Slovanské Noviny

20. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Ďalší prípad šokujúceho konania príslušníkov Policajného zboru SR. Tentokrát v obchodnom reťazci LIDL v Piešťanoch.

Príslušníci Policajného zboru SR použili proti ľuďom bez rúška v potravinách LIDL v Piešťanoch hrubú silu. Celý konflikt medzi políciou a skupinou ľudí bez rúšok bol zaznamenaný na video a zverejnený na sociálnej sieti.

Skupina ľudí obsadila priestor za pokladňami a nezákonným výzvam polície a personálu LIDL-u sa odmietla podriadiť nátlaku prekrytia si horných dýchacích ciest.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Z nahrávok je počuť, že kameraman na policajtov kričal, že videá uvidí celé Slovensko. „Byť tebou sa ukľudním,“ kričal kameraman na mužov zákona, ktorí v tej chvíli pacifikovali iných protestujúcich. Na nahrávke je vidieť, že osoby bolo potrebné zložiť na zem a držať, aby ďalej nevystrájali. V pozadí záznamu je možné všimnúť si neporiadok na predajni. Zároveň je počuť alarm, ktorý húkal na celú predajňu.

Na otázku, prečo policajti niektorých protestujúcich zložili na zem, mali muži zákona strohú odpoveď. „Kvôli útoku na verejného činiteľa.“ Kameraman sa začal brániť, že žiaden útok na verejného činiteľa sa neodohral a všetko má natočené. Na jednej z viacerých nahrávok je dokonca vidieť, že jeden zasahujúci policajt je zranený a krváca. Ako sa policajt ku zraneniu dostal je otázne, pretože to zdokumentované nie je. Kameraman však tvrdí, že to má z toho, že sa hádzal po regáloch. 

Reakcie verejnosti na tento protest sú rôzne, no pod videami prevládajú negatívne komentáre. Niektorí ľudia z celej vzniknutej situácie obviňovali vládu Slovenskej republiky, iní to celé dávali za vinu policajtom.

„Otras, čo dokážu robiť policajti ľuďom za sprosté rúška. Nikto nemôže nútiť ľudí, aby nosili handry na tvári. Je vedecky dokázané, že to poškodzuje zdravie a imunitu človeka a nezabraňuje to šíreniu vírusu. Vidíme to podľa počtu nakazených,“ píše jeden z komentujúcich. 

„Polícia perfektná práca! Ďakujem.“ chváli prácu mužov zákona ďalší komentujúci. K nemu sa pridáva aj ďalší, podľa ktorého si polícia iba robila svoju prácu. Medzi komentármi sa našlo aj niekoľko takých, podľa ktorých polícia zneužila svoju právomoc a začala útočiť na nevinných ľudí. 

Policajná brutalita kvôli rúškam alebo ako príslušníci Policajného zboru SR vyvolávajú v spoločnosti nepokoje nezákonným vynucovaním prekrytia dýchacích ciest:

Agresívny policajt zaútočil na občana:

VIDEO: Aktivisti odstavili predajňu LIDL v Prievidzi, odmietli nakupovať s rúškami. Policajti si nevedeli poradiť s rozhodnutím vedúcej predajne, ktorá neumožnila zákazníkom nakupovať

Občianski aktivisti minulý týždeň úplne zastavili aj predajňu Lidl v Prievidzi. 

JUDr. Drgonec: Rúška sa nesmú nosiť zaslepene. Sťažujú dýchanie a donucovaním k sťaženému dýchaniu dochádza k mučenie a neľudskému zaobchádzaniu. Môže ísť aj o dokonaný trestný čin

„Rúška sťažujú dýchanie. O tom v zahraničí píšu a hovoria mnohí odborníci. Naši odborníci o tom nechcú počuť. A predsa netreba veľa. Každý z nás, kto už mal na tvári rúško, to spoznal na vlastnej koži. Rúško sťažuje dýchanie. Ba aj dusí. Vieme to všetci. Potrebujeme vdychovať kyslík, aby sme prežili. Slovami práva, donucovaním k sťaženému dýchaniu v rúšku ide prinajmenšom o podozrenie na mučenie a na neľudské zaobchádzanie. Alebo aj o podozrenie z trestnej činnosti toho, kto bez rozmyslu iných núti používať rúško bez ohľadu na všetky ostatné okolnosti. Dokonca môže ísť aj o dokonaný trestný čin,“ uviedol bývalý sudca Ústavného súdu SR JUDr. Ján Drgonec v júlovom rozhovore pre Parlamentné listy.

Harabin chce do trestného poriadku presadiť päť rokov basy za nútené testovanie, očkovanie a nosenie rúška

Bývalý šéf Najvyššieho súdu a exminister spravodlivosti Štefan Harabin navrhol v súvislosti s týraním ľudí rúškovo šikanou zavedenie do Trestného zákona novú skutkovú podstatu trestného činu – Nútená medicínska diagnostika a prevencia.

