Slovanské Noviny

23. februára 2024

K porozumeniu Čelovekom

Vláda rozhodla. Na dnešnom rokovaní schválila návrh Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (MPRV SR), ktorým sa predlžuje zákaz dovozu niektorých potravinárskych surovín a produktov z nich z Ukrajiny.

Pôvodné uznesenie o zákaze štyroch komodít bolo v platnosti do konca roka 2023. Zároveň sa rozšíril zoznam komodít a produktov o ďalšie položky. Tiež sa zavádza režim umiestňovania colnej uzávery na všetky ostatné poľnohospodárske a potravinárske zásielky z Ukrajiny, ktoré cez územie Slovenskej republiky tranzitujú.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Vláda rozhodla

,,Stále trváme na tom, že v prípade dovozu komodít z Ukrajiny potrebujeme celoeurópske riešenie. Predlžovanie zákazu v jednotlivých členských krajinách jednoducho nemá 100 – percentný účinok na ochranu našich poľnohospodárskych trhov.

Požadujeme taký režim obchodu a tranzitu z Ukrajiny, ktorý zaručí, že naše poľnohospodárske a potravinárske trhy dokážu konkurovať cenou tomu ukrajinskému a na druhej strane záruky, že kvalita dovozu z Ukrajiny spĺňa európske pravidlá,“ uviedol minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Richard Takáč.

Zoznam sa rozšíril

Pôvodný zoznam štyroch komodít platný od 16. 9. 2023 – pšenica, kukurica, repkové semeno a slnečnicové semeno sa rozšíril a môže sa meniť na základe aktuálneho vývoja na trhu rozhodnutím ministra pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR. Po novom sú tak doňho zahrnuté:

 • prírodný med
 • jedlé produkty živočíšneho pôvodu inde nešpecifikované ani nezahrnuté (poznámka: výlučne materská kašička a propolis, jedlé)
 • pšenica a súraž
 • jačmeň
 • kukurica
 • pšeničná múka
 • slad, tiež pražený
 • sójové bôby, tiež drvené
 • semená repky alebo semená repky olejnej, tiež drvené
 • slnečnicové semená, tiež drvené
 • trstinový alebo repný cukor a chemicky čistá sacharóza, v pevnom stave
 • otruby
 • pokrutiny a ostatné pevné zvyšky, tiež drevené alebo vo forme peliet vnikajúce pri extrakcii sójového oleja
 • pokrutiny a ostatné pevné zvyšky, tiež drvené alebo vo forme peliet, vnikajúce pri extrakcii rastlinných tukov alebo olejov

ereport.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d