Slovanské Noviny

24. februára 2024

K porozumeniu Čelovekom

VIDEO: Fico sa pýta Šimečku, Čaputovej a nepriateľských médií, či si myslia, že sa jeho vláda „po*aká“ pred vyhrážkami a organizovaním Majdanov za Lipšica & spol.

„Grázli“ na Úrade špeciálnej prokuratúry podľa neho opäť potvrdili, že ide o čisto politický orgán po tom, ako špeciálna prokurátora obvinila Tibora Gašpara z prečinu porušovania dôvernosti ústneho prejavu.

Ten spoločne s Kaliňákom a advokátom Parom priblížil nátlakové praktiky tejto organizovanej skupiny zopovednej za deštrukciu právneho štátu, ktorá za masívnej pomoci médií a mimovládok klame slovenskú verejnosť, ale aj špeciálny súdu a naďalej pokračuje v páchaní trestnej činnosti. Predseda vlády prečítal na dôkaz ďalšiu šokujúcu SMSku

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Premiér SR a predseda strany Smer-SDS Robert Fico za účasti ministra obrany SR Roberta Kaliňáka, predsedu Výboru NR SR pre obranu a bezpečnosť, podpredsedu Ústavnoprávneho výboru NR SR, bývalého policajného exprezidenta Tibora Gašpara a advokáta Mareka Paru reagovali na rozhodnutie Lipšicovho podriadeného prokurátora Michala Šúreka, ktorý pred nadchádzajúcim definitívnym koncom svojho šéfa a celého Úradu špeciálnej prokuratúry nechal Gašpara obviniť.

Obvinenie poslanca Tibora Gašpara opodstatňuje zrušenie Úradu špeciálnej prokuratúry ako aj skrátené legislatívne konanie v tejto veci. Na tlačovej konferencii to dnes povedal predseda strany Smer-SD a predseda vlády Robert Fico. Doplnil, že Gašpar sa o obvinení dozvedel z médií.

Gašpar bol podľa Fica obvinený za skutky, ku ktorým malo dôjsť pred desiatimi rokmi a vypovedal o nich bývalý šéf daňových kriminalistov Ľudovít Makó už v roku 2020. „Prečo, keď to v roku 2020 pán Makó rozprával, sa nič nedialo v tejto veci?,“ opýtal sa Fico.

Fico pri tejto príležitosti obhajoval zrušenie Úradu špeciálnej prokuratúry aj tým, že prokurátor ÚŠP Michal Šúrek obvinil Tibora Gašpara z prečinu porušovania dôvernosti ústneho prejavu. Obvinenie Gašpara dal zároveň do súvisu s tým, že obhajuje zmeny v Trestnom zákone. „Je to jeden z najaktívnejších ľudí, ktorý sa v tejto veci angažuje,“ skonštatoval Fico.

Dodáva, že kým pred 48 hodinami bol na sto percent rozhodnutý, že sú dôvody na prijatie zákona, ktorý ruší Úrad špeciálnej prokuratúry, v skrátenom konaní, po včerajšku je „rozhodnutý na 200 percent“.

„Poslanec a predseda výboru pre obranu a bezpečnosť sa musí z médií dozvedieť, že proti nemu bolo vznesené obvinenie za nejaké táraniny Makóa z roku 2020, ktoré mohli byť 1500-krát vyriešené,“ dodal Fico, že celú vec vníma ako zastrašovanie.

Jedným z dôvodov na skrátené konanie podľa neho je, že sa porušujú základné ľudské práva. A to sa podľa neho deje aj teraz pri obvinení Gašpara.

Nik relevantný podľa Fica nehovorí, že zrušenie ÚŠP je protiústavné, rozporujú podľa neho to, že sa to deje v skrátenom konaní. Tvrdí, že na to podľa nich majú právo, keďže sa porušujú ľudské práva.

Dekan Právnickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave Eduard Burda vo svojom vyjadrení pre denník Pravda v utorok 5. 12. uviedol, že existencia ÚŠP je potenciálnym kriminogénnym faktorom, jej prokurátori majú nízku kvalitu rozhodovacej činnosti v mnohých aj politicky exponovaných prípadoch. Podľa neho existujú podozrenia z manipulácie s trestnými konaniami, a teda aj podozrenie, že v rámci ÚŠP môže s týmto cieľom pôsobiť zločinecká skupina a to je potrebné preveriť.

Je nevyhnutné, aby sme zmeny prijali čím skôr, hovorí obvinený poslanec Tibor Gašpar o zrušení Úradu špeciálnej prokuratúry v skrátenom konaní. Tvrdí, že zmenami „idú zachraňovať ľudské životy“. Dodáva, že proti zrušeniu Úradu špeciálnej prokuratúry najviac „kričia“ ľudia, ktorí sú za to najviac zodpovední.

Robert Fico zverejnil SMS správu od vyšetrovateľa, ktorý kolegom napísal, že ľuďom dosadeným novou vládou nemusia hovoriť detaily o vyšetrovaných prípadoch. Vyšetrovatelia a prokurátori podľa neho chcú týmto spôsobom manipulovať ďalšie prípady, a varuje, že môže prísť k ďalším obvineniam ľudí blízkych vláde.

Proti tomu, aby sa ÚŠP rušil v zrýchlenom konaní, sa pritom vyjadrila aj Európska komisia, prezidentka či americká ambasáda.

Minister obrany SR Robert Kaliňák hovorí, že keď Európska komisia žiada dôkladnú analýzu rušenia špeciálnej prokuratúry a trestnej politiky, oni to už urobili. “My sme vám tú analýzu predsa predostierali tri a pol roka,” hovorí Kaliňák.

Na adresu bývalého policajného prezidenta Štefana Hamrana, ktorý pobehoval na štvrtkovom Majdane za Lipšica a spol. uviedol, že čoskoro o ňom vyjde najavo, ako okrádal políciu. „Pán Hamran, nezabudnite, okrádali ste Policajný zbor o státisíce eur. Onedlho sa to všetko dozvieme,“ povedal minister obrany.

Viac vo videu:

Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry podľa medializovaných informácíi vzniesol 6. decembra obvinenie Norbertovi Bödörovi, Tiborovi Gašparovi a ďalším osobám. Nitriansky podnikateľ čelí stíhaniu pre prečin podplácania a prečin porušovania dôvernosti ústneho prejavu a iného prejavu osobnej povahy spolupáchateľstvom a policajný exprezident je obvinený z prečinu porušovania dôvernosti ústneho prejavu a iného prejavu osobnej povahy spolupáchateľstvom.

Zdroj: YouTube / pluska.sk / dennikn.sk (1), (2) / InfoVojna

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d