Vyhlásil to predseda Štátnej dumy Vjačeslav Volodin. Zelenskij podľa jeho názoru odstúpil od Minských dohôd, keď oznámil, že nebude rokovať s DĽR a LĽR.

„Kyjev v rozpore s dohodami z Minska pokračuje v eskalácii konfliktu a ostreľovaní obcí Donbasu. Zelenskij navyše povedal, že nebude rokovať s Doneckou a Luganskou ľudovou republikou. Voľby do orgánov samosprávy obcí a politické urovnanie sú otázky, ktoré nemožno riešiť bez dohody s predstaviteľmi ľudových republík. Ak strany konfliktu nevyjednávajú, kto by mal potom tieto problémy riešiť? Zelenskij podľa vlastných slov v skutočnosti odmieta plniť Minské dohody,“ napísal Volodin na svojom Telegram-kanáli.
Pripomenul tiež, že poslanci Štátnej dumy sa vyslovili za potrebu uznania DĽR a LĽR ako suverénnych štátov.
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho
„Mierumilovní ľudia trpia, umierajú. Nemôžeme byť ľahostajní. Máme obavy o ochranu ruských občanov a krajanov, ktorí tam žijú,“ povedal predseda Štátnej dumy.
Volodin pripomenul, že masové hroby obyvateľov sa naďalej nachádzajú na území DĽR a LĽR. Vyšetrovací výbor Ruska začal trestné konanie pre zlé zaobchádzanie s civilným obyvateľstvom a použitie prostriedkov a metód v ozbrojenom konflikte, ktoré zakazujú medzinárodné konvencie.
„Spojené štáty a Európa utajujú zločiny Kyjeva: neexistujú žiadne odsúdenia, žiadne vyšetrovanie zločinov proti ľudskosti. Ako vieme, pri takýchto trestných činoch neexistuje premlčacia lehota, preto je dôležité teraz zistiť fakty, aby boli páchatelia definitívne potrestaní. Ale namiesto toho, aby poslanci Európskych parlamentov, PZRE a PA OBSE odsudzovali a chceli veci riešiť, zaujali pštrosie stanovisko. Existujú dvojité štandardy,“ dodal Vjačeslav Volodin.
newsfront
FT: Európa láme rekordy v nákupoch ruského plynu
Euronews: Macron zvolá v Paríži „koalíciu ochotných“
Najväčší útok na Moskvu a okolitý región! Ukrajina vyslala viac ako 350 dronov. Horeli domy, hlásia obete
Chcete vlastný bunker? Teraz máte možnosť! Kryty z čias studenej vojny idú do dražby
Žilinka pre vraždu ženy v Gelnici uvoľnil z funkcie vedúcich prokurátorov
Svet sa dočkal: Nadnárodní bankári chcú vytvoriť vlastnú globálnu armádu
Nawrocki tvrdo o banderovcoch: „To nie sú hrdinovia, na ktorých čaká Európa!“ Požaduje zákaz červeno-čiernej vlajky UPA v Poľsku
Štvrtá vlna útokov na Irán! USA prvýkrát nasadili aj kamikadze drony
Európske krídlo NATO buduje armády a mobilizuje finančné prostriedky na vojenskú výrobu. Do roku 2030 sa zameriava na Rusko
Zelené nevoľníctvo: Ako Brusel chytil Slovensko do diabolskej pavučiny veterného biznisu
V súvislosti s náhlou smrťou senátora zo štátu Južná Karolína, Lindseya Grahama.
Desivá historická irónia: banderovské monštrum vychovalo Poľsko
Masívna dodávka pre Kyjev: Nemecko posiela Ukrajine 50-tisíc útočných dronov!
Rok, ktorý nepamätáme: Obilie dozrieva rekordným tempom, úroda môže byť slabšia
O zatajovaní artefaktov v oficiálnej histórii a archeológii
Degradácia bielej rasy v Európe nie je prirodzeným procesom
Pentagon odtajnil nové materiály o UFO
Magyar pohrozil začatím procesu impeachmentu proti maďarskému prezidentovi
Poľsko nezabudne na zločiny ukrajinských nacionalistov, sľúbil Nawrocki
Svet ešte nie je pripravený na vyzbrojené Nemecko
Podporte Slovanské Noviny
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Podporiť terazBez dotácií. Bez kompromisov.
Ak má pre vás hodnotu, podporte ho.
zo sekcie
Volodin: Rusko nemôže zostať ľahostajné k osudu obyvateľov Donbasu
Volodin: Rusko nemôže zostať ľahostajné k osudu obyvateľov Donbasu
Volodin: Rusko nemôže zostať ľahostajné k osudu obyvateľov Donbasu