Slovanské Noviny

24. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Ján Mažgút (SMER – SSD) si povšimol čudné šafárenie bratislavského primátora. To ho „prinútilo“ zbaliť si kufre a po „namáhavej a svedomitej práci“ ísť zastrčiť svoju pštrosiu hlavu kamsi do piesku exotických horúčav. Žeby tiež do Abú Dhabí, aby tam ako ďalší rozbil bar?

Posledný februárový deň sa na rokovanie Mestského zastupiteľstva metropoly Slovenskej republiky dostala aj “Správa o výsledku kontroly vykonanej mestskou kontrolórkou hlavného mesta SR Bratislavy a jej útvarom.”

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

„Výsledky kontroly boli tak hrozivé, že zrejme preto sa náš progresívny primátor Vallo rokovania MZ nezúčastnil, napriek tomu, že ho sám zvolal a radšej utiekol na dovolenku do exotiky,“ skonštatoval Ján Mažgút.

A čo konkrétne správa odhalila?! Množstvo nedostatkov a pochybení. Tu sú iba niektoré z nich:

1) nedôsledné vykonávanie základnej finančnej kontroly,

2) problémy spojené s inventarizáciou,

3) obchádzanie zákona o verejnom obstarávaní,

4) v niektorých prípadoch neboli uzatvorené zmluvy a služby boli dodávané len na základe objednávky, a tak ďalej!

„Suma sumárum, je to rozsiahla 40-stranová správa, po prečítaní ktorej som aj ja ostal v nemom úžase,“ vyjadril sa s neskrývaným údivom Ján Mažgút.

Jedni pracujú, druhí si vyvaľujú… na pláži

„Kým niektorí mestskí poslanci na výsledok kontroly okamžite adekvátne reagovali a niektorí sa tvárili nezúčastnene, ja som sa rozhodol obrátiť sa s podnetom priamo na Národný kontrolný úrad. NKÚ budem informovať o výsledkoch kontroly a svoj podnet rozšírim aj o ďalšie poznatky nehospodárneho nakladania s financiami zo strany magistrátu – napríklad pri výstavbe petržalskej električkovej trate, rekonštrukcie karloveskej magistrály či svetoznámeho Vajanského nábrežia… Naše hlavné mesto Bratislava patrí nám VŠETKÝM Bratislavčanom a nie Matúšovi Vallovi, ktorý za naše peniaze robí netransparentné rozhodnutia v prospech úzkej skupiny ľudí na úkor nás všetkých!,“  povedal Ján Mažgút. Ktovie, či ho z exotických diaľav počúval aj progresívny primátor Vallo.

hlavnydennik.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d