VIDEO: Harabin varoval policajtov, nech sa neopovážia ukladať pokuty za nenosenie rúšok, pretože budú niesť trestnoprávnu zodpovednosť

Harabin pre rokom v InfoVojne upozornil policajtov, že udeľovaním pokuty za nenosenie rúšok sa na základe nulitnosti nariadenia budú trestnoprávne zodpovedať. Zároveň im pripomenul, že im v tejto súvislosti nepomôže odvolávanie sa na právne nulitné nariadenie Hlavného hygienika SR Jána Mikasa ani na tzv. protipandemické opatrenia vlády Igora Matoviča (OĽaNO).

Bývalý šéf Najvyššieho súdu v krátkosti upozornil aj na vytváranie atmosféry strachu v spoločnosti. Poukázal tiež na rozdiel medzi alternatívnymi médiami a tzv. alternatívnymi médiami, ktoré sa tvária ako opozične naladené voči korporátnym médiám, ale zo strachu pred systémom doteraz neinformovali o právnej analýze sudcu JUDr. Štefana Harabina a advokátky JUDr. Adriany Krajníkovej.

„Osoba nenakazená koronavírusom nemá právnu povinnosť nosiť rúško. Uloženú pokutu nemusí zaplatiť. Nútenie zdravého človeka používať rúško je zjavne mučením, ktoré je zakázané článkom 3 Dohovoru o ochrane ľudských práv a základných slobôd,“ tvrdí bývalý predseda Najvyššieho súdu SR JUDr. Štefan Harabin, ktorý podal trestné oznámenie na Hlavného hygienika SR Jána Mikasa, lebo vydaním nulitných nezákonných opatrení, ktoré sú vynucované pokutou, zneužil právomoc verejného činiteľa, ubližuje ľuďom na zdraví a poškodzuje cudzie práva.

Celú právnu analýzu JUDr. Harabina zo dňa 7.9. 2020 si môžete prečítať TU.

Advokátka JUDr. Adriana Krajníková vo svojom liste predsedovi vlády SR Igorovi Matovičovi (OĽaNO) zo dňa 25.9.2020 upozornila na nulitnosť všetkých Opatrení Úradu verejného zdravotníctva SR pri ohrození verejného zdravia a súčasne vyzvala na okamžité zastavenie vydávania týchto paaktov, zastavenie ich vykonávania (pokutovanie) a vymáhania pokút.

Harabin: Policajná inšpekcia už stíha vyšetrovateľa, ktorý ma šikanoval v kauze odmietať sa podriadiť nezákonným nariadeniam Mikasovho úradu. Platný právny stav občanovi zákonom neukladá právnu povinnosť nosiť rúško, testovať sa, ani dať sa očkovať

Exminister spravodlivosti a bývalý šéf Najvyššieho súdu SR Štefan Harabin pred nedávnom reagoval na zrušenie obvinenia za to, že ľudí vyzýval dať si dole rúške raz a navždy:

Policajná inšpekcia stíha Jakuba Podmajerského a ďalších policajtov, ktorí sa podieľali na policajnej šikane mojej osoby v súvislosti s nenosením rúška 17. 11. 2020.

Od samého začiatku Corona – divadla, tvrdím že platný právny stav na území Slovenskej republiky občanovi zákonom neukladá právnu povinnosť nosiť rúško, resp. respirátor, testovať sa, podrobovať sa registrácii na e-karanténu a ani očkovať sa. Existencia uznesení vlády Slovenskej republiky a vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky v tejto spojitostí vydávané sú právne nulitné.

V konfrontácii so sorošovským policajtom, Jakubom Podmajerským, sa to bez najmenších pochybnosti ukázalo, keď príslušný prokurátor zrušil obvinenie, ktoré svojvoľne vzniesol voči moje osobe na politický pokyn, dnes už trestne stíhaného, Petra Kovařika.

V tejto súvislosti je potrebné verejnosť oboznámiť s tým, že Policajná inšpekcia už vedie trestné konanie voči Jakubovi Podmajerskému za zneužívanie právomoci verejného činiteľa, lebo nezákonným spôsobom dal moju osobu do kriminálneho pátrania a za porušovanie domovej slobody celej mojej rodiny v spolupáchateľstve s ďalšími policajtami.

Úrad verejného zdravotníctva v Bratislave voči mne nevedie priestupkové konanie, pretože by mi polícia už dávno doručila uznesenie o postúpení veci na priestupkové prejednanie.

Notoricky známy, bez priestupkového stíhania, je aj prípad, keď som nemal rúško v električke.

Budem nesmierne rád, keď Úrad verejného zdravotníctva v Bratislave už konečne začne voči mne priestupkové konanie, lebo mi poskytne unikátnu možnosť na ďalšie súdne víťazstvo so svojvôľou juristútov v pozíciách štátnych úradníkov, aby občania Slovenska by sa rukolapne presvedčili, že nemajú právnu povinnosť nosiť rúško.

Harabin vyzval všetkých občanov Slovenska, aby si pre budúcnosť zhromažďovali dôkazy o trestnej činnosti v súvislosti s korona-šikanou

Bývalý minister spravodlivosti začiatkom marca 2021 vyzval všetkých občanov Slovenska, aby si pre budúcnosť zhromažďovali dôkazy o trestnej činnosti v súvislosti s korona-šikanou: „Vážení občania, zabezpečujte a ukladajte dôkazy o trestnej činnosti konkrétnych páchateľov, aby boli k dispozícii v čase, keď nastúpi právny čas. Príde doba, že aj za túto svojvôľu a šikanu budú títo policajti raz trestne stíhaní za trestné činy zneužívania právomoci verejného činiteľa a obmedzovania osobnej slobody.“

V prvom rade je podľa Harabina nutné vedieť, že ani jedno zo súčasných „protipandemických“ opatrení neukladá občanovi SR právnu povinnosť nosiť rúško, respirátor, či dodržiavať lockdown.

Bývalý sudca upozorňuje, že policajti nemajú právomoc kontrolovať opatrenia vlády, resp. Mikasom nariadené uznesenia, či vyhlášky. Obmedzovať ľudskú slobodu a základné práva garantované Ústavou SR je možné totiž len a výlučne zákonom.

Parlament však v tejto súvislosti na počudovanie zákony záhadne nevydáva. Dôvodom je podľa Harabina to, že takéto zákony by boli v rozpore s Ústavou SR aj medzinárodnými dohovormi. Vyhláškami Mikasa a vlastnými uzneseniami sa chce vláda účelovo vyhnúť prijímaniu protiústavných zákonov parlamentom. Nemá totiž istotu, či by ich poslanci aj odsúhlasili.

Dôsledkom tohto postupu vlády je, že uznesenia a vyhlášky nemajú právnu záväznosť pre občana. Pozor – Polícia SR a vláda iba zneužíva právne nevedomie väčšiny Slovákov.

Harabin informuje, že policajt vám nemôže uložiť pokutu, ani vás inak postihovať za niečo, čo vám neukladá zákon. Ak tak koná máte možnosť právne sa brániť! Treba policajta upozorniť na jeho protiprávne konanie a informovať ho, že ak od neho neupustí, podáte naňho trestné oznámenie. Ak neprestane, treba to trestné oznámenie skutočne i podať. Pokutu neplatiť a požiadať o doručenie rozhodnutia o pokute písomne. Správne konanie napokon podľa Harabina spravidla končí napomenutím bez uloženia pokuty. Aj voči napomenutiu sa treba, ale odvolať – treba byť dôsledný a stáť i za svojím až do konca.

Harabin v tejto spojitosti upozorňuje aj na to, že policajt by sa k vám podľa „Mikasa“ nemal priblížiť na menej ako 2 metre a pokiaľ ste nespáchali priestupok (napr. i v aute) nemá ani právo požadovať váš občiansky preukaz. Takéto konanie je v zmysle platného právneho stavu bez najmenších pochybnosti rovnako zneužívaním právomoci verejného činiteľa.

Ľudia majú plné zuby zločincov sediacich vo vláde a protestujú proti súčasnému režimu

Súčasné bezprecedentné a arogantné správanie sa Hegerovej vlády a jeho predstaviteľov vyvoláva v spoločnosti nebývalé napätie. Slováci stále častejšie protestujú proti segregácii neočkovaných a súčasným vládnym korona-opatreniam, ako aj proti vakcinačnej propagande zo strany médií.

Ľudia sú znepokojení aj v súvislosti s neexistujúcou verejnou debatou o očkovaní, keď médiá a tzv. odborníci namiesto objektívneho informovania o viacerých názoroch na vakcíny, plnia jednostranným informovaním agendu farmaceutických firiem a vlády, ktorých snahou je napriek veľkému odporu slovenskej verejnosti zaočkovať celú populáciu experimentálnymi vakcínami.

Hegerova garnitúra po protiústavných a segregačných opatreniach na hraniciach prostredníctvom svojich koaličných poslancov schválila koncom júla Lengvarského novelu zákona, ktorá umožňuje segregáciu neočkovaných. Prostredníctom novej legislatívy umožňuje súčasný režim Mikasovmu Úradu verejného zdravotníctva SR prihliadať pri tvorbe nových protipandemických opatrení na digitálny COVID preukaz.

Taktiež množstvo policajtov ako ochrancovia zákona a poriadku v šokujúcej miere nepozná zákony a Ústavu Slovenskej republiky a v mene korona-nariadení sa dopúšťajú páchania trestného činu, čím vo verejnosti oslabujú dôveru občanov v právny štát. Bezpečnostné zložky neznalosťou paragrafov a základných článkov Ústavy vyvolávajú voči sebe odpor občanov, ktorý môže vyústiť do vážnych nepokojov, za ktoré budú títo príslušníci niesť svoj diel zodpovednosti.

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d