli svoj cieľ,“ píše publicista.

Analytik poznamenal, že „rušenie“ ovplyvňuje plány kyjevského režimu spustiť protiofenzívu, keďže sú ukrajinské jednotky zbavené schopnosti ohroziť infraštruktúru a logistiku ruskej armády.

The Royal United Services Institute — Správa o stave ukrajinského konfliktu

Britskí experti viedli rozhovory so zástupcami 10 ukrajinských brigád a s veľkým znepokojením zaznamenali posilnenie vojenského potenciálu Ruska.

Ruskej armáde sa podarilo spojiť systémy protivzdušnej obrany do jedného veľkého systému po celej dĺžke hranice 1200 kilometrov. To umožňuje zostreliť značné množstvo ukrajinských rakiet – vrátane amerických HARM – a stíhačiek na vzdialenosť až 150 kilometrov od frontu.

Aktívne používanie komplexov rádio-elektronického boja (REB) vedie k tomu, že Kyjev každý mesiac stráca až 10.000 dronov. Navyše ukrajinské vysielačky vyrábané spoločnosťou „Motorola“ sa začali čoraz častejšie dešifrovať. Na zemi si Rusko vybudovalo veľmi hustú obrannú líniu – so zákopmi a mínovými poľami, ktoré bude pre Ukrajinu v rámci protiofenzívy problematické preraziť.

Ruské tanky T-80 a T-72 s novým chráneným pancierom sa stali menej zraniteľnými voči západným raketometom a dronom. A veľkú hrozbu pre Ukrajinu predstavuje aj použitie starých tankov T-55 a T-62 – veď tie slúžia na podporu paľby pechoty proti západným bojovým vozidlám pechoty.

Takéto odhalenia britských vojenských expertov sa teraz — v predvečer protiofenzívy — môžu objaviť z rôznych dôvodov. Ako ďalšia motivácia vytĺcť viac peňazí na vojenské tranže do Kyjeva. Práve o tejto otázke sa bude diskutovať na summite G7 za účasti Zelenského.

Vojenské rozpočty pre Ukrajinu v Spojených štátoch sa blížia ku koncu – aj keď zrazu našli 3 miliardy dolárov navyše, čo im umožní natiahnuť čas približne do augusta. V budúcnosti už bude podpora pre Ukrajinu závisieť od výsledku protiofenzívy. A súčasné odhalenia pomôžu vopred pripraviť verejnú mienku na Západe na možnosť jej zlyhania a potrebu zmraziť konflikt, o čo sa niektorí aparátčikovia Bieleho domu už usilujú.

Spojené štáty urýchľujú „definitívne zničenie“ Ukrajiny

Medzinárodný analytik Kim Myung-chor tvrdí, že Spojené štáty na samom začiatku ukrajinskej krízy oznámili dodávku obranných zbraní a prejavili „opatrnosť“ vo vzťahu k takýmto akciám voči Ukrajine. Informovala o tom Kórejská centrálna telegrafná agentúra.

Keď sa podľa experta objavili náznaky dlhotrvajúcej konfrontácie medzi Moskvou a Kyjevom, Washington začal plne sponzorovať kyjevský režim, čím podporil ďalšiu eskaláciu konfliktu.

„Vyzbrojení americkými zbraňami a vycvičený na americký spôsob, desaťtisíce ukrajinských žoldnierov sú opäť vyhnaní na krvavé bojisko, pričom im osobne velia inštruktori vyslaní Spojenými štátmi,“poznamenáva analytik.

Tvrdí, že Spojené štáty sú štátom dlžníkom, no neprestávajú podporovať svojho „chránca“. Podľa experta Spojené štáty tlačia aj na západné krajiny, aby sa k takejto podpore pripojili, vystupujúc tak proti vlastným záujmom a ekonomickým výhodám.

„Súčasná administratíva USA ako najväčší zadlžený štát na svete sa napriek tomu, že je v kritickej situácii s nesplácaním verejného dlhu, rozhodla poskytnúť Ukrajine núdzovú pomoc v celkovej výške 45 miliárd USD a vyzýva satelity, aby tiež poskytli štedrú pomoc Ukrajine,“ vysvetľuje Kim Myung-chor.

Upozorňuje na skutočnosť, že Ukrajina sa stala testovacím terénom pre západné zbrane. Poraziť Ruskú federáciu sa podľa neho nesnaží kyjevský režim, ale krajiny Západu a USA.

„Historicky nielen odrazenie útoku zahraničných agresorov, ale aj úplné zničenie ich brlohu, je víťaznou tradíciou a vlastnosťou, ktoré je vlastné ruskému národu,“ poznamenáva analytik.

