Slovanské Noviny

24. februára 2024

K porozumeniu Čelovekom

Nebudú ani útoky na politikov? Na ktoré sme boli zvyknutí v podaní bývalého šéfa polície pána Hamrana? Ten veľmi rád tak na svojich tlačových konferenciách, či v mainstreame, útočil na vtedajších opozičných politikov. A s radosťou informoval o živých trestných konaniach.

V rozpore so zákonmi. Keďže za prvé policajný prezident nie je Orgánom činným v trestnom konaní(OČTK) a za druhé, prípravná časť trestného konania má byť zo zákona neverejná. Dnes v Národnej rade SR prebehlo neúspešné odvolávanie ministra vnútra, za ním nasleduje vypočúvanie kandidáta na Hamrnovho nástupcu, Ľubomíra Soláka. Toho zatiaľ minister Šutaj Eštok poveril touto funkciou dočasne. V parlamente je aj náš kolega, redaktor Dominik Papala a tak vám vďaka nemu môžeme priniesť cenné informácie, tak povediac „z prvej ruky.“

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Nebudú ani útoky na politikov?

Na jednu z otázok, ako sa bude stavať k stíhaniu politikov, Solák odpovedal, že „polícia má vykonávať svoju prácu a nie robiť politiku.“

„Žiadny policajt nemôže do výkonu svojej práce vnášať nejaký svoj osobný pohľad. A musí sa opierať nie o nejakú osobnú nenávisť, ale len o to, čo hovorí zákon,“ uviedol.

Nuž, ak by bol zvolený a držal sa toho, po rokoch s pánom Hamranom, by to bola zmena viac ako vítaná. „Polícia pod Ľubomírom Solákom nebude využívaná na politické objednávky,“ deklaroval aj minister vnútra.

Zmeny na NAKA

Za svoju najväčšiu prioritu označil Ľubomír Solák stabilizáciu personálnej situácie v policajnom zbore.

Chce dokonca niektoré prezidiálne útvary PZ SR presunúť na krajské policajné riaditeľstvá. Už teraz vie povedať, že niektoré prezidiálne útvary sa presunú smerom dolu na krajské policajné riaditeľstvá.

„Určite sa to dotkne všetkých útvarov v rámci prezídia, teda aj Národnej kriminálnej agentúry a Národnej centrály osobitných druhov kriminality,“ uviedol.

Boj proti korupcii je pre Soláka podľa jeho slov hneď na druhom mieste za dodržiavaním zákona zo strany policajtov.

ereport.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d