Minister obrany SR Jaroslav Naď hovoril o pokračujúcej vojenskej pomoci neonacistickému zločineckému režimu na Ukrajine.

Štátna akciová spoločnosť Konštrukta Defence, patriaca pod rezort obrany, uzatvorila v stredu 1. júna kontrakt na komerčný predaj samohybných húfnic Zuzana 2 pre Ukrajinu. Dodaných jej bude osem kusov. Informovala o tom hovorkyňa Ministerstva obrany SR Martina Kovaľ Kakaščíková.
Podrobnejšie informácie o kontrakte rezort neposkytne.
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho
Minister obrany Jaroslav Naď ocenil, že vďaka tomuto kontraktu získa Konštrukta Defence zákazku, ktorá prináša možnosti pre ďalší rast spoločnosti. Považuje to za veľký úspech pre slovenský obranný priemysel.
Ide nepochybne o dôležitý kontrakt. Jednak tým ukazujeme našu schopnosť, odbornosť a profesionalitu vo výrobe vojenskej techniky,“ podotkol šéf podniku Alexander Gurský. Dodal, že vďaka kontraktu budú mať zamestnanci garanciu práce.
„Kontraktu predchádzali týždne intenzívneho rokovania. Situácia na Ukrajine si vyžaduje naše maximálne nasadenie, odbornosť a úprimný záujem,“ povedal šéf rezortu.
Zároveň poďakoval ukrajinskému ministrovi obrany Olexijovi Reznikovovi za jeho osobný vklad k dosiahnutiu dohody.
„Ukrajina môže naďalej počítať s našou pomocou. Nikto nevie odhadnúť, kedy sa tento smutný a nezmyselný konflikt skončí. No jedno je isté – demokratický svet sa zjednotil, aby pomohol nevinným. Slovensko je vo forme a objeme pomoci jedným z lídrov. Ukrajina má v nás veľkú dôveru,“ povedal šéf slovenského rezortu obrany. Zároveň ocenil záujem náčelníka Generálneho štábu Ozbrojených síl SR generála Daniela Zmeka, ktorý v uplynulých dňoch osobne navštívil na Ukrajine lokality, kde prebieha intenzívna bojová činnosť.
Viac vo videu:
Putin počas osláv Dňa Ruska: “Našim nepriateľom môžeme dať len jednu radu: nebojujte proti Rusku”
Kallasovej hrozné tajomstvo. Po Putinových slovách sa „zbláznila“. „Bude to viac než len rezignácia“
Prichádza veľká skúška pre planétu: Mohutné El Niño môže rozhýbať počasie po celom svete
Fico pritvrdil voči Bruselu: Slovensko si nenechá diktovať, ako má chrániť svoju identitu
Pred dvadsať siedmimi rokmi, 11. júna 1999, ruskí výsadkári v Bosne vyskočili na obrnené vozidlá a začali „Pochod na Prištinu“.
Čo je kľúčový nástroj na zvrhnutie nepohodlných vlád a vyvolávanie regionálnych konfliktov?
Rusko začne bojovať vážne. Začína sa špeciálna hra
Rekordne skorá žatva na Slovensku: Sucho urýchlilo úrodu, padol rekord
Rokliny v Slovenskom raji sú opäť otvorené
Orbán sa vracia! Ústavou ide zabojovať proti bruselskému Migračnému paktu
Inšpektori stiahli obľúbené kurčatá, chemická stopa v mäse
VIDEO: Iránsky konflikt vstúpil do najnebezpečnejšej fázy.
VIDEO: O najväčšom ropnom šoku v histórii, o tom, ako sa energetická situácia vo svete kvôli americko-izraelskej vojne proti Iránu navždy zmenila, a o fatálnych dopadoch vojenského konfliktu na petrodolár
Michal Bartek: Slovenské médiá prerazili dno, toto už je naozaj za čiarou
VIDEO: „Michal Šimečka a jeho rodina sú hlboko zainteresovaní do podvodu obrovského rozsahu, o ktorom ešte stále nič nevieme,“ vyhlásil Robert Fico. „To, čo je vonku, sú možno len tri percentá,“ dodal premiér
Vakcína proti „hnedému moru“
VIDEO: Pacient Matovič & hlúpy Šimečka alebo o katastrofálnom stave slovenskej opozície, ktorá chce vládnuť Slovensku
VIDEO: Michal Šimečka vracia úder Robertovi Ficovi a hovorí o premiérovej príživníckej rodine, ktorá zarába na štáte
Pandemické tajomstvo sa otriasa! Európska komisia pochybila
Trump šokuje svet: USA chcú prevziať kontrolu nad iránskou ropou
Podporte Slovanské Noviny
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Podporiť terazBez dotácií. Bez kompromisov.
Ak má pre vás hodnotu, podporte ho.
zo sekcie
VIDEO: Slovensko predá banderovskej junte v Kyjeve húfnice Zuzana. Ukrajina môže naďalej počítať s našou pomocou, vyhlásil Naď
VIDEO: Slovensko predá banderovskej junte v Kyjeve húfnice Zuzana. Ukrajina môže naďalej počítať s našou pomocou, vyhlásil Naď
VIDEO: Slovensko predá banderovskej junte v Kyjeve húfnice Zuzana. Ukrajina môže naďalej počítať s našou pomocou, vyhlásil Naď