Slovanské Noviny

21. júna 2024

K porozumeniu Čelovekom

Rusko nemôže dosiahnuť víťazstvo v ukrajinskom konflikte, lebo ho ovládne a rozdelí sa s ním s Čínou,“ vyhlásil republikánsky vojnový štváč Lindsey Graham.

„Vojnoví štváči na Západe sa usilujú zmocniť na Ukrajine prírodných zdrojov. Dodávatelia zbraní, veritelia a ďalší špekulanti hľadajú príležitosť, ako sa obohatiť, a tlačia vojnovú mašinériu dopredu,“ skonštatoval deň pred tým maďarský premiér Viktor Orbán.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Americký republikánsky senátor Lindsey Graham (štát Južná Karolína) uviedol, že Washington si „nemôže dovoliť“, aby Rusko dosiahlo víťazstvo v ukrajinskom konflikte, pretože by to znamenalo stratu priameho prístupu k rozsiahlemu nerastnému bohatstvu.

V nedeľňajšom rozhovore pre reláciu „Face the Nation“ na CBS Graham obvinil ruského prezidenta Vladimira Putina, že je „megaloman“, ktorý sa pokúša „znovu vytvoriť ruské impérium silou zbraní“, počnúc Ukrajinou. Argumentoval pritom tvrdením, že ak Rusko vyhrá súčasný konflikt, zmocní sa prírodného bohatstvo Ukrajiny a rozdelí sa oň s Čínou. Graham túto perspektívu označil za „výsmech“. Podľa jeho názoru je potrebné, aby túto „zlatú baňu“ mali k dispozícii USA.

„Ukrajina má nerastné suroviny v hodnote 10 až 12 biliónov dolárov. Mohli by byť najbohatšou krajinou v celej Európe… Ak Ukrajine pomôžeme teraz, môže sa stať našim najlepším obchodným partnerom, o akom sme kedy snívali, týchto 10 až 12 biliónov dolárov kritických nerastných aktív by mohla využiť Ukrajina a Západ, nie ich dať Putinovi a Číne,“ vyhlásil Graham.

„Je veľmi dôležité, ako Ukrajina skončí. Pomôžme im vyhrať vojnu, ktorú si nemôžeme dovoliť prehrať… Sedia na zlatej bani. Dať Putinovi 10 alebo 12 biliónov dolárov za kritické nerastné suroviny, o ktoré sa bude deliť s Čínou, je smiešne,“ dodal.

Viac vo videu:

Celý rozhovor:

Americký vojnový jastrab Lindsey Graham je jedným z najväčších podporovateľov Ukrajiny v americkom Senáte, tiež vyzval Západ, aby urýchlil zabavenie 300 miliárd dolárov zmrazených ruských štátnych aktív a vyzval vládu USA, aby označila Rusko za štátneho sponzora terorizmu. Za tieto aktivity bol pridaný na ruský zoznam extrémistov a teroristov.

Maďarský premiér Viktor Orbán deň pred Grahamovým vystúpením vyhlásil, že Západ chce, aby Ukrajina vyhrala konflikt s Ruskom v snahe ovládnúť nerastné bohatstvo Ukrajiny. V rozhovore pre televíziu Hir Orbán obvinil USA a ich spojencov, že Ukrajinu považujú za potenciálny obrovský zdroj príjmov, ktorý budú môcť kontrolovať, ak bude Rusko porazené. Povedal tiež, že konflikt je veľkou vzpruhou pre západných „dodávateľov zbraní, veriteľov a špekulantov“, a tvrdil, že to je dôvod, prečo sa tak dlho vlečie.

Rusko počas celého konfliktu opakovane zdôrazňuje, že jej cieľom je chrániť prevažne rusky hovoriace obyvateľstvo Donbasu pred prenasledovaním zo strany súčasného ržimu v Kyjeve a zaistiť vlastnú bezpečnosť Ruska vzhľadom na rozširovanie NATO smerom k jeho hraniciam. Rusko nikdy nehovorila o úmysle prevziať ukrajinské zdroje, ale opakovane zdôrazňovala, že bývalé ukrajinské regióny, ktoré sa rozhodli v refrende pripojiť k Rusku, vrátane Krymu, musia zostať pod jej kontrolou.


Zdoj: rt.com / YouTube / InfoVojna

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.