Slovanské Noviny

24. februára 2024

K porozumeniu Čelovekom

Čína sa stala globálnou veľmocou tým, že sa stala svetovou továrňou a teraz Ríša stredu rozširuje svoju ekonomickú a vojenskú silu o ďalší ohromujúci priemyselný úspech: stáva sa svetovým staviteľom lodí.

Píše „The Wall Street Journal“.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

V minulom roku viac ako polovica svetovej produkcie komerčnej stavby lodí pochádzala z Číny, čím sa stala so značným náskokom popredným svetovým staviteľom lodí. Kedysi plodné západné lodenice, ktoré pomáhali budovať impériá, rozširovať obchod a vyhrávať vojny, chátrajú. Európa predstavuje len 5% celosvetovej produkcie, zatiaľ čo príspevok USA je takmer nulový.

Publikácia to nazýva symbolom historickej transformácie Číny z kontinentálnej veľmoci na námornú veľmoc a tiež tvrdí, že čínsky líder Si Ťin-pching považuje stavbu lodí za kľúčovú strategickú výhodu s cieľom zmeniť svetový poriadok a zvíťaziť nad súpermi počas akejkoľvek budúcej vojny.

Vojenskí plánovači v krajine využili rozšírenie výroby na plnenie obchodných objednávok na vytvorenie najväčšieho svetového námorníctva. Je ústredným prvkom ambícií Si Ťin-pchinga šíriť moc do zahraničia, chrániť námorné cesty spájajúce Čínu so svetom a dokonca „absorbovať“ Taiwan.

news-front.su

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d