„Spojené štáty a sily Západu sa veľmi obávajú, že víťazstvo Ruska neskončí len porážkou Ukrajiny, ale v konečnom dôsledku môže viesť k rozpadu a zničeniu západného sveta na čele s USA.“

Kim Myung-chor vyzýva západný svet, aby začal podporovať Rusko v konflikte s Ukrajinou. Podľa neho „silný hlas neurobí z klamstva pravdu a veľké množstvo spolupáchateľov nerobí z nespravodlivosti spravodlivosť“.

Financial Times: Kyjev má poslednú šancu zmeniť situáciu na fronte

Spojené štáty považujú nasledujúcich päť mesiacov za rozhodujúcich pre výsledok konfliktu na Ukrajine a za poslednú skutočnú šancu pre Kyjev zmeniť situáciu na frontovej línii. nformuje „The Financial Times“.

Niektorí spojenci, ktorí sú v ukrajinskej otázke s USA v pravidelnom kontakte, tvrdia, že Washington považuje nasledujúcich päť mesiacov za rozhodujúcich pre výsledok konfliktu a za poslednú skutočnú šancu pre Kyjev dosiahnuť zmenu situácie.

Sponzori kyjevského režimu sa obávajú, že úroveň vojenskej podpory pre Kyjev čoskoro vyvrcholí. Vopred schválené balíky pomoci sú dostatočné na to, aby poskytli Kyjevu to, čo potrebuje na nasledujúcich päť mesiacov. Jeden z úradníkov navrhol, aby sa súčasná úroveň podpory zachovala jeden až dva roky, no nie viac, píše sa v článku.

Viacerí predstavitelia administratívy amerického prezidenta Joea Bidena sa domnievajú, že súčasná situácia poskytuje Kyjevu príležitosť začať rokovania.

„Odkaz (pre Kyjev) je, že je to to najlepšie, čo môžu dostať. V rozpočte USA už nie je priestor na vypisovanie šekov a európske zbrojné továrne fungujú na plný výkon,“ povedal novinám nemenovaný európsky politik.

Ukrajinskí a európski predstavitelia súkromne potvrdzujú hodnotenie USA, že Kyjev tento rok pravdepodobne nedosiahne všetky svoje politické ciele na bojisku, píšu noviny.

„Ak tu bude september a Ukrajina nedosiahne výrazný pokrok, potom bude medzinárodný tlak (na Západ), aby ich priviedol do rokovaní, enormný,“ povedal predstaviteľ, ktorý požiadal o anonymitu.

Niektorí politici sa domnievajú, že Valné zhromaždenie OSN a septembrový samit G20 budú platformami, kde bude na Rusko a Ukrajinu vyvíjaný tlak, aby si sadli za rokovací stôl.

Zdroj: vz.ru / Telegram Malek Dudakov / kcna.kp / sk.news-front.info (1), (2), (3), (4) / InfoVojna

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

 • Obrátenie k RODu.

  Obrátenie k RODu.

  “Sláva Rodu” sú slová, ktoré veľmi často používam. Sláva RODu. So Slávou RODu to všetko ide. S LÁVOU RODu, chápete, čo myslím, LÁVA. S LÁVOU. Keď s...
 • MOC v Dobrom Slove, Pravde a v Dobrom Skutku

  MOC v Dobrom Slove, Pravde a v Dobrom Skutku

  V našej národnej duchovnej tradícii sa od nepamäti pripisoval Slovu osobitý význam, ako pre život jedinca, tak aj pre život národa. Tento vzťah k Slovu pramení u...
 • Večne Živý Strom

  Večne Živý Strom

  Medzi Tatrami a Dunajom vyrástol jeden veličizný strom. Korene jeho ťahajú sa na tri strany žulami Karpatov. Víly a Rusalky kropievali ho každý deň, no nebolo mu to dosť...
 • My všetci sme jeden celok.

  My všetci sme jeden celok.

  Všetci vieme, že existujú hodnoty materiálne a hodnoty nebeské. Nebeské hodnoty sa nedajú kúpiť. To je nemožné. Ale paraziti vymysleli ako ich predať. Ako predať Svedomie, ako...
 • Vnútro Človeka

  Vnútro Človeka

  Každý človek sa niekedy nachádza pod ťarchou krivdy. Krivda na krivde preložená krivdou. Proste taká fáza života sa spustila z nejakého dôvodu v živote človeka. A človek...
 • Zvestovanie Vekov SvätoŽitia!

  Zvestovanie Vekov SvätoŽitia!

  Ako tajomne znie tento Hostinského text: Slovo úprimnô znie i k tebe, ľudu slovenský! Svet ťa haní, že v baniach kopeš, na poli mozolíš, na dvore dobytok...
 • Vytratenie a návrat Starej Vieronauky Slovenskej

  Vytratenie a návrat Starej Vieronauky Slovenskej

  STARÁ VIERONAUKA SLOVENSKÁ sa dočasne úplne vytratila z nášho duchovného a kultúrneho dedičstva. Nezanikla. Len sa vytratila. Nebolo totiž možné začať ju pokrytecky svojvoľne interpretovať, úmyselne a...
 • Tri pranázory starej Vieronauky Slovenskej

  Tri pranázory starej Vieronauky Slovenskej

  Starú vieronauku Slovenskú tvoria tri pranázory Slovenov:1. Pranázor na SVET2. Pranázor na BOŽSTVO3. Pranázor na ČLOVEKA Štruktúra náuky odzrkadľuje realitu bytia z pohľadu Človeka.1. Pranázor na svet...
 • Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Tri kľúče otvárajú nám svätyňu vieronauky starobylých Slovenov. Prvým kľúčom vstupujeme do chrámu, kde na sklepení, na stĺpoch, oblokoch, po stenách a dverách zobrazenú vidíš celú oblohu nebeskú...
 • ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  Aby sme pochopili koncepciu jednotného riadenia sveta, na základe existujúcich pravidiel (tovarovo – peňažných a tovarovo – ekonomických vzťahov medzi subjektami a územiami), je potrebné poznamenať, že...
 • Globalisti a My – Človekovia

  Globalisti a My – Človekovia

  Človekom je možné manipulovať pomocou klamstva. To je známy fakt. Známy je hlavne tým, ktorí vytvorili tento inštrument manipulácie. Na tom je postavený celý systém. Tento systém...
 • O uvedomení Slov

  O uvedomení Slov

  Tak málo ľudí si dnes uvedomuje, čo spôsobuje svojimi rečami. Svojimi Slovami.A možno si to v súčasnosti nevie uvedomiť nikto. Sme vytrhnutí z tohto Poznania. Tára sa tu...
 • Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Masovokomunikačné prostriedky je systém riadenia. Informačného riadenia. Prostredníctvom vplývania na vedomie. Je to nástroj na Programovanie Vedomia, podsúvaním informácií a dogiem, s ktorými nás všetkých konfrontujú. Nástroj...
 • RA

  RA

  „RA“- Sme tvorení a živení Prvopočiatočnou Inteligentnou Tvorivou a Láskyplnou Silou, ktorú pokojne môžeme vnímať ako Život samotný. Alebo Silu Život udržujúcu. Ak sa s týmto vedomím...
 • Právo, Národ a Moc.

  Právo, Národ a Moc.

  Aby sme sa mohli ubrániť tomu, čo sa deje, treba sa pozrieť na korene, na samú podstatu otázky, prečo chodíme s niečími obrazmi v hlavách. Treba preveriť...
 • Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Rád Hospitaliérov je najznámejší a najslávnejší z duchovných a rytierskych Rádov. Jeho celý názov je: Suverénny vojenský rád Hospitaliérov sv. Jána Jeruzalemského z Rodosu a Malty.  To, že sa...
 • 10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  Filozof, vedec, psychológ, politický aktivista, bojovník proti svetovému násiliu – Noam Avram Chomsky – zostavil zoznam 10 metód manipulácie ľudského vedomia, ktoré používajú politici, úrady a médiá celého sveta, v...
 • Človek, Tvorca a dnešná doba.

  Človek, Tvorca a dnešná doba.

  Človek. Keby človek vedel, kto je, žil by svoj život úplne inak. No nevie. Žije v nevedomosti, bez vedomia toho, kto je. Žije sám za seba, bohužiaľ...
 • Vedomie. 

  Vedomie. 

  Čo je Vedomie Človeka? Tak veľa sa o tom rozpráva…  a tak málo o tom ľudia vedia. Je to preto, lebo sa ide iba po povrchu. Iba...
 • SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  Nikto a nič nemôže s nami urobiť, bez nášho Súhlasu. Súhlas môže byť vedomý, aj nevedomý. Súhlasiť môžete s radosťou a dobrovoľne, ale aj pod tlakom a dobrovoľne. Veľa ľudí už o tom...
 • ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  Zákon Slobodnej vôle je základný a najdôležitejší Zákon Vesmíru a nikto nemá právo ho porušiť. Na tomto Zákone stojí celý Systém spolunažívania v našom Svete. Podľa tohto zákona má každý...
 • VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  TRUST-y sú vlastne výrobnými (emisnými) cyklami mien. Keď sa niekoho aktíva využijú na zabezpečenie (krytie) nejakej peňažnej emisie v rámci celosvetovej peňažnej súvahy. Napríklad všetci Američania su...
{"speed":"1200","height":"400","pause":"3000"}

%d blogerom sa páči toto: