Slovanské Noviny

27. februára 2024

K porozumeniu Čelovekom

Pozícia ruského lídra sa každým dňom posilňuje, skonštatoval v pondelok 12. februára 2024 americký konzervatívny novinár počas debaty na Samite svetových vlád (World Governments Summit) v Dubaji a dodal, že americkí politici nazerajú na svet obmedzenou optikou.

Ruský prezident Vladimir Putin je ochotný zapojiť sa do diplomatických krokov na ukončenie bojov na Ukrajine, ale čím dlhšie budú pokračovať, tým menej je pravdepodobné, že pristúpi na kompromis, povedal v pondelok americký novinár Tucker Carlson.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Carlson vystúpil na Samite svetových vlád (World Governments Summit), ktorý sa každý rok koná v Dubaji v Spojených arabských emirátoch, kam priletel po tom, ako minulý týždeň urobil rozhovor s Putinom v Moskve. Video malo doteraz len na jeho účte na sociálnej sieti X takmer 200 miliónov pozretí.

„Putin sa chce dostať preč z tejto vojny. Čím dlhšie to bude trvať, tým bude menej otvorený rokovaniam,“ povedal Carlson v odpovedi na otázku moderátora.

Západ musí mať na pamäti, že „priemyselné kapacity Ruska sú oveľa silnejšie, ako sme si mysleli,“ a že Moskva má oveľa ľahšiu výrobu zbraní a munície ako krajiny NATO, ktoré dodávali Ukrajine, pokračoval novinár.

Carlson na otázku prečo išiel robiť rozhovor s ruským lídrom vyhlásil, že je to prezident krajiny, ktorá fakticky vedie s USA vojnu. A urobil to napriek tomu, že americká vláda sa už pred tým usilovala znemožniť uskutočniť tento rozhovor a spravodajské služby v tomto smere vyvíjali voči nemu špionážne aktivity.

V administratíve amerického prezidenta Joea Bidena sú kompetentní ľudia, poznamenal Carlson, ale chýba im nadhľad a na medzinárodné vzťahy sa pozerajú veľmi obmedzenou optikou, podľa ktorej je každý zahraničný líder Adolfom Hitlerom a každý deň je Mníchovom 1938. Výsledkom je, že západné vlády nemajú skutočný zmysel pre to, čo je možné alebo dosiahnuteľné.

„Lídri všetkých krajín na planéte, možno okrem Spojených štátov počas unipolárneho obdobia, sú z povahy svojej práce nútení robiť kompromisy. Práve to je diplomacia,“ povedal Carlson publiku v Dubaji. Putin praktizuje diplomaciu rovnako ako všetci ostatní, ale „jeho pozícia sa posilňuje,“ dodal.

Viac vo videu:

Kremeľ po odvysielaní Carlsonovho dvojhodinového rozhovoru s Putinom uviedol, že Rusko oznámilo USA svoj postoj celkom jasne, ale Washington podľa všetkého nemá záujem o rozhovory.

„Americkí predstavitelia veľmi dobre poznajú našu pozíciu, sú si dokonale vedomí všetkých hlavných Putinových bodov,“ povedal v sobotu pre tlačovú agentúru TASS hovorca Kremľa Dmitrij Peskov. Americkému vedeniu však zrejme chýba „politická vôľa“ na rokovania.

„Nie je to otázka vedomostí, ale otázka túžby. Túžba niečo urobiť, aby sa dostalo na trať rokovaní. Zatiaľ sme takúto túžbu alebo politickú vôľu [v USA] nevideli,“ poznamenal Peskov.


Zdroj: rt.com / YouTube / InfoVojna

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d