Slovanské Noviny

15. júla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Spojené štáty nebudú môcť prežiť prvé dva júnové týždne, ak vláda nevyrieši otázku zvýšenia stropu štátneho dlhu, uviedla ministerka financií USA Janet Yellenová pre NBC.

„Moje hodnotenie je, že šanca, že sa dostaneme do 15. júna a budeme schopní zaplatiť všetky naše účty, je dosť nízka,“ povedala Yellen.

Washington by mal podľa predstaviteľa nájsť východisko z krízy do začiatku júna. Prvý jún označila za „tvrdý termín“. A do 15. júna bude štát potrebovať prostriedky na zaplatenie „serióznych“ platieb daní.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

V nedeľu tlačová tajomníčka Bieleho domu Karine Jean-Pierreová uviedla, že návrhy, ktoré predložil tím predsedu americkej Snemovne reprezentantov Kevina McCarthyho, „zastavili“ rokovania o tejto otázke. Podľa jej názoru sa republikánske vedenie vyhráža, že v prípade nesplnenia ich radikálnych požiadaviek jednej strany povedie krajinu k bankrotu.

Štátny dlh USA dosiahol v januári strop 31,381 bilióna dolárov a teraz Biely dom požaduje, aby Kongres zvýšil túto latku bez akýchkoľvek podmienok. Republikánska väčšinová Snemovňa reprezentantov však tento krok spája so znižovaním výdavkov.

Keďže americká mena, dolár, je súčasne aj svetovou rezervnou menou, môže bankrot USA negatívne vplývať aj na svetový finančný systém. Napriek platobnej neschopnosti Biely dom naďalej posiela milirady dolárov Kyjevu.

skspravy

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.