Slovanské Noviny

30. novembra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Ďalšie vydanie populárnej relácie Bez cenzúry. Do štúdia zavítalo azda najznámejšie ministerské meno súčasnej vládnej koalície.

Do štvrtej vlády Roberta Fica (Smer-SD) vstúpil ako minister vnútra SR Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD). Vyjadril sa k viacerým témam. Minister sa rozhovoril o pomeroch na ministerstve, o aktuálnych kauzách či v akom stave bol rezort vnútra, keď ho preberal.

-> Vypočujte si Novosti Slovanských Novín za posledných 24 hodín v prac. dňoch o 18:00. <-

Mediálny tlak

Ako každý jeden minister, každej jednej vlády, ktorú doposiaľ Slovensko kedy malo i Matúš Šutaj Eštok, po vymenovaní pristúpil ku rôznym krokom. Rezort preberal po pomerne chaotických vedeniach. Preto je pochopiteľné, že veci, ktoré ako sa hovorí: neboli tak úplne s kostolným poriadkom, musel naprávať. Šutaj Eštok okrem administratívy, pristúpil i k personálnym zmenám. Ako najväčšiu kontroverziu v mediálnom priestore hlavného prúdu vzbudil vtedy, keď odvolal policajného prezidenta Štefana Hamrana.

„Snažím sa ten tlak nejako nevnímať. Ani krik médií, pre mňa je podstatná podpora obyvateľov Slovenska, pretože všetky tie kroky, ktoré som od nástupu do funkcie robil, tak boli iba výsledkom toho, čoho sme hovorili a tvrdili pred parlamentnými voľbami.“ Vyjadril sa minister k lynču jeho osoby mainstreamom.

Vymenovanie Zuriana

Od nástupu na ministerstvo vnútra, prišlo k viacerým zmenám i na iných postoch policajných zložiek. Novým šéfom policajnej inšpekcie sa stal Branislav Zurian. Toho považuje minister Šutaj Eštok za správneho policajta.

„Ja som presvedčený, že pán Zurian je najlepšou možnosťou na túto pozíciou. Ja som ani chvíľu nerozmýšľal nad iným kandidátom, ktoré by som tam dal. Je v najlepšej fyzickej i psychickej forme. Po tom, všetkom čo mu robili. Necíti žiadnu zášť. Nepozná slovíčko pomsta! Ja to slovo rovnako nepoznám. Tri a pol roka tu bola politický pomsta, politické stíhanie na objednávku Matoviča a Lipšica. Ak by sme bojovali s ich zbraňami, zhynieme rovnako!“ hovorí otvorene Šutaj Eštok.

V relácii Bez cenzúry s Fedorom Flašíkom sa ďalej dozviete

 • Ako vníma mediálny tlak – Čo si myslí o Šimečkovom návrhu na jeho odvolanie
 • Či je spokojný s výberom pána Zuriana za šéfa Inšpekcie
 • Ako hodnotí rozhodnutie GP Žilinku, že kauzu „čurillovci“ bude dozorovať KP Trnava
 • V akom stave preberal rezort vnútra a či je tam veľa nášľapných mín
 • Čo sa deje s kauzou „autoopravovne“ MV
 • Čo je pravdy na tom, že po jeho nástupe začali húfne odchádzať slušní a vysoko profesionálny policajti
 • Kde sa v rebríčku priorít ministra nachádzajú hasiči aj dobrovoľný a verejná správa
 • Bude jeho záujmom aj rozvoj Športového centra polície?
 • Ako vníma úroveň „civilnej ochrany“ na Slovensku
 • Ako hodnotí s odstupom času akciu na slovensko-maďarskej hranici
 • Čo bude presadzovať SR v rámci európskych spoločných opatrení v súvislosti s nelegálnou migráciou
 • Čo si myslí o teroristických hrozbách zo strany islamských militantných skupín, ktoré už operujú v rámci EÚ a ako sa dá chrániť obyvateľstvo voči takýmto potenciálnym hrozbám
 • Bude bezpečnosť, majetková kriminalita, ale aj dopravná nehodovosť základným kameňom priorít ministra vnútra?
 • Ako chce MV motivovať mladých ľudí aby vstúpili do zboru
 • Ako hodnotí Programové vyhlásenie vlády a či je za rezort vnútra spokojný?
 • Bude Slovensko právny štát?

ereport.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d blogerom sa páči toto: