Slovanské Noviny

6. februára 2023

K porozumeniu Čelovekom

VIDEO: Poslanci parlamentu odmietli vydať Fica na väzobné stíhanie. Za hlasovali extrémisti z OĽaNO, SaS a Za ľudí. Poslankyne Hatrákovú a Tabák vylúčili z klubu OĽaNO, lebo sa nechceli podieľať na politickej perzekúcii lídra opozície

Zo 150 poslancov bolo za vydanie bývalého ministerského predsedu Roberta Fica na väzobné stíhanie 74. Proti bolo 49, zdržalo sa 19 a nehlasovalo 8 poslancov. 

Predseda strany Smer-SD Robert Fico nebude vydaný na väzobné stíhanie. Poslanci Národnej rady (NR) SR v stredajšom hlasovaní neodsúhlasili žiadosť Generálnej prokuratúry (GP) SR o vzatie poslanca Roberta Fica (Smer-SD) do väzby.

Z prítomných 150 poslancov hlasovalo za jeho vydanie 74, proti bolo 49, zdržalo sa 19 a nehlasovalo osem poslancov. K schváleniu žiadosti teda chýbali dva hlasy. Zdržal sa celý klub Sme rodina aj poslankyňa OĽaNO Katarína Hatráková. Romana Tabák bola v sále, ale nehlasovala. Všetci poslanci zo Za ľudí a SaS boli za.

Poslanci Smeru, Hlasu a Republiky boli proti. Kotlebovci sa prezentovali, ale nehlasovali, vďaka čomu zvýšili kvórum a umožnili, aby Fico nebol vydaný. Zdržal sa aj nezaradený exposlanci OĽaNO Ján Krošlák, poslanec Martin Čepček bol proti.

Predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) poznamenal, že už dávno takto plnú sálu nevidel.

Ako hlasovali jednotliví poslanci si môžet pozrieť TU.

Prípadné väzobné stíhanie poslanca NR SR by bolo možné až po súhlase parlamentu a rozhodnutí súdu. Fica obvinila Národná kriminálna agentúra (NAKA) v rámci akcie Súmrak spolu s exministrom vnútra Robertom Kaliňákom.

Situáciu nezvrátili ani vyjednávania na poslednú chvíľu. Tesne pred hlasovaním sa zišli poslanecké kluby a debatovali o svojom postupe. Podľa informácií HN mal na váhavé členky hnutia OĽaNO apelovať aj líder Igor Matovič, včera na klube zase rečnil premiér Eduard Heger.

Obvinení sú zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, prečinu zneužívania právomoci verejného činiteľa, ako aj z opakovaného zločinu ohrozenia obchodného, bankového, poštového, telekomunikačného a daňového tajomstva. V prípade obvinili aj nitrianskeho podnikateľa Norberta Bödöra a policajného exprezidenta Tibora Gašpara.

O žiadosti prokuratúry diskutoval parlament niekoľko dní, debaty sa začali ešte minulý týždeň. Smer-SD nevidí dôvod na väzobné stíhanie svojho lídra. Opozícia naďalej hovorí o zneužívaní trestného práva v politickom boji. Predstavitelia koalície opakovali, že rozhodnúť má súd, a nie plénum NR SR, hovorili o vydaní Fica do rúk spravodlivosti.

VIDEO: Hlasovanie o Ficovi – parlament jeho väzbu neumožnil.


VIDEO: Atmosféra v parlamente – pred hlasovaním, počas hlasovania a po hlasovaní o Robertovi Ficovi.

Bývalý trojnásobný premiér Fico vyhlasuje, že jeho obvinenie je vymyslené a vládnej koalícii ide aj o to, aby Slovensko obletela fotografia, ako má práve on putá na rukách. „Poslanci budú rozhodovať len o tom, či sa ma zbavia alebo nie,“ povedal Fico pred hlasovaním vo videu na sociálnej sieti.

Poslanci podľa neho vedia, že žiaden sudca na Špecializovanom trestnom súde sa neodváži neposlať ho do väzby. „Nikto netuší, z čoho som obvinený,“ opakuje Fico.

Fico tvrdí, že tento skutok bol vymyslený, aby vyšetrovanie mohol dozorovať Úrad špeciálnej prokuratúry. Ten vedie Daniel Lipšic, ktorému Fico nadáva do „Matovičových psov“.

„Na čele štátu a represívnych orgánov sú ľudia, ktorí predstavujú nebezpečenstvom pre demokraciu a pre Slovensko. Netušia však, ako mi nabíjajú politické baterky. Ak k tomu pridám aj objatia a podania rúk s ľuďmi po celom Slovensku, zdá sa mi, že ich mám nabité na sto percent,“ vyhlásil Fico.

„Hnutie OĽaNO sľúbilo, že všetci ľudia sú si rovní pred zákonom. Som hlboko presvedčený, že poslancom nepatrí právo rozhodovať o vine alebo nevine niekoho. To je vec súdu. Je to tretia moc v štáte. Súd by mal posudzovať,či je niekto hodný vydania do väzby alebo nie je hodný vydania do väzby. Každý poslanec, ktorý si toto právo uzurpuje alebo chce ho využívať, a chce byť takým malým sudcom, tak si myslím, že si to príliš užíva, že je poslanom,“ reagoval na ohlasy klubu Matovič.

Fico sa poďakoval poslancom, ktorí hlasovali proti jeho väzbe

Predseda Smeru-SD Robert Fico sa poďakoval poslancom Národnej rady SR, ktorí nepodporili žiadosť Generálnej prokuratúry SR o súhlas parlamentu s jeho väzobným stíhaním. Trvá na tom, že ide o politický proces. „Ďakujem každému poslancovi, ktorý ma podporil, a rešpektujem každého, kto mal na to iný názor,“ uviedol poslanec.

Strana Smer-SD sa na sociálnej sieti poďakovala poslancom, ktorí sa “postavili na stranu zdravého rozumu a hlasovali za demokraciu a právny štát“. „Slováci, dnes sme dvakrát silnejší aj vďaka vašej podpore v boji za záchranu Slovenska,“ dodala strana.

Pellegrini: Túžba po pomste prehrala

Túžba po politickej pomste prehrala. Vyhlásil to líder strany Peter Pellegrini v reakcii na to, že poslanci neodsúhlasili vzatie Roberta Fica do väzby. Nezaradení poslanci okolo Pellegriniho hlasovali proti. Šéf Hlasu-SD si myslí, že ich postoj nemá nijaký vplyv na to, že trestné konanie a vyšetrovanie môže pokračovať.

Hlas-SD zdôraznil, že vládnej koalícii sa nepodarilo presvedčiť ani vlastných poslancov o správnosti vydania predsedu opozičnej strany na väzobné stíhanie. „Je povinnosťou každého jedného poslanca hlasovať výlučne podľa svojho vedomia a svedomia. Ak nemohli s čistým svedomím zahlasovať za vydanie svojho kolegu na väzobné stíhanie, je dobre, že to neurobili,“ povedal Pellegrini.

Spravodlivosť musí podľa neho ďalej nasledovať svojimi štandardnými cestami, teda vyšetrovaním a spravodlivým rozhodnutím nezávislého súdu. Strana je presvedčená, že jediným cieľom týchto manévrov so zatýkaním je prekryť skutočné problémy Slovenska.

Poslankyne Hatrákovú a Tabák vylúčili z klubu OĽaNO

Poslankyne Národnej rady Katarínu Hatrákovú a Romanu Tabák vylúčili z klubu OĽaNO. Uviedol to predseda poslaneckého klubu OĽaNO Michal Šipoš. Rozhodnutie podľa jeho slov padlo po zasadnutí klubu.

“Dnes sa poslankyne Katarína Hatráková a Romana Tabák, dve poslankyne z 50 poslancov OĽANO, svojím hlasovaním spreneverili hodnotám hnutia a programu, pod ktorý sa podpísali, a tým, že zabránili výkonu spravodlivosti, zradili drvivú väčšinu voličov OĽaNO,” povedal Šipoš.

Hatráková už pred tým vyhlásila, že ide o stíhanie poslanca a teda by nemal byť stíhaný väzobne:

Poslankyňa Tabák uviedla, že sa odmieta podieľať na politickej pomste voči bývalému premiérovi:

Pozrite si reakcie poslancov NR SR po hlasovaní:

Sulík: Toto je najväčšia prehra politickej kariéry lídra OĽANO

Podľa Sulíka Matoviča porazil nielen jeho obľúbený koaličný partner, ale aj vlastné poslankyne.

Výsledok hlasovania parlamentu o vydaní poslanca Roberta Fica (Smer-SD) do väzby je najväčšia prehra politickej kariéry lídra OĽANO Igora Matoviča. Na sociálnej sieti to vyhlásil šéf SaS Richard Sulík.

„Toto je najväčšia prehra politickej kariéry lídra OĽANO. A porazil ho nielen jeho obľúbený koaličný partner, ale aj vlastné poslankyne. Už nikdy nebudú môcť hovoriť o boji proti korupcii,“skonštatoval Sulík.

SaS: Je namieste sa rozprávať o prínose Sme rodina v koalícii

Je namieste sa rozprávať o tom, aký prínos má hnutie Sme rodina v koalícii.

Vyhlásila to predsedníčka poslaneckého klubu SaS Anna Zemanová v stredu po hlasovaní o žiadosti Generálnej prokuratúry (GP) SR na vzatie poslanca Roberta Fica (Smer-SD) do väzby. Poslankyňa SaS Jana Bittó Cigániková si myslí, že Sme rodina nemá byť v koalícii.

Stredajšie hlasovanie bude podľa Zemanovej predmetom diskusie medzi koaličnými lídrami. Skonštatovala, že sa budú rozprávať o tom, či táto koalícia ešte dáva zmysel. Osobne si myslí, že je čas hovoriť o tom, že by sa s hnutím Sme rodina „rozlúčili“. „Ja si myslím, že Sme rodina nemá byť v koalícii, že nie je prínosom,“zdôraznila Bittó Cigániková.

Zemanová sa zároveň pýtala lídra OĽANO Igora Matoviča, aké „takzvané osobnosti“ dal na svoju kandidátku, keď sľúbil očistu od korupcie a teraz jeho poslanci „zlyhali v rozhodujúcej chvíli“. „Takto to vyzerá, keď na kandidátku dávate niekoho, kto ide práve okolo,“ dodala Bittó Cigániková, podľa ktorej dve poslankyne OĽANO, ktoré nepodporili vydanie Fica, spravili z Matoviča a OĽANO „paródiu na boj proti korupcii“.

Blaha: Fašisti dnes dostali poza uši. Lipšicovi spadla gamba

Na výsledky hlasovania reagoval na Telegrame podpredseda Smer-SD Ľuboš Blaha typicky svojským spôsobom:

Fašisti dnes dostali poza uši. Lipšicovi spadla gamba, Tódová preplače celú noc a na americkej ambasáde skáču z okna.

A teraz sa budú zase ako malé deti hádať Matovič so Sulíkom. Už sa s Cigánikovou vadia aj počas tlačovky. Strašná hanba.

Toto tu dnes vládne. Takíto primitívi. Bez úrovne. Bez vzdelania. Bez akejkoľvek autority. Šaškovia.

Majú krv v očiach, prázdne hlavy a nulovú morálku. Mafia. Matovičova mafia.

Najväčšia škodná je Matovič a Sulík. Dvaja odpudiví zbohatlíci, ktorí zničili životy státisícom ľudí má Slovensku.

Sú zločinci a spravodlivosť si ich doženie.

