Slovanské Noviny

11. decembra 2023

K porozumeniu Čelovekom

VIDEO: Matovič a Heger nám zanechali najväčší deficit vôbec celej Európskej únie a z celej eurozóny, tvrdí Kamenický

Slovensko je zrejme ako ten rozprávkový oslík zatras sa. Vôbec sa nezdá, že by v sebe ukrývalo nejaké bohatstvo, okrem prírodného a kultúrneho, akonáhle k nemu ale pristúpia tí správni politici a vyrieknu tú správnu formulku, peniažky sa z neho len tak sypú. Pre koho najmä, to vie už takmer každý. Dokedy to však bude celé trvať?

Slovensko je na poslednom mieste v celej EÚ

Keď vo februári 202 prišli k moci OĽaNO, SaS, Za ľudí a Sme rodina všetci zhodne tvrdili, že predchádzajúca vládna garnitúra im zanechala „prázdnu špajzu“. Že až taká prázdna nebola svedčilo najmä správanie sa Igora Matoviča, ktorý doslova plným priehrštím rozhadzoval eurá na jeho rozličné „záchranné“ akcie súvisiace s COVID-19. Veľmi dobre mu však sekundovali všetci v tom čase koaliční politici, ktorí dostali slovenské financie do poriadneho „smútku“. A to až do takého, že sa jeho verejný dlh vyšplhal do výšky, akú doteraz ešte nemal.

-> Vypočujte si Novosti Slovanských Novín za posledných 24 hodín v prac. dňoch o 18:00. <-

Svedčí o tom aj graf, ktorý vo videu predstavil súčasný minister financií Ladislav Kamenický (Smer-SSD). A veruže pohľad naň nie je vôbec príjemný. Smutné na celej veci je však to, že súčasná opozícia pri ostrej kritike Programového vyhlásenia vlády poukazuje na to, že na plány, ktoré so Slovenskom koaliční politici majú, nebudú mať peniaze a je vraj veľmi zvedavá, kde ich Ladislav Kamenický s Robertom Ficom a spol. naberú. „V takomto „výbornom“ stave nechali verejné financi Matovič s Hegerom. Slovensko je na poslednom mieste v celej EÚ,“ napísal Ladislav Kamenický v krátkom statuse.

Blúznenie Matoviča a spol. o stave našich financií

Podľa staronového ministra financií predvádza opozícia v parlamente naozaj čisté zúfalstvo. „Už tretí deň aj priamo v Národnej rade počúvam opozičných politikov, ktorí sa vyjadrujú k programovému vyhláseniu vlády a k verejným financiám a nestíham sa čudovať. SaS asi stále melie je to isté a obhajujú banky a veľké korporácie. KDH vajatá, že sa vraj v programovom vyhlásení vlády financiám venujeme len okrajovo.

Progresívci z Progresívneho Slovenska pri každej téme dokola opakujú, lebo Smer, lebo Smer. Všetko už tradične klincujú Matovič a jeho družina, ktorí stále blúznia o tom, že verejné financie nechali v perfektnom stave,“ hovorí v úvode videa minister Kamenický.

Staronový slovenský financmajster vzápätí ukazuje graf, ktorý hovorí o tom, ako sa vyvíjajú deficity na rok 2024. „To hovorím o stave, ak by slovenská vláda pod vedením Roberta Fica neurobila absolútne nič. Igor Matovič a Eduard Heger nám zanechali najväčší deficit vôbec celej Európskej únie a z celej eurozóny, kde je priemer 2× menší ako to, čo bude doručovať Slovenská republika, ak by jej vláda neurobila nič,“ konštatuje Ladislav Kamenický a dodáva: „Priatelia, vždy, keď budete počúvať bludy o verejných financiách z úst Matoviča a opozície, spomeňte si prosím na tento graf.“ Nuž, pohľad na graf je skutočne nepekný, a tak zostáva len veriť, že na konci roka 2024 bude nový graf aspoň o kúsok krajší.

skspravy.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d