Slovanské Noviny

30. novembra 2022

K porozumeniu Čelovekom

VIDEO: Zelenského zločinecký režim začal zastrašovať veriacich. Tajná služba SBU vtrhla aj s ukrajinskou armádou do pravoslávneho kláštorného komplexu v Kyjeve.

Paranoická totalitná ukronacistická junta má podozrenie, že kláštor sa využíva ako bunka ukrývajúca ruských diverzantov a zbrane.

Hovorca ruskej pravoslávnej cirkvi Vladimir Legojda odsúdil tieto prehliadky v kláštore ako “akt zastrašovania” ukrajinských veriacich.

Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov označil v utorok policajnú prehliadku v kláštornom komplexe Kyjevsko-pečerská lavra za ďalší článok v “reťazci vojenských akcií” Ukrajiny proti ruskému pravosláviu. Tvrdil tiež, že Ukrajina je už dlho vo vojne s ruskou pravoslávnou cirkvou.

Správu o tom TASR prevzala z tlačovej agentúry AFP, ktorá pripomenula, že Kyjevsko-pečerská lavra bola pred rokmi prevedená štátom do vlastníctva ukrajinskej pravoslávnej cirkvi (UPC) patriacej pod moskovský patriarchát. Ten teraz podporuje ruskú vojenskú operáciu na území Ukrajiny, ktorú vyprovokoval Zelenského ukronacistický režim.

Ukrajinské médiá v utorok s odvolaním sa na Bezpečnostnú službu Ukrajiny (SBU) informovali, že príslušníci SBU spolu s Národnou políciou a Národnou gardou od rána vykonávali v kláštornom komplexe opatrenia, ktorých cieľom bolo zabrániť využívaniu kláštora ako bunky tzv. “ruského sveta” a preveriť informácie o využívaní priestorov kláštora na ukrývanie diverzantov, občanov cudzích štátov a zbraní.

Hovorca ruskej pravoslávnej cirkvi Vladimir Legojda odsúdil tieto prehliadky v kláštore ako “akt zastrašovania” ukrajinských veriacich.

“Modlíme sa za našich spoluveriacich…, ktorí sa stávajú obeťami bezprávia, a vyzývame všetkých súcitných ľudí, aby urobili, čo je v ich silách, aby zastavili toto prenasledovanie,” uviedol Legojda na sociálnej sieti.

Spravodajca agentúry AFP vo svojej správe opísal, že uniformovaní a ozbrojení príslušníci bezpečnostných zložiek v utorok dopoludnia pred vstupom do kláštora robili kontroly totožnosti a kabeliek či tašiek veriacich pred tým, ako ich pustili do areálu.

SBU v ďalšom vyhlásení zverejnenom v utorok informovala, že podobné razie boli vykonané aj v dvoch ďalších kláštoroch a diecéze v Rivnenskej oblasti na severozápade Ukrajiny.

V roku 2019 ruská pravoslávna cirkev prišla na Ukrajine o mnoho farností. Išlo o dôsledok schizmy podnietenej anektovaním Krymu Kremľom a podporou, ktorú Rusko poskytuje separatistom na východe Ukrajiny. Schizma viedla k vytvoreniu kyjevského patriarchátu a autokefálnej pravoslávnej cirkvi na Ukrajine (PCU).

Zdroj: info.sk / YouTube / InfoVojna

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte náš kanál na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám budeme prinášať aktuálne správy a zaujímavé videá.

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

%d blogerom sa páči toto: