Slovanské Noviny

22. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Otázka je pripravenosť ukrajinských F-16. Ruský prezident Vladimir Putin, ktorý získal viac ako 87 % hlasov, má teraz od občanov svojej krajiny „zelenú“ na to, aby pokračoval vo vojne na Ukrajine podľa svojho uváženia a predovšetkým ju „ukončil“ obsadením Charkova a Odesy.

Ruské vojská sú pripravené na záverečnú ofenzívu na jar.
Rusi teraz s čerstvým volebným mandátom definujú vojnu ako oslobodzovaciu vojnu, a preto chcú, aby sa tieto dve veľké mestá vrátili do Ruska, pretože ich považujú za úplne ruské.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Práve teraz v Moskve vidia vhodnú príležitosť na rozhodujúce víťazstvá, keďže väčšina ukrajinských ozbrojených síl bola zničená a nie je možné dodať veľké množstvo zbraňových systémov a munície tak, aby mohli byť vážnou prekážkou ruského postupu.
Takisto hlavná ukrajinská obranná línia bola rozvrátená v dôsledku veľmi ťažkých porážok pri Buckmute a Avdiivke.

Ukrajinci nemajú potrebný čas na obnovenie takýchto mestských „pevností“.

Všimnite si, že malé mestá sa stávajú oveľa ľahšie nedobytnými pevnosťami práve pre svoju malú veľkosť.

To isté neplatí o Charkove a Odese, ktoré sú rozľahlé a majú veľké množstvo rusky hovoriaceho obyvateľstva.To znamená, že ukrajinské jednotky v týchto mestách budú musieť čeliť nielen ruským útokom, ale aj útokom vnútromestských diverzantov.

Niečo, čo sa v prípade Odesy už stalo, a to s veľkým úspechom, keďže sa predpokladá, že k veľkému úderu proti Francúzom a Britom (správy hovoria o najmenej 550 zabitých ľuďoch zo Západu), ktorý Rusi pred niekoľkými dňami uskutočnili vo vnútri mesta, došlo po tom, čo na cieľ upozornili rusky hovoriaci.

Predpokladá sa, že niečo podobné sa už organizuje vo vnútri Charkova.

Ďalším dôležitým faktorom je, že od začlenenia nových regiónov do Ruskej federácie ubehol dlhý čas, a tak do nich ruské sily mohli presunúť svoju infraštruktúru.

To znamená, že ruská armáda už nebojuje na „cudzom území“ a má podporu, ktorú potrebuje na boj a víťazstvo.

Kyjev a Západ vedeli, aká dôležitá je stávka na ruské prezidentské voľby, a počas týchto dní sa pokúšali o samovražedné útoky, aby vytvorili obraz vážneho problému v ruskom Belgorode.Rusi však o útokoch vedeli najmenej dva týždne predtým a dokázali sa s nimi ľahko vysporiadať, čím spôsobili Ukrajincom veľmi veľké straty.

Rusi v posledných dňoch vymenili pohraničnú stráž za špeciálne jednotky GRU (azda najlepšie vycvičené jednotky na svete), ako aj za dobrovoľníkov zo špeciálnych vojenských zborov.

Očakávali ich a „zožali“ ich.Dedinu Rabotino v Záporoží Rusi obsadili a bola to jediná osada, ktorá ešte predstavovala minimálny územný zisk z krvavého (pre Ukrajincov) ukrajinského protiútoku.

Je isté, že dôjde k prudkej ruskej ofenzíve, ktorá podľa pravidiel logiky bude pravdepodobne najskôr v Charkove, ale niektoré udalosti posledných dní naznačujú, že by mohla byť aj v Odese.

V Charkove chcú určite zaútočiť, aby získali späť oblasti, ktoré stratili, ako napríklad Izium a Kupiansk, a tiež preto, že im to pomôže najmä pri následnom dobytí partnerských miest Slavjansk a Kramatorsk.

Ale partizánska vojna, ktorú v Odese rozpútali ruskojazyční ,,vojaci“, zničenie mestských radarov, zničenie výrobnej linky námorných bezpilotných lietadiel a zničenie centra, kde sa nachádzali taktické a nie žoldnierske západné vojenské sily, ukazujú, že Rusi majú plány aj s týmto čiernomorským mestom.

Okrem toho, ak bude Odesa obsadená, ruská Čiernomorská flotila bude teraz môcť voľne pôsobiť tak účasťou na raketových útokoch, ako aj uskutočňovaním vyloďovacích operácií na podporu ruských síl.

Ďalším kľúčovým faktorom, ktorý diktuje obsadenie mesta v krátkodobom horizonte, je Podnestersko.

Podnestersko potrebuje pomoc a požiadalo o ňu. Táto pomoc bude ťažko účinná, keď medzi regiónom a ruskými silami stojí Odesa.

Ukazuje sa tiež, že s ukrajinskými stíhačkami F-16 je vážny problém, pretože operačné výkony pilotov sa považujú za slabé, a preto sa Západ zdráha dostať ich do vzduchu.

Domnievajú sa, že budú zničené ruskými stíhačkami, ktorých piloti získali veľké bojové skúsenosti.

Avšak požiadavka Západu, aby sa ukrajinskí piloti do 10 mesiacov naučili ovládať cudzie lietadlá, akoby to bol nejaký… bicykel, bola veľmi ambiciózna.

Treba poznamenať, že Ukrajinci dostali obrnené prieskumné vozidlá M1117, aké dostalo Grécko, ale v podstate ide o obrnené auto, ktoré nemôže zohrávať významnú úlohu na bojiskách.

Existuje tiež veľmi malá šanca, že v najbližších mesiacoch uvidíme nejaké stretnutie amerických F-35 proti ruským Su-57.

Považuje sa za samozrejmé, že ruská stíhačka piatej generácie bude v blízkej budúcnosti oveľa aktívnejšia (pravdepodobne práve ona zničila západné vojenské centrum v Odese) a už teraz je známe, že americké lietadlá používajú svoje výkonné elektronické systémy na detekciu ruských protilietadlových batérií.

Překlad: Boris Mesár, CZ24.news

ZDROJ

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d