Špecialisti z Centra pre analýzu svetového obchodu so zbraňami (TSAMTO) označili ruský tank T-90M za najpokročilejší na svete.
„Tank T-90M disponuje technickými schopnosťami a bojovou silou stroja 21. storočia: komplexnou ochranou zo všetkých uhlov, výkonnou a spoľahlivou prevodovkou aj motorom,“ uvádza zdroj.
Odborníci zároveň zdôraznili, že vysoko automatizovaný bojový modul je vybavený multispektrálnym zameriavačom strelca a panoramatickým zameriavačom veliteľa. Vďaka tomu má posádka detailný prehľad o situácii v okolí.
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho
Vďaka univerzálnosti platformy a pokročilým ochranným prvkom sa T-90M stáva veľmi náročným cieľom.
Portál EADaily už skôr informoval, že vojaci Ozbrojených síl Ukrajiny sú v panike z nasadenia ruského „liatinového monštra“.
„Útok z 15 metrov bez šance reagovať“: FPV drony majú desiť vojakov
Zdroj z ruských bezpečnostných síl uviedol, že optické FPV drony vyvolávajú strach u vojakov Ozbrojených síl Ukrajiny, najmä v kombinácii s následnými útokmi nastaviteľných vysoko výbušných bômb, ktoré nepriateľ prezýva „liatinová hrôza“. Informovala o tom agentúra TASS.
Bezpečnostný predstaviteľ tvrdí, že takéto drony dokážu na cieľ čakať celé hodiny a zaútočiť v momente, keď je protivník nepripravený.
„Dron často útočí zo vzdialenosti približne 15 metrov, takže nepriateľ nemá čas reagovať ani použiť zbraň,“ vysvetlil.
Podľa zdroja letecké bomby „ničia akékoľvek opevnenia a premieňajú betónové kontrolné stanovištia na prach“, čo má „úplne demoralizovať nepriateľa na frontovej línii“. Bezpečnostný predstaviteľ zároveň poukázal na nasadenie ťažkého plameňometného systému TOS-1A „Solncepek“, ktorý si vyslúžil prezývku „pekelný stroj“.
/ hlavnydennik.sk /
FT: Európa láme rekordy v nákupoch ruského plynu
Euronews: Macron zvolá v Paríži „koalíciu ochotných“
Najväčší útok na Moskvu a okolitý región! Ukrajina vyslala viac ako 350 dronov. Horeli domy, hlásia obete
Chcete vlastný bunker? Teraz máte možnosť! Kryty z čias studenej vojny idú do dražby
Žilinka pre vraždu ženy v Gelnici uvoľnil z funkcie vedúcich prokurátorov
Svet sa dočkal: Nadnárodní bankári chcú vytvoriť vlastnú globálnu armádu
Nawrocki tvrdo o banderovcoch: „To nie sú hrdinovia, na ktorých čaká Európa!“ Požaduje zákaz červeno-čiernej vlajky UPA v Poľsku
Štvrtá vlna útokov na Irán! USA prvýkrát nasadili aj kamikadze drony
Európske krídlo NATO buduje armády a mobilizuje finančné prostriedky na vojenskú výrobu. Do roku 2030 sa zameriava na Rusko
Zelené nevoľníctvo: Ako Brusel chytil Slovensko do diabolskej pavučiny veterného biznisu
V súvislosti s náhlou smrťou senátora zo štátu Južná Karolína, Lindseya Grahama.
Desivá historická irónia: banderovské monštrum vychovalo Poľsko
Masívna dodávka pre Kyjev: Nemecko posiela Ukrajine 50-tisíc útočných dronov!
Rok, ktorý nepamätáme: Obilie dozrieva rekordným tempom, úroda môže byť slabšia
O zatajovaní artefaktov v oficiálnej histórii a archeológii
Degradácia bielej rasy v Európe nie je prirodzeným procesom
Pentagon odtajnil nové materiály o UFO
Magyar pohrozil začatím procesu impeachmentu proti maďarskému prezidentovi
Poľsko nezabudne na zločiny ukrajinských nacionalistov, sľúbil Nawrocki
Svet ešte nie je pripravený na vyzbrojené Nemecko
Podporte Slovanské Noviny
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Podporiť terazBez dotácií. Bez kompromisov.
Ak má pre vás hodnotu, podporte ho.
zo sekcie
Vojenskí experti označili najmodernejší tank na svete
Vojenskí experti označili najmodernejší tank na svete
Vojenskí experti označili najmodernejší tank na svete