Slovanské Noviny

24. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

VIDEO: Na Václavskom námestí v Prahe sa konala masová demonštrácie proti proamerickej a proukrajinskej Fialovej vláde. Viali na nej aj slovenské vlajky.

Demonštranti označovali slovenského premiéra Roberta Fica za vzor pre Českú republiku. Predseda strany PRO Jindřich Rajchl z pódia vyhlásil, že súčasná vláda ČR je „asociálna, protičeská“ a mala by okamžite podať demisiu.

Niekoľko tisíc ľudí protestovalo v sobotu 23. marca 2024 na Václavskom námestí v Prahe proti českej vláde. Podľa organizátorov z mimoparlamentnej strany PRO a spolku Česko proti chudobe stráca kabinet premiéra Petra Fialu dôveru občanov a tým aj mandát vládnuť. Na námestí sa zišli s vlajkami ČR, Ukrajiny a NATO aj odporcovia zhromaždenia. Informovala o tom spravodajská televízia ČT24.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Účastníci protestu kričali heslá ako „Stop neonacistom z Fialovej vlády“, „Demisiu“ alebo „My chceme mier“. Na demonštrácii sa objavila aj fotka súčasného slovenského premiéra s textom „Robert Fico vzor pre ČR“.

Predseda strany PRO Jindřich Rajchl z pódia vyhlásil, že súčasná vláda ČR je „asociálna, protičeská“ a mala by okamžite podať demisiu. Kritizoval tiež českého prezidenta Petra Pavla ako „hanbu krajiny“.

„Nebudeme sa poklonkovať Bruselu a Washingtonu,“ povedal Rajchl, ktorý odmietol prijatie spoločnej európskej meny, klimatickú politiku EÚ, systém emisných povoleniek či chystaný zákaz spaľovacích motorov.

Podľa Českej televízie sa na pražskom námestí objavilo aj niekoľko slovenských vlajok. Rajchl tvrdí, že česká vláda poškodila vzťahy so Slovenskom, preto s účastníkmi protestu napísal otvorený list slovenskému premiérovi Robertovi Ficovi, ktorí mohli účastníci podpísať.

Demonštrantom prečítali aj krátky pozdrav od exprezidenta Miloša Zemana.

Sobotňajšia akcia nadviazala na tri vlaňajšie protesty tých istých organizátorov. Po jednej z demonštrácií sa časť účastníkov pokúsila sňať z Národného múzea ukrajinskú vlajku. Rajchl tento týždeň na sociálnej sieti účastníkov žiadal, aby na vlajky Ukrajiny neútočili. Odmietol tiež, že ide o proruskú demonštráciu.


Viac vo videu:

Zdroj: trend.sk / YouTube / InfoVojna

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d