Slovanské Noviny

4. júna 2026

Slovanské Noviny

K porozumeniu Čelovekom

VIDEO: Rezort obrany podľa progresívnej europoslankyni Lucii Yar nakupuje ako vo výpredaji za 8 miliárd eur. Minister obrany Robert Kaliňák to odmieta a obvinil progresívcov z odzbrojovania Slovenska v prospech Ukrajiny.

Dôsledkom toho bol podľa neho potrebný nákup protivzdušného obranného systému na ochranu Slovenska. Hodnota nákupov, ktoré ministerstvo za 1,5 roka realizovalo, podľa neho nepredstavuje ani desatinu z uvedenej sumy

„Neviem, či je to tým, že je extrémne teplo, alebo je to tým, že v opozícii sa rozhodli vyhlásiť súťaž „kto vie napočítať do najväčšieho čísla“, ale v každom prípade ma už dnes definitívne zdvihlo zo stoličky vyjadrenie europoslankyne Yar, ktorá hovorí, že na zbrojné projekty sme v posledných mesiacoch utratili, respektíve zazmluvnili, osem miliárd eur,“ uviedol vicepremiér a minister obrany Robert Kaliňák (Smer-SSD).

Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho

Podporiť teraz
Už od 1 € • jednorazovo

Viac vo videu:

Rozhovor europoslankyne Lucie Yar (PS) pre portál Aktuality TU.

Zdroj: YouTube / InfoVojna