Spoločne s Čaputovou, ktorá ich kryje.

A nedokázala sa postaviť za opozíciu, ktorú sa mafia snaží likvidovať.

Nedokázala sa postaviť za demokraciu, lebo inštrukcie viete-odkiaľ zneli inak…

No ona rieši len sami seba, Joea a Volodymyra. A na Slovákov kašle.

Bojujeme ďalej. Musíme týchto gangstrov a kriminálnikov vyhnať a zachrániť Slovensko.

Blahoželáme, Robert Fico, dnes sme s mafiánskou Matovičovou Hydrou vyhrali veľký zápas, boj za ľudí pokračuje

Zdroj: hnonline.sk (1)(2) / pravda.sk / info.sk (1)(2)(3) napalete.sk / InfoVojna

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

 • O uvedomení Slov

  O uvedomení Slov

  Tak málo ľudí si dnes uvedomuje, čo spôsobuje svojimi rečami. Svojimi Slovami.A možno si to v súčasnosti nevie uvedomiť nikto. Sme vytrhnutí z tohto Poznania. Tára sa tu...
 • Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Masovokomunikačné prostriedky je systém riadenia. Informačného riadenia. Prostredníctvom vplývania na vedomie. Je to nástroj na Programovanie Vedomia, podsúvaním informácií a dogiem, s ktorými nás všetkých konfrontujú. Nástroj...
 • RA

  RA

  „RA“- Sme tvorení a živení Prvopočiatočnou Inteligentnou Tvorivou a Láskyplnou Silou, ktorú pokojne môžeme vnímať ako Život samotný. Alebo Silu Život udržujúcu. Ak sa s týmto vedomím...
 • Právo, Národ a Moc.

  Právo, Národ a Moc.

  Aby sme sa mohli ubrániť tomu, čo sa deje, treba sa pozrieť na korene, na samú podstatu otázky, prečo chodíme s niečími obrazmi v hlavách. Treba preveriť...
 • Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Rád Hospitaliérov je najznámejší a najslávnejší z duchovných a rytierskych Rádov. Jeho celý názov je: Suverénny vojenský rád Hospitaliérov sv. Jána Jeruzalemského z Rodosu a Malty.  To, že sa...
 • 10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  Filozof, vedec, psychológ, politický aktivista, bojovník proti svetovému násiliu – Noam Avram Chomsky – zostavil zoznam 10 metód manipulácie ľudského vedomia, ktoré používajú politici, úrady a médiá celého sveta, v...
 • Človek, Tvorca a dnešná doba.

  Človek, Tvorca a dnešná doba.

  Človek. Keby človek vedel, kto je, žil by svoj život úplne inak. No nevie. Žije v nevedomosti, bez vedomia toho, kto je. Žije sám za seba, bohužiaľ...
 • Vedomie. 

  Vedomie. 

  Čo je Vedomie Človeka? Tak veľa sa o tom rozpráva…  a tak málo o tom ľudia vedia. Je to preto, lebo sa ide iba po povrchu. Iba...
 • SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  Nikto a nič nemôže s nami urobiť, bez nášho Súhlasu. Súhlas môže byť vedomý, aj nevedomý. Súhlasiť môžete s radosťou a dobrovoľne, ale aj pod tlakom a dobrovoľne. Veľa ľudí už o tom...
 • ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  Zákon Slobodnej vôle je základný a najdôležitejší Zákon Vesmíru a nikto nemá právo ho porušiť. Na tomto Zákone stojí celý Systém spolunažívania v našom Svete. Podľa tohto zákona má každý...
 • VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  TRUST-y sú vlastne výrobnými (emisnými) cyklami mien. Keď sa niekoho aktíva využijú na zabezpečenie (krytie) nejakej peňažnej emisie v rámci celosvetovej peňažnej súvahy. Napríklad všetci Američania su...
{"speed":"1200","height":"400","pause":"3000"}

%d blogerom sa páči toto: