Končiaci riaditeľ Slovenskej informačnej služby Vladimír Pčolinský ide do väzby. Rozhodol o tom v nedeľu Špecializovaný trestný súd (ŠTS). Dôvodom väzby je obava z ovplyvňovania svedkov a pokračovania v trestnej činnosti, ide teda o kolúznu a preventívnu väzbu. Vladimír Pčolinský je obvinený zo zločinu prijímania úplatku.

Voči rozhodnutiu podal sťažnosť
Ako informovala hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjaková, súd zamietol žiadosť obvineného o nahradenie väzby dohľadom probačného a mediačného úradníka. Doplnila, že rozhodnutie nie je právoplatné, obvinený podal proti nemu sťažnosť, o ktorej rozhodne Najvyšší súd SR.
Jeho právna zástupkyňa Eva Mišíková počas nedeľňajšieho pojednávania ŠTS povedala médiám, že Vladimír Pčolinský sa vzdal funkcie riaditeľa Slovenskej informačnej služby. Vladimír Pčolinský mal žiadosť o vzdaní sa funkcie podľa jej slov v nedeľu doručiť aj prezidentke a vláde Slovenskej republiky
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho
Nebol zbavený mlčanlivosti
Advokátka doplnila, že Vladimír Pčolinský už nechce byť činný ani vo verejnom živote. Zároveň potvrdila, že jej klient zatiaľ nebol zbavený mlčanlivosti.
Mišíková stále namieta kolúznu väzbu pre jej klienta aj dôvodnosť vznesenia obvinenia voči jeho osobe. Ako ozrejmila, na nedeľňajšom konaní na ŠTS prebehli prednesy prokurátora a obhajoby v zastúpení klienta. Prokuratúra podľa jej slov predložila ako dôkazy iba výpovede Borisa B. a Ľudovíta M. Vladimír Pčolinský sa zasa vyjadril ku všetkým skutočnostiam a na svoju obhajobu uviedol, prečo sa daného skutku nemohol dopustiť.
Čaká sa na rozhodnutie
Na otázku, prečo sa Vladimír Pčolinský vzdal funkcie riaditeľa SIS, odpovedala, že si zjavne premyslel, či vôbec má zmysel v takýchto pomeroch vykonávať túto funkciu. Nasledovať by teraz malo to, že súd sa oboznámi so všetkými vyjadreniami procesných strán a následne vyhlási rozhodnutie, či ponechá Vladimíra Pčolinského vo väzbe alebo ho prepustí zo zadržania. Samotný Vladimír Pčolinský vníma toto obvinenie podľa Mišíkovej ako diskreditáciu jeho osoby.
Advokátka tiež potvrdila, že Vladimír Pčolinský ešte ako riaditeľ SIS vo februári tohto roka podal na Úrad inšpekčnej služby trestné oznámenie. Nekonkretizovala, čo bolo predmetom trestného oznámenia, keďže je viazaná mlčanlivosťou. Uviedla však, že sa to týka tohto prípadu a aj ďalších.
ŠTS v nedeľu od 10:00 rozhoduje o vzatí riaditeľa SIS do väzby. Vladimír Pčolinský čelí podozreniam, že vzal úplatok 40-tisíc eur od podnikateľa Zoroslava Kollára. Vyhlásenie rozhodnutia sa očakáva v nedeľu po 18:00.
Zdroj: SITA
Kontroverzie okolo umelej inteligencie v USA: komerčné záujmy verzus národná bezpečnosť
Kyjevské halucinácie uprostred skutočných porážok: Čo ukrajinská propaganda skrýva pred summitom NATO
Útok na Kyjev: Kedy Rusko zničí všetky nepriateľské výrobné zariadenia?
Predseda hnutia Socialisti Artur Bekmatov vo svojom najnovšom videu upozorňuje na fakt, že opozícia spolu s časťou médií vytvára obraz Slovenska ako krajiny v hlbokom úpadku, ktorý nezodpovedá realite.
Zo Štátnej opery sa od 1. júla stalo Národné divadlo Banská Bystrica
Bielorusko nemá v úmysle bojovať! No zároveň… Lukašenko sa prihovoril armáde
V sklade neďaleko Kyjeva údajne explodovala munícia s ochudobneným uránom
Z Poľska varujú Zelenského: Podporovanie nacionalizmu je samovražda!
Najväčšia ruská ropná rafinéria v plameňoch! Rekordný útok ukrajinského dronu s dosahom 2 500 km od hraníc
Zelenského vyhlásenie po ruských náletoch: Protivzdušná obrana nedokázala zostreliť jedinú balistickú raketu!
Poľsko odtajní, aké zbrane poslalo Ukrajine. „Poliaci dodávajú zbrane stúpencom vrahov ich predkov!“ – tvrdí Kremeľ
250 rokov USA – to je dostatočný dôvod na zhodnotenie doterajšieho zla
Vo Fínsku vyzývajú Európu, aby sa Rusku ospravedlnila
Najrusofóbnejší film na svete
VIDEO: Ruské útoky rastú na sile, rakety zasiahli Kyjev, Odesu a niekoľko ďalších miest
Ukrajinská novinárka varuje: “Ukrajinci už čoskoro budú Poliakov nenávidieť viac ako Rusov
FT: Americké tajné služby pomáhajú Ukrajine s trasami pre drony na útoky na Rusko
Maďari píšu: Neplatnosť referenda posilnila politickú pozíciu premiéra Roberta Fica
Pohreb ajatolláha Alího Chameneího V Teheráne! Dav volal po smrti Donalda Trumpa
Putin a Trump hovorili o Ukrajine. Čo oznámil ruský prezident?
Podporte Slovanské Noviny
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Podporiť terazBez dotácií. Bez kompromisov.
Ak má pre vás hodnotu, podporte ho.
zo sekcie
Vladimír Pčolinský sa vzdal funkcie riaditeľa Slovenskej informačnej služby, súd ho poslal do väzby
Vladimír Pčolinský sa vzdal funkcie riaditeľa Slovenskej informačnej služby, súd ho poslal do väzby
Vladimír Pčolinský sa vzdal funkcie riaditeľa Slovenskej informačnej služby, súd ho poslal do väzby