Slovanské Noviny

24. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Kým Macron rinčí zbraňami a slovenská opozícia nás ženie do vojny, my robíme všetko pre dialóg a mier. 

1. V Bratislave sa pod mojou záštitou konala medzinárodná konferencia, kde diskutovali významní odborníci z celej Európy, vrátane Nemecka, Británie, Španielska a Ruska. Áno, Ruska.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

2. Privítal som bývalú podpredsedníčku britskej Snemovne lordov, barónku Caroline Fox, popredného novinára z britského Guardianu Jonathana Steela či poslanca ruskej Dumy Konstantina Zatulina.

3. Konferenciu usporiadal Viedenský klub PANAP na čele s Ašotom Grigorianom, ktorému aj touto cestou srdečne ďakujem. Je pre mňa veľká česť, že sa podujatie mohlo konať pod mojou záštitou.

4. Prítomným hosťom som osvetlil, že Bratislava bola tradične označovaná za mesto mieru a že Slovensko je mierumilovný národ, ktorý nikdy nebude nenávidieť Rusov a vždy bude chcieť mať dobré vzťahy na všetky štyri svetové strany.

5. Išlo o intelektuálnu diskusiu, mal som asi 20-minútový príhovor, ktorý mal značný ohlas, nech sa páči, tu je krátky výsek.

6. Bratislavskí slniečkari môžu skákať ako pukance na panvici, nevidím nič zlé na dialógu s Ruskom a budem robiť všetko pre to, aby sa prehlbovala naša spolupráca s krajinami BRICS.

7. Nie sme sami, kto v Európe volá po mieri a zmierení s Ruskom. Pridávajú sa významní intelektuáli a politici zo všetkých kútov Európy – a Slovensko čoraz viac vnímajú ako symbol mieru.

8. Na to som skutočne hrdý. Rešpektujme sa navzájom, nič iné nechceme – dialóg a mier.

9. Aj v Európskom parlamente potrebujeme politikov, ktorí vedia kričať, keď je treba, ale zároveň sú pripravení na vážne intelektuálne diskusie, aby chránili naše národné záujmy.

10. Ešte raz ďakujem všetkým účastníkom medzinárodnej konferencie, Bratislava bola opäť na chvíľu mestom mieru 

telegram Ľuboš Blaha

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d