Slovanské Noviny

28. februára 2024

K porozumeniu Čelovekom

Ľudské práva tu nie sú na to, aby ste ich vy porušovali ako sa vám to páči! Tie sú tu na našu ochranu a vám dávajú mantinely, v ktorých sa môžete pohybovať, pán premiér!

MATOVIČ AKO SUDCA NÁRODA

Právo na súdnu a inú právnu ochranu je obsahom článku 46 Ústavy SR a celá Siedma hlava delená na dva oddiely je venovaná súdnej moci.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Základom pre slobodu je ustanovenie v článku 17 Ústavy SR:

• ods. 1 „Osobná sloboda sa zaručuje.“

• ods. 2 „Nikoho nemožno stíhať alebo POZBAVIŤ slobody inak, ako z dôvodov a 
spôsobom, ktorý ustanoví zákon. Nikoho nemožno pozbaviť slobody len pre neschopnosť dodržať zmluvný záväzok.“

Igor Matovič vyhlásil – citujem:

„Tu bude každý jeden mudrovať o tom, že to asi neni fér. Tým ľuďom, ktorí ignorujú pravidlá, to nie je fér im povedať, aby oni museli zostať doma v karanténe?! Lebo to by sme stúpili do ich ľudských práv.“

Áno, pán Matovič, takýmto a týmto podobným vyhláseniam vstupujete do ľudských práv a okliešťujete ich. Na toto vám nikto nedal mandát! Vašou úlohou je viesť štát podľa a v medziach Ústavy SR a v súlade s platným právnym poriadkom. Ak už aj existuje krízová situácia, vy a všetci členovia vašej vlády sú povinní dodržiavať zákony. A ak je vyhlásený núdzový stav podľa ústavou daných podmienok (čo tiež vyvoláva pochybnosti!!!), je vašou úlohou viesť štát tak, aby ste čo najmenej zasahovali do ľudských práv nás občanov.

Ľudské práva tu nie sú na to, aby ste ich vy porušovali ako sa vám to páči! Tie sú tu na našu ochranu a vám dávajú mantinely, v ktorých sa môžete pohybovať!

Viesť štát bez dodržiavania elementárnych pravidiel a porušovaním ľudských práv každý deň – to vie každý!

Pardon: mýlim sa! Vie každý, okrem vás, pán Matovič! Lebo vy ani len to neviete!

A TERAZ K ÚSTAVE A VYŠŠIE UVEDENÝM ČLÁNKOM

Ústava Slovenskej republiky ale aj medzinárodné dohovory nám garantujú ľudské práva! Ich dôležitosť je zvýraznená zaradením ľudských práv do Druhej hlavy Ústavy SR. Nikto, opakujem nikto nemôže nikoho pozbaviť osobnej slobody!

• Pozbavenie osobnej slobody je trestný čin! (§ 182 zákona 300/2005 Z. z. – trestný zákon)

• Pozbaviť niekoho osobnej slobody je v materiálnom právnom štáte možné iba na základe zákona!

• Pozbaviť niekoho osobnej slobody v materiálnom právnom štáte môže výlučne iba súd!

Ak je niečo dobrovoľné, nesmie to byť sankcionované! Sankcia je totiž trest! A ak si pozriete „druhy trestov“ (§ 32 písm. b) zákona 300/2005 Z. z.), „trest domáceho väzenia“ je hneď druhý! Lebo zásah do slobody pohybu je jedným z najväčších trestov.

Neviem, ako chce predseda vlády SR „sfunkčniť“ tento svoj nový výstrelok. Pretože tak pohŕdavo, ako on hovorí o Ústave SR, sa nevyjadroval snáď nikto! Ak to bude chcieť buď on, alebo niekto s väčšou schopnosťou vnímať právnu a politickú realitu v jeho okolí dať do súladu s ústavou, budú musieť meniť zákon! A to bez súčinnosti s Národnou radou SR, ktorá jediná má na to mandát, nepôjde. Budem bedlivo pozorovať, ako v takomto prípade budú hlasovať poslanci! A zapamätám si to! Možno nikto iný, ale ja áno!

Môžete si všetci „vychutnať“, ako sa predseda vlády SR, ktorý dostal od prezidentky SR menovací dekrét na to, aby spravoval pre Slovensko a chránil ho (nie občanov!!! – to majú poslanci), vyjadruje k nášmu najvyššiemu zákonu! Je na každom, aké závery si z tohto poľutovaniahodného prístupu pre seba vyvodí.

PS: Avšak teší ma, že pán predseda vlády SR priznal, že je z hľadiska chodu štátu absolútne nepotrebným! Vypočujte si ho ešte raz a zistíte, že to povedal!

PS2: Nie, nemyslím si, že COVID-19 neexistuje!

PS3: Tak lockdown od 01.11.2020? A testy sa kupovali na čo?!

Autor: Judita L.

Celú tlačovú besedu premiéra Igora Matoviča (OĽaNO) si môžete pozrieť v článku TU.

Zdroj: InfoVojna

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d