Podľa svojich slov chce čeliť protiústavnej a mediálnej kriminalizácii zo strany mainstreamových médií a upadajúceho progresivistickeho establišmentu.

Na Daniela Bombica boli vydané tri zatýkacie rozkazy. Slovenský youtuber sa po prerušenom výsluch u sudcu ŠTS aktuálne nachádza v cele policajného zaistenia (CPZ), kde bude čakať na ďalšie procesné úkony.
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho
Za prísnych bezpečnostných opatrení eskortovali v utorok z Veľkej Británie na Slovensko Daniela Bombica, trestne stíhaného pre extrémizmus. Vydané na neho boli tri zatýkacie rozkazy. Aktuálne sa nachádza v cele policajného zaistenia (CPZ), kde bude čakať na ďalšie procesné úkony. Informovalo o tom oddelenie komunikácie Prezídia Policajného zboru.
Eskortu vykonali príslušníci Interpolu Bratislava v spolupráci s príslušníkmi Pohotovostného policajného útvaru Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave za prísnych bezpečnostných opatrení, „o ktorých z taktických dôvodov nebolo možné informovať vopred, aby nebol zmarený účel eskorty a nedošlo k narušeniu verejného poriadku ani ohrozeniu eskortovanej osoby a policajtov zabezpečujúcich jej prevoz“.
Polícia ďalej priblížila, že z rovnakých dôvodov nebol prevoz realizovaný komerčnou leteckou linkou. Práve na fakt, prečo nebol Bombic prevezený bežnou leteckou linkou, poukázali viacerí po tom, ako vyšlo najavo, že letel vládnym špeciálom. Na zverejnenom videu vidno, ako Bombic vystupuje z lietadla. Následne ho eskorta umiestni do policajného auta.
Na Daniela Bombica boli vydané tri zatýkacie rozkazy. Ide o trestné činy prejav sympatie k hnutiu smerujúcemu k potlačeniu základných práv a slobôd, rozširovanie extrémistického materiálu, podnecovanie, podnecovanie k národnostnej, rasovej a etnickej nenávisti, nebezpečné elektronické obťažovanie a neoprávnené nakladanie s osobnými údajmi.
„Po ukončení zdĺhavého vydávacieho konania bol hľadaný slovenský občan Daniel Bombic prevzatý od britskej polície a následne prepravený na Slovensko, kde bol predvedený pred príslušného sudcu,“ dodala polícia s tým, že sudca v utorok prerušil výsluch, pričom Bombic bol umiestnený do CPZ.
Bombic sa k svojmu vydaniu na Slovensko vyjadril v polovici januára 2025 vo svojom príspevku zverejnenom na Telegrame:
„Podla dohody s britskym sudcom na Slovensko priletim do konca Januara 2025, toto je finalny a defintivny krok. Je to krok, ku ktoremu pristupujem po dlhom a hlbokom osobnom zvazovani situacie, ktore vyustilo do prijatia tohto rozhodnutia dobrovolne sa postavit zoci-voci mojej vyse 3rocnej ( !!! ) systematickej protiustavnej a medialnej kriminalizacii zo strany mainstreamovych medii a upadajuceho progresivistickeho establishmentu, a zviest tak sice:
– pre mna osobne bolestivy a namahavy boj
– ale pre Slovensky lud – vratane mojich nazorovych oponentov, mimoriadne vyznamny boj
Boj za skutocnu slobodu slova, sirenia myslienok a nazorov, cim sa budem snazit prispiet aj svojou malickostou k navratu pravneho statu na Slovensku – najma tak po obdobi pravneho a demokratickeho temna v rokoch 2020-2023.“
V kampani proti jeho osobe pokračuje vo svojom článku Investigatívne centrum Jána Kuciaka, ktoré analyzovalo jeho pôsobenie na sociálnej sieti od roku 2021.
K návratu Daniela Bombica na Slovensko sa v stredu stručne pred novinármi vyjadril aj minister vnútra SR Matúš Šutaj Eštok:
Zdroj: info.sk / plus7dni.pluska.sk / InfoVojna
Rusko začne bojovať vážne. Začína sa špeciálna hra
Rekordne skorá žatva na Slovensku: Sucho urýchlilo úrodu, padol rekord
Rokliny v Slovenskom raji sú opäť otvorené
Orbán sa vracia! Ústavou ide zabojovať proti bruselskému Migračnému paktu
Inšpektori stiahli obľúbené kurčatá, chemická stopa v mäse
VIDEO: Iránsky konflikt vstúpil do najnebezpečnejšej fázy.
VIDEO: O najväčšom ropnom šoku v histórii, o tom, ako sa energetická situácia vo svete kvôli americko-izraelskej vojne proti Iránu navždy zmenila, a o fatálnych dopadoch vojenského konfliktu na petrodolár
Michal Bartek: Slovenské médiá prerazili dno, toto už je naozaj za čiarou
VIDEO: „Michal Šimečka a jeho rodina sú hlboko zainteresovaní do podvodu obrovského rozsahu, o ktorom ešte stále nič nevieme,“ vyhlásil Robert Fico. „To, čo je vonku, sú možno len tri percentá,“ dodal premiér
Vakcína proti „hnedému moru“
VIDEO: Pacient Matovič & hlúpy Šimečka alebo o katastrofálnom stave slovenskej opozície, ktorá chce vládnuť Slovensku
VIDEO: Michal Šimečka vracia úder Robertovi Ficovi a hovorí o premiérovej príživníckej rodine, ktorá zarába na štáte
Pandemické tajomstvo sa otriasa! Európska komisia pochybila
Trump šokuje svet: USA chcú prevziať kontrolu nad iránskou ropou
Premiér Robert Fico a minister Jozef Ráž pri veľkej zmene: Tatravagónka spúšťa megaprojekt za 13 miliónov
Přípravy na třetí světovou válku dorazily až do OSN – Dmitry Bavyrin
Nadbytočnosť summitu G7 v roku 2026 v Eviane vo Francúzsku
Reuters: Situácia je kritická — ruské útoky na Odesu hrozia kolapsom dopravy na Ukrajine
Irán uzavrel Hormuzský prieliv! Svet sa obáva katastrofy
Panika v Európe: Zbrane z Ukrajiny vo veľkom končia na miestnom čiernom trhu
Podporte Slovanské Noviny
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Podporiť terazBez dotácií. Bez kompromisov.
Ak má pre vás hodnotu, podporte ho.
zo sekcie
VIDEO: Youtuber Daniel Bombic alias Danny Kollar bol Interpolom a slovenskými policajtmi letecky eskortovaný z Veľkej Británie na Slovensko.
VIDEO: Youtuber Daniel Bombic alias Danny Kollar bol Interpolom a slovenskými policajtmi letecky eskortovaný z Veľkej Británie na Slovensko.
VIDEO: Youtuber Daniel Bombic alias Danny Kollar bol Interpolom a slovenskými policajtmi letecky eskortovaný z Veľkej Británie na Slovensko.