Slovanské Noviny

29. novembra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Krajské riaditeľstvá Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) dostanú nové technické vybavenie za viac ako sedem miliónov eur. Pomôže im zlepšiť pripravenosť na mimoriadne udalosti spôsobené najmä zmenou klímy.

Súčasťou mobilných zodolnených pracovísk sú aj drony. Tie poskytnú obrazové materiály, teplotné polia, či umožnia komunikáciu cez reproduktor s ľuďmi v ohrozenom priestore. Na utorkovom brífingu o tom informoval prezident Hasičského a záchranného zboru Pavol Mikulášek.

-> Vypočujte si Novosti Slovanských Novín za posledných 24 hodín v prac. dňoch o 18:00. <-

Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok odovzdal hasičom novú techniku. 

Zdroj: fb/prezidiumhazz

Techniku odovzdal slávnostne šéf rezortu vnútra

„Som veľmi rád, že dnes môžeme odovzdať techniku, ktorá pomôže hasičom v kľúčových a zlomových momentoch pri tom, ako si budú plniť svoje úlohy a povinnosti na to, aby ochránili zdravie, životy, ale aj majetok obyvateľov Slovenska,“ uviedol minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD). V utorok sa odovzdávala technika pre päť krajských riaditeľstiev, tri ju dostali už predtým. Šéf rezortu avizoval, že modernizáciu techniky pre hasičov by chcel zakomponovať aj do programového vyhlásenia vlády.

Vznikne tak osem zodolnených komunikačných pracovísk v rámci jednotlivých Krajských riaditeľstiev Hasičského a záchranného zboru, upresnil Mikulášek. Podľa jeho slov to umožní vytvoriť operačné stredisko a komunikačné centrum tam, kde technologická vybavenosť v teréne pred mimoriadnou udalosťou nebola alebo sa počas nej poškodila.

Mikulášek: Lepšia informačná i geotaktická podpora

Mikulášek poukázal na to, že velitelia zásahov tak budú mať lepšiu informačnú aj geotaktickú podporu. „V rámci geotaktickej podpory vieme využívať novú generáciu rádiostaníc, ktorá okrem zvuku prenáša aj obraz, a tak môže mať priamo veliteľ zásahu online prenos obrazu z priestoru zásahu a veľmi operatívne vie navnímať okolnosti pri rozsiahlych typoch mimoriadnych udalostí a prispôsobovať nasadenia prostriedkov tomu, čo vidí na vlastné oči,“ zhrnul Mikulášek.

Nákup techniky sa financoval z Operačného programu Kvalita životného prostredia.

Zdroj: fb/prezidiumhazz/ereport.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d blogerom sa páči toto: