Slovanské Noviny

4. októbra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Volodymyr Zelenskyj od začiatku vojny postupne nastoľuje diktatúru na Ukrajine. K peniazom je možné sa dostať iba prostredníctvom kyjevského režimu, rovnako aj k vojenským dodávkam, podľa ľubovôle nahrádza veliteľov, väzní podnikateľov, ktorých považuje za svojich nepriateľov. Slobodná tlač na Ukrajine prakticky prestala existovať, vyhostení oligarchovia „dobrovoľne“ odovzdali svoje mediálne podiely Zelenského režimu, takže ukrajinský štát má nad tlačou takmer úplnú kontrolu. Zelenskyj tiež nedávno povedal, že voľby na Ukrajine sa uskutočnia len vtedy, ak za ne zaplatí Západ – čo zjavne nemôže urobiť.

Koncom augusta ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj prepísal dekrét o predĺžení stanného práva a všeobecnej mobilizácie do 15. novembra 2023, píše maďarský portál Origo.

Ukrajinské právo zakazuje konanie volieb v rámci stanného práva, takže prezidentské voľby sa môžu konať najskôr v marci 2024. Zelenskyj navyše uviedol, že vojna sa skončí až vtedy, keď sa Rusko stiahne zo všetkých okupovaných území, vrátane Krymu.

Znamená to, že Zelenskyj by tak mohol zachovať stanné právo až do svojej smrti s odvolaním sa na skutočnosť, že Ukrajina zostáva pod útokom. A tento scenár sa zdá byť čoraz realistickejší, pokiaľ medzitým západní mecenáši úplne neopustia ukrajinského prezidenta a nerozhodnú sa ho nahradiť niekým iným, alebo Rusko nevyhrá vojnu rozhodne a definitívne.

Ukrajinci sa čím ďalej, tým viac obávajú Zelenského túžby po moci

Podľa maďarského portálu Origo, sa čím ďalej, tým viac Ukrajincov začína obávať Zelenského túžby po moci.

Ich obavy sa ešte viac zvýšili, keď vyšlo najavo, že tento rok sa prezidentské voľby určite neuskutočnia a že je otázne, či sa uskutočnia na budúci rok. Ale nie sú to len Ukrajinci, ktorí spanikárili, svoju nespokojnosť vyjadrili aj americkí zákonodarcovia.

Senátor Lindsey Graham povedal, že Ukrajina musí ukázať, že sa líši od Ruska a to aj usporiadaním volieb uprostred vojny. Ukrajinský prezident odpovedal, že voľby sú možné len vtedy, ak ich Európa a Spojené štáty finančne podporia. Zelenskyj už vydal návrh zákona, v ktorom požaduje celkovo 115 miliónov dolárov.

„Prepáčte, ale nebudem používať financie na usporiadanie volieb a nebudem na to míňať peniaze, ktoré sú určené na zbrane. Ale ak dostaneme finančnú podporu a ukrajinský parlament bude presvedčený, že by sme to mali urobiť, potom rýchlo zmeníme našu legislatívu a čo je dôležitejšie, prevezmime VŠETCI spoločnú zodpovednosť,“ vysvetlil ukrajinský prezident.

TUCKER CARLSON VIDEL, KÝM VOLODYMYR ZELENSKYJ SKUTOČNE JE, UŽ VO FEBRUÁRI 2022. BOLO TO SKÔR, AKO TO ZISTIL KTOKOĽVEK INÝ.

V tom čase povedal, že na Ukrajine vládne diktátor, ktorý má skvelý vzťah s demokratickým vedením Spojených štátov. A poukázal na to, že opoziční lídri na Ukrajine boli uväznení, zatiaľ čo opozičné televízne kanály a noviny vláda s ušľachtilou jednoduchosťou zatvorila.

Bývalý poradca, bývalého ukrajinského prezidenta Oleg Soškin sa domnieva, že vývoj na Ukrajine by mohol viesť aj k revolúcii na Ukrajine. Podľa neho Zelenskyj nemá záujem o mier, pretože je zaneprázdnený budovaním vlastnej diktatúry. Podľa neho je väčšina Ukrajincov mimoriadne nespokojná so Zelenského pokusmi obísť ústavu krajiny.

Tucker Carlson o Zelenského diktatúre hovoril aj v decembri 2022. V tom čase bol Tucker rešpektovanou americkou mediálnou osobnosťou a tvrdil, že Volodymyr Zelenskyj je nebezpečný diktátor, ktorý buduje policajný štát z amerických peňazí.

Nútená branná povinnosť sa na Ukrajine stala samozrejmosťou, ale ako sa vojna vlečie, uchyľujú sa k brutálnejším metódam. Vyskytli sa prípady, keď bol niekto odvlečený zo stredu pikniku, inokedy sa vojaci vlámali na diskotéky a odvliekli mladých ľudí na front, aby zomreli.

V ULICIACH UKRAJINSKÝCH MIEST SA ČORAZ ČASTEJŠIE OBJAVUJÚ AJ ČIERNE DODÁVKY, DO KTORÝCH TLAČIA ĽUDÍ A ODVÁŽAJÚ ICH, píše Origo.

V strednej Ukrajine bol muž odvlečený z rodinného domu pred svojím malým synom, ale situácia nie je iná ani v Zakarpatsku, kde sa pravidelne natáčajú videá, kde vidieť, že sú ľudia násilne odvážaní do prvej línie, aby nahradili veľmi ťažké ukrajinské straty. Podľa miestnych obyvateľov stovky policajtov a vojakov prišli z vnútornej Ukrajiny a zatýkajú mužov v skupinách. Ich metódy sú každým dňom násilnejšie, v Zakarpatsku sa prakticky konajú konajú poľovačky na ľudí.

Nie každý však musí ísť na front, iba chudobnejší ľudia, ktorí si nemôžu dovoliť zaplatiť vedúcim regionálneho náborového úradu od 1000 do 10 tisíc dolárov.

Origo píše aj o rozprávkovom bohatstve, ktoré zarobil Jevgenij Borisov, vedúci náborového úradu v Odeskej oblasti.

OD ZAČIATKU VOJNY VIEDLO ÚPLATKÁRSTVO K TOMU, ŽE SI KÚPIL VILU V MARBELLE ZA ŠTYRI MILIÓNY EUR, ĎALŠIU NEHNUTEĽNOSŤ V CENTRE MESTA ZA 700 TISÍC EUR A DVE LUXUSNÉ AUTÁ.

Okrem toho Zelenskyj začal tvrdo zasahovať proti každému, kto môže byť v budúcnosti jeho politickým súperom, alebo kto má dostatok peňazí na to, aby ovplyvnil výsledok možných volieb tým, že sa postaví za iného kandidáta. Zatýkanie a konfiškácie majetku sa určite ešte neskončili, Zelenskyj sa do toho ešte len začína skutočne dostávať.

Korupcia je problémom len vtedy, ak z nej kyjevská vláda nemôže profitovať

Origo informoval aj o tom, že počas vojny, Zelenského stranícki kolegovia dovolenkovali na exotických miestach vrátane Maldív a Thajska.

Okrem toho, že sa Zelenskyj zbaví politických oponentov a oligarchov, ktorých nemá rád, je ďalšou kľúčovou teóriou to, že si získava dôvery Američanov a čo je najdôležitejšie, peniaze, z ktorých má zrejme dosť vrecka. Zelenskyj bol zapletený aj do korupčného škandálu, keď vyšlo najavo, že ukrajinský prezident kúpil päťmiliónovú vilu v Egypte.

hlavnydennik.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d blogerom sa páči toto: