Slovanské Noviny

10. decembra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Washington Post píše o falošnej návnade a neochote štátov Západu nájsť vinníka teroristického útoku na plynovod Nord Stream 

Pod podmienkou zachovania anonymity prehovorili súvislosti s výbuchmi plynovodu Nord Stream pre americký denník Washington Post nemenovaní predstavitelia oboznámení s vyšetrovaním nemeckých úradov.

Predstavitelia Západu by radšej nechceli vedieť, kto stojí za výbuchmi plynovodu Nord Stream, aby tak nezistili, že za to boli zodpovední ich spojenci, uviedol v pondelok americký denník Washington Post. V článku sa ako pravdepodobní páchatelia uvádzali poľskí a ukrajinskí agenti, ale vynechal sa jeden kľúčový podozrivý.

„Nehovoriť o Nord Stream“ je teraz nepísaným pravidlom na stretnutiach európskych politikov a politikov NATO, povedal novinám nemenovaný európsky diplomat. „Lídri nepovažujú za prínosné hlbšie bádanie a hľadania nepríjemnej odpovede,“ dodal Washington Post a uviedol, že predstavitelia Západu nie sú ochotní zaoberať sa možnosťou, že v tom má prsty Ukrajina alebo jej spojenci.

-> Vypočujte si Novosti Slovanských Novín za posledných 24 hodín v prac. dňoch o 18:00. <-

„Je to ako mŕtvola na rodinnej oslave,“ pokračoval nemenovaný diplomat a vysvetlil, že hoci ju všetci vidia, tvária sa, že tam nie je. „Je lepšie nevedieť,“ vysvetlil zdroj.

Plynovody Nord Stream 1 a Nord Stream 2 boli v septembri zničené pri sérii simultánnych výbuchov pri dánskom ostrove Bornholm. Výbuchy prerušili kľúčové dodávky zemného plynu z Ruska do Európy, aj keď plynovod Nord Stream 1 bol uzavretý už skôr v tom istom mesiaci a vláda nemeckého kancelára Olafa Scholza zastavila sprevádzkovanie novovybudovaného plynovodu Nord Stream 2 hneď po tom, ako Rusko vo februári minulého roka začalo vojenskú operáciu na Ukrajine.

V súvislosti s výbuchmi prebieha v Európe viacero vyšetrovaní a objavilo sa viacero teórií o tom, kto za útokom stojí. The Washington Post poukázal na teórie, že poľská firma si v mene Kyjeva najala jachtu na prepravu výbušnín na miesto výbuchu; že na vine je „proukrajinská skupina“; a že útok spáchali „sabotéri z iných krajín“ bez vedomia ukrajinskej vlády.

Americký denník sa však nezaoberal myšlienkou, že by za výbuchom plynovodu stála americká vláda. Americký reportér Seymour Hersh vo februári s odvolaním sa na zdroje z amerických tajných služieb napísal článok, v ktorom uviedol, že Bidenova administratíva nariadila americkej CIA, aby s pomocou nórskeho námorníctva zlikvidovala potrubia.

Hersh neskôr uviedol, že príbeh o prenajatých jachtách podstrčila CIA a jej nemecký náprotivok BND americkým a nemeckým médiám ako falošnú správu.

Ruský prezident Vladimir Putin minulý mesiac povedal, že „plne súhlasí“ s Hershovými závermi. Ruský prezident ešte pred zverejnením Hershovho článku obvinil „Anglosasov“. Putin vysvetlil, že z útoku profitovali najmä Spojené štáty, a to vďaka svojej pozícii dodávateľa skvapalneného zemného plynu do Európy.

Zdroj: rt.com
Preklad: InfoVojna


.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d