Slovanské Noviny

10. decembra 2023

K porozumeniu Čelovekom

VIDEO: Šéf zboru poradcov slovenského premiéra Erik Kaliňák poprel informácie, že by Robert Fico na summite EÚ v Bruseli podporil vojenskú pomoc Ukrajine

Podpredseda strany Smer-SSD, novozvolený poslanec a šéf poradcov premiéra Roberta Fica na Úrade vlády Erik Kaliňák v rozhovore pre Diskusiu na palete približuje svoju politickú históriu, názory a komentuje aj aktuálnu spoločensko-politickú atmosféru.

Erik Kaliňák na úvod približuje, čo ho v relatívne mladom veku motivovalo na vstup do vrcholovej politiky, ktorý napriek tomu, že je “politické batoľa”, viedol k výraznýmu úspechu v nedávnych parlamentných voľbách. Priznal, že o politické dianie sa zaujímal viac ako jeho vrstovníci aj vďaka tomu, že má v rodine známeho politika. Ako dodal, jeho počiatočná spolupráca so Smerom-SSD v oblasti rozvoja komunikácie strany na sociálnych sieťach plynule prešla do jeho politickej aktivizácie, ktorá sa začala v období pandemických lockdownov. Potrebu vyjadrovať sa v tom čase verejne prostredníctvom videí na sociálnych sieťach pramenila z toho, že je zástancom slobody slova, ochrany osobných slobôd a súkromia občanov. Internetové videá dnes považuje za najefektívnejší spôsob komunikácie politika s voličmi.

-> Vypočujte si Novosti Slovanských Novín za posledných 24 hodín v prac. dňoch o 18:00. <-

Ako novovymenovaný šéf zboru poradcov predsedu vlády chce získavať odborné skúsenosti z rôznych oblastí spoločnosti, ktoré by mohol uplatniť v budúcnosti, ak by prišla ponuka pôsobiť v exekutíve. Hovorí aj o neoliberalizme a progresivizme, ktoré sa v globálnom meradle násilne pretláčajú do verejného života. Osobitne spomína rodovú ideológiu, ktorá sa neriadi vedeckými poznatkami, hoci konštatuje, že i veda má svoje limity. Za nebezpečné považuje zavádzanie LGBTI agendy do škôl. V ďalšej časti rozhovoru kritizuje pôsobenie politických mimovládok, prevažne financovaných zo zahraničia, ktorej nevolení predstavitelia deštruktívne zasahujú do slovenskej spoločnosti. Vláda to chce zmeniť novou legislatívou.

Poukazuje na to, že súbežne s mimovládkami negatívnu atmosféru vytvárajú aj mainstreamové médiá. Tie si v oblasti spravodajstva neplnia svoje informačné poslanie, ale fabrikujú propagandu namierenú proti demokraticky zvoleným politickým predstaviteľom. Ako príklad spomenul skúsenosť zo samitu EÚ v Bruseli, keď sa novinári v sprievode predsedu vlády namiesto objektívneho informačného servisu snažili získať od účastníkov zasadnutia vyjadrenia diskreditujúce Roberta Fica a novú vládu. Na základe toho premiérovi poradil zavedenie selektívneho prístupu k médiám a novinárom na základe kvalitatívnej úrovne ich informačných výstupov.

Poprel tvrdenie predsedu Progresívneho Slovenska Michala Šimečku, že šéf vládneho kabinetu pred občanmi SR oznámil koniec vojenských dodávok na Ukrajinu, no v Bruseli ich v záverečnom vyhlásení bruselského samitu podporil. Zdôraznil, že záverečné vyhlásenie má len všeobecný deklaratívny charakter a nemá vplyv na reálne rozhodnutia. Vojenská pomoc Kyjevu, ale aj otázka protiruských sankcií bude v skutočnosti závislá od bilaterálnych dôvod, čiže bude záležať iba na rozhodnutí Slovenska, aký postup v tejto oblasti zvolí. Opäť potvrdil, že nová vláda je za mier a nebude podporovať zbrojenie. Dodal, že ak sa sankcie budú týkať dodávok ruského paliva pre jadrové elektrárne, ktoré sú pre SR kľúčové, určite ich budeme vetovať.

Poznamenal, že sa snaží získať prejav Roberta Fica na bruselskom samite, aby sa mohla naša verejnosť presvedčiť o tom, čo v skutočnosti premiér pred zástupcami štátov EÚ a vedením Európskej komisie povedal. Na záver interview potvrdil ambíciu Smeru-SSD vládnuť aspoň dve volebné obdobia, aby mohol splniť všetky predsavzatia a sľuby dané občanom. Ak chce strana dosiahnuť, musí podľa neho splniť tri základné podmienky: pomôcť ľuďom s hypotékami, dokončiť alebo priviesť výstavbu diaľnice do Košíc do finálneho štádia, a znížiť a stabilizovať ceny potravín.

Viac vo videu:

Zdroj: YouTube Diskusia na palete / InfoVojna

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d