Slovanské Noviny

22. februára 2024

K porozumeniu Čelovekom

Odvolávanie ministra vnútra Matúša Šutaja Eštoka (Hlas-SDv parlamente prinieslo množstvo faktických poznámok z koalície aj opozície.

Jedni argumentovali odborne, druhí s penou na ústach a krvavými očami. Presne tak, ako tu vládli 3,5 roka, počas ktorého sa usilovali dostať za mreže čo najviac členov strany Hlasu-SD a najmä Smeru-SSD. Lebo však Fico, mafia, zlodeji…

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Opozície to nechce počuť ani pochopiť

Pri odvolávaní šéfa rezortu vnútra vystupovali aj takí ako Veronika Remišová, ktorá sa preslávila pexesom s tvárami ľudí zo Smeru a Hlasu, ktorých treba zavrieť do basy, alebo exminister vnútra Roman Mikulec, ktorý nielenže sám bol 8x odvolávaný, a to dokonca aj podozrenie s prijímania úplatku, ale o mnohých nezákonných veciach vedel, lenže ich prehliadal. Lebo však Fico, mafia a zlodeji. A teraz sa im tieto ich „normálne“ činy vracajú ako bumerang. V parlamentnej rozprave pri odvolávaní ministra Šutaja Eštoka vystúpila aj poslankyňa za Smer-SSD Jana Vaľová, ktorá to Mikulcovi, Naďovi a najmä Remišovej nekompromisne pripomenula.

Zostrih videa z jej vystúpenia zverejnil na sociálnej sieti Smer-SSD Prešovský kraj, z ktorého Vaľová pochádza. Vaľová najskôr pochválila policajného exprezidenta Tibora Gašpara za odborné vysvetlenie postupu pri výmene funkcionárov na polícii. „Objasňujete postupy a zákony, aj keď si myslím, že občania si z toho veľa zoberú, ale naša opozícia asi nie, lebo na to nechce počuť a nechce to pochopiť,“ povedala Vaľová s tým, že ho obdivuje, že s takým kľudom, ktorý má po roku väzby, ktorú prežil, a ktorú by som neprijala nikomu, kto tu sedí.

Bojíte sa, že sa budeme chovať ako vy?

„Oni sa teraz tvária, alebo tu rozprávajú, že my sa ideme pomstiť. Oni sa neboja, že sa ideme pomstiť, oni sa boja, že my sa budeme chovať ako oni,“ kopla si exprimátorka Humenného do bývalej koalície, a najmä do členov bývalého hnutia OĽaNO a strany Za ľudí. „Ja som tu bola a pamätám si pani Remišovú, ako tu škrtala hlavy ľuďom a rozprávala o tom, že pôjdu do väzby. Žiadne súdy neboli. Ona bola kat, a všetci ste takí boli v tej opozícii. Boli ste kati a sudcovia v jednej osobe. Vy ste odsúdili vopred človeka, poškrtali ste hlavy a povedali ste: Títo pôjdu do väzby, alebo niektorí aj zomrú. Však nám je to jedno,“ pokračovala v tvrdej tónine smerácka poslankyňa.

Čo sa bojíte, že sa budeme chovať ako vy? Toho sa bojíte? A pamätám sa si ministra Naďa, veď toto nemá obdobu ako ste vy hovorili v Európskej únii. Minister sa tu postavil, tuná ukázal prstom, my sme tu sedeli. Všetkých vás zavrieme, šúchajte nohami, držte huby,“ nedávala si Vaľová servítku pred ústa.

„Veď ja som tu sedela, preboha. Bojíte sa, že sa budeme chovať ako vy? Ja si myslím, že nie,“ konštatuje ďalej. „Tak ste rozdelili národ, že si to praje tento národ, aby sme boli takí, ako ste boli vy. Ale myslím si, že pravdu neutajíte. Pravda sa bude musieť vyšetriť, aj keď tu robíte cirkus a neporiadok. Nedali ste ani 30 dní tejto vláde a už odvoláte ministra?“ pýta sa v závere vystúpenia Jana Vaľová opozície.

ereport.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d