Slovanské Noviny

27. marca 2023

K porozumeniu Čelovekom

Vláda Slovenskej republiky opäť raz dokázala, ako ju vôbec nezaujímajú štátne, slovenské a národné záujmy. Nielenže nezaujímajú, ale svojou ľahostajnosťou a neschopnosťou spôsobuje Slovensku stále väčšie problémy.

Minulý týždeň schválil kabinet s obmedzenými právomocami nariadenie vlády SR o označovaní obcí v menšinových jazykoch vzťahujúcich sa najmä na juh Slovenska.

Združenie slovenskej inteligencie a Expertná komisia pre slovensko-maďarské vzťahy od augusta vyvíjali veľké úsilie, aby bol návrh nariadenia prepracovaný v súlade s medzinárodnými dohovormi, Ústavou SR a slovenskými zákonmi. Pripomienky ani argumenty neboli zo strany úradu vlády akceptované. Čo to znamená v praxi? To, že

ďalších desať rokov budú slovenské obce nielen pomaďarčené, ale aj poukrajinčené, pričom počet obcí, ktoré musia používať menšinový jazyk umelo narástol v skutočnosti o viac ako 300 sídiel.

Expertná komisia preto zvažuje podanie podnetu na Generálnu prokuratúru a vydáva vyhlásenie. Tí, ktorí sa s vyhlásením stotožnia, môžu pridať svoju organizáciu a jej zástupcu pod text vyhlásenia na webovej adrese sídla Združenia slovenskej inteligencie https://www.zsi.sk/. Ďakujeme za spoluprácu.

Vyhlásenie

k schválenému nariadeniu vlády SR zo dňa 25. 1. 2023 o označovaní obcí v menšinových jazykoch

Plazivá maďarizácia a maďarský revizionizmus bude mať od marca v Slovensku na základe práve schváleného nariadenia lepšie podmienky na šírenie.

Postarala sa o to vláda Slovenskej republiky v demisii schválením navonok nenápadného nariadenia vlády SR o označovaní obcí v menšinových jazykoch.

Vláda na Slovensku tak symbolicky prinavrátila Maďarsku a maďarským veľkostatkárom viaceré slovenské obce a časti obcí na juhu založené v rámci pozemkovej reformy po I. sv. vojne slovenskými poľnohospodármi z Terchovej, Topoľčian, Trstenej, Detvianskej Huty a ďalších obcí. Tieto južné obce dostali mŕtve a bežným obyvateľstvom už dávno nepoužívané maďarské označenia spred sto rokov, z obdobia Rakúska-Uhorska.

Opäť ide niekomu o vytváranie podmienok, tak ako už niekoľkokrát v dejinách Slovenska, aby mohlo byť výsostné slovenské územie znovu okupované? V dnešných vojnových časoch to vôbec nevyzerá neskutočne. Najmä ak maďarskí vládni politici na čele s ich vodcom sústavne vyzývajú maďarské obyvateľstvo a maďarské menšiny v susedných štátoch na zjednocovanie ponad hraníc, v skutočnosti ich ignorovaniu a zbrojeniu pre budúce rozšírenie maďarských štátnych hraníc. Na vytvorenie autonómií pre maďarskú menšinu je už zriadený podvýbor maďarského parlamentu pre akúkoľvek formu maďarskej autonómie a ďalšie orgány na „ochranu“ maďarskej menšiny.

Obyvatelia na juhu Slovenska sú maďarizujúcimi označovaniami obcí čoraz viac provokovaní a vystavovaní oživovaniu historickej pamäti z čias najtvrdšej maďarizácie (1848-1918) a maďarskej okupácie (1938-1945), čím sa stále intenzívnejšie pripravuje pôda pre národnostné konflikty.

Súčasná (odvolaná) vláda SR týmto pobáda príslušníkov maďarskej menšiny, aby nepoužívali tradičné slovenské názvy, ktoré prirodzene prebrali do svojho jazyka, nezabúdali na maďarskú okupáciu a opätovne začali používať označenia obcí z tohto okupačného obdobia. Nad slovenskými obcami Hviezdoslavov aj Hurbanova Ves a ďalšími obcami opäť plieska maďarónsky bič a visí pokuta 2 500 € za nepoužívanie maďarského jazyka!

Vláda akoby sa chcela novým umelým a plagiátorským zoznamom obcí v menšinových jazykoch vrátiť o 100 rokov späť, do predtrianonského obdobia a presvedčiť svet, že Slováci nie sú štátotvorný národ, ale iba národnosť na pomyslenom viacnárodnostnom území. Dnes, keď si každý štát chráni svoje územie ešte viac ako inokedy, vláda na východe Slovenska vytvorila aj obce s fiktívnou ukrajinskou národnostnou menšinou a nútené používanie ukrajinského jazyka na dvadsať rokov.

Vládne orgány Slovenskej republiky cielene a umelo nafukujú národnostné menšiny do prasknutia. Cez tzv. druhú národnosť z posledného sčítania obyvateľstva manipulujú s národnou a národnostnou identitou, pokrytecky a nechutne sa zahrávajú s citmi a sociálnymi väzbami medzi ľuďmi, rodinami aj v národe.

Ani dnes, po smrti významných slovenských osobností, ktoré sú vzormi a ich činnosť prínosom pre slovenský národ aj európsku kultúru a obce vo svojich názvoch hrdo nesú ich mená, vláda k nim neprejavuje úctu a nemá rešpekt. Naopak, hrá politické hry v neprospech národnoštátnych zájmov, len aby sa nemusela jednoznačne postaviť iba za jediné, slovenské pomenovanie obcí po slovenských osobnostiach a vyhla sa tak konfrontácii s menšinovými maďarskými zástupcami.

Vláda Slovenskej republiky schváleným nariadením porušila Rámcový dohovor na ochranu národnostných menšín, ktorým je viazaná, ako aj Ústavu Slovenskej republiky a slovenskú legislatívu, pričom príslušné orgány ignorovali opodstatnené a zásadné pripomienky občianskej verejnosti, zástupcov obcí aj politikov.

Za Expertnú komisiu pre slovensko-maďarské vzťahy

Margaréta Vyšná

skspravy

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

 • Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Tri kľúče otvárajú nám svätyňu vieronauky starobylých Slovenov. Prvým kľúčom vstupujeme do chrámu, kde na sklepení, na stĺpoch, oblokoch, po stenách a dverách zobrazenú vidíš celú oblohu nebeskú...
 • ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  Aby sme pochopili koncepciu jednotného riadenia sveta, na základe existujúcich pravidiel (tovarovo – peňažných a tovarovo – ekonomických vzťahov medzi subjektami a územiami), je potrebné poznamenať, že...
 • Globalisti a My – Človekovia

  Globalisti a My – Človekovia

  Človekom je možné manipulovať pomocou klamstva. To je známy fakt. Známy je hlavne tým, ktorí vytvorili tento inštrument manipulácie. Na tom je postavený celý systém. Tento systém...
 • O uvedomení Slov

  O uvedomení Slov

  Tak málo ľudí si dnes uvedomuje, čo spôsobuje svojimi rečami. Svojimi Slovami.A možno si to v súčasnosti nevie uvedomiť nikto. Sme vytrhnutí z tohto Poznania. Tára sa tu...
 • Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Masovokomunikačné prostriedky je systém riadenia. Informačného riadenia. Prostredníctvom vplývania na vedomie. Je to nástroj na Programovanie Vedomia, podsúvaním informácií a dogiem, s ktorými nás všetkých konfrontujú. Nástroj...
 • RA

  RA

  „RA“- Sme tvorení a živení Prvopočiatočnou Inteligentnou Tvorivou a Láskyplnou Silou, ktorú pokojne môžeme vnímať ako Život samotný. Alebo Silu Život udržujúcu. Ak sa s týmto vedomím...
 • Právo, Národ a Moc.

  Právo, Národ a Moc.

  Aby sme sa mohli ubrániť tomu, čo sa deje, treba sa pozrieť na korene, na samú podstatu otázky, prečo chodíme s niečími obrazmi v hlavách. Treba preveriť...
 • Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Rád Hospitaliérov je najznámejší a najslávnejší z duchovných a rytierskych Rádov. Jeho celý názov je: Suverénny vojenský rád Hospitaliérov sv. Jána Jeruzalemského z Rodosu a Malty.  To, že sa...
 • 10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  Filozof, vedec, psychológ, politický aktivista, bojovník proti svetovému násiliu – Noam Avram Chomsky – zostavil zoznam 10 metód manipulácie ľudského vedomia, ktoré používajú politici, úrady a médiá celého sveta, v...
 • Človek, Tvorca a dnešná doba.

  Človek, Tvorca a dnešná doba.

  Človek. Keby človek vedel, kto je, žil by svoj život úplne inak. No nevie. Žije v nevedomosti, bez vedomia toho, kto je. Žije sám za seba, bohužiaľ...
 • Vedomie. 

  Vedomie. 

  Čo je Vedomie Človeka? Tak veľa sa o tom rozpráva…  a tak málo o tom ľudia vedia. Je to preto, lebo sa ide iba po povrchu. Iba...
 • SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  Nikto a nič nemôže s nami urobiť, bez nášho Súhlasu. Súhlas môže byť vedomý, aj nevedomý. Súhlasiť môžete s radosťou a dobrovoľne, ale aj pod tlakom a dobrovoľne. Veľa ľudí už o tom...
 • ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  Zákon Slobodnej vôle je základný a najdôležitejší Zákon Vesmíru a nikto nemá právo ho porušiť. Na tomto Zákone stojí celý Systém spolunažívania v našom Svete. Podľa tohto zákona má každý...
 • VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  TRUST-y sú vlastne výrobnými (emisnými) cyklami mien. Keď sa niekoho aktíva využijú na zabezpečenie (krytie) nejakej peňažnej emisie v rámci celosvetovej peňažnej súvahy. Napríklad všetci Američania su...
{"speed":"1200","height":"400","pause":"3000"}

%d blogerom sa páči toto: