MUDr. Igor Bukovský, PhD. reaguje na verejné vyjadrenia poslankyne NR SR a predsedníčky Výboru NR SR pre zdravotníctvo Jany Bittó Cigánikovej.

Za všetko môže otvorený list, ktorý šéfovi RTVS Radoslavovi Rezníkovi poslala iniciatíva Hovorme spolu. V ňom žiadali od Rezníka, aby televízia zrealizovala 5 diskusných relácií venované prijímaným opatrenia na Slovensku v súvislosti s koronavírusom. Ich predstava bola, že by sa stretlo 4-6 ľudí z dvoch táborov – tí, ktorí očkovanie podporujú, a ktorí nie. Do prvej skupiny zaradili napríklad profesora Vladimíra Krčméryho, Petra Jarčušku, Mareka Krajčího, Borisa Klempu, Zuzanu Krištúfkovú, Richarda Kollára a podobne. Do druhej skupiny zaradili napríklad Štefana Hrušovského, Andreja Janca, Jána Lakotu, ale aj Igora Bukovského.
„Diskusné relácie majú obsiahnuť hlavné témy a zodpovedať tie najdôležitejšie otázky, ktoré rozdeľujú spoločnosť a na ktorých nie je zhoda ani v rámci odborných kruhov, a to ako medicínske, tak aj právne,“ píše sa v liste, pričom medzi takéto témy radia antigénové testovanie, očkovanie, legislatívu, liečbu či opatrenia v boji s koronavírusom. Iniciátormi listu boli bratia Matyinkovci zo skupiny Maduar, medzi signatármi je napríklad Eduard Chmelár, Marian Greksa, Michal Majtán, ale aj Jaro Slávik. A práve tento list doslova rozpútal peklo.
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho
Do témy sa zapojila šéfka parlamentného výboru pre zdravotníctvo a poslankyňa parlamentu Jana Bittó Cigániková. Tej sa zámer iniciatívy nepozdával a verejne ho kritizovala v blogu, v ktorom si „zgustla“ aj na Matovičovej očkovacej lotérii. Kritiku adresovala aj ministerstvu zdravotníctva, ktoré podľa jej slov katastrofálne zlyhalo v informačnej kampani o bezpečnosti očkovania na prelome rokov 2020 a 2021. „Medzičasom nám tu vyrástli ako najväčší “odborníci” na pandémiu ekologický aktivista a dietológ s orieškami. A teraz ich chcú hudobníci dostať do hlavného vysielacieho času, nech diskutujú o niečom, o čom nikto z nich nemá páru. Veď to je šialené!“ hnevá sa Cigániková.
Na jej slová však zareagoval satotný „dietológ s orieškami“. Takto nazvala výživového poradcu Igora Bukovského, ktorý patrí medzi odporcov očkovania. Poslankyni poslal štipľavý odkaz. „Tá pani Cigániková, ktorá sedela u mňa opakovane, keď ako bývalá majiteľka materskej škôlky chodila konzultovať jedálne lístky pre deti, a dostávala moje služby aj odbornú pomoc s výraznou zľavou ako prejav podpory z mojej strany, to dajme bokom. Chcem sa jej poďakovať za verejný kredit, ktorý mi udelila vyjadrením, že som dietológ s orieškami,” povedal Bukovský a začal sa opierať o najnovšiu štúdiu z Harvardovej univerzity, podľa ktorej je konzumácia orechov v dávke zhruba hrsť denne zdraviu prospešná a predlžuje tak život zhruba o 1,5 roka oproti tým, ktorí orechy nekonzumujú vôbec.
Ako dodal, takéto množstvo orechov znižuje aj riziko kardiovaskulárnych chorôb o 25 percent oproti tým, ktorí ich nekonzumujú. „Takže ak ma tá pani Cigániková, ako budúca šéfka svetovej zdravotníckej organizácie a ďalší rádoby sarkastickí a ironickí pisatelia textov nazývajú doktor oriešok, netušia aký kredit mi dávajú. Cítim sa požehnaný, že ako lekár, ktorý sa usiluje o prevenciu a aj podľa nich to robím tak dobre, že tým, ktorí o to stoja, pomáham ako orechy,” povedal Bukovský. Svojimi odkazmi pre poslankyňu však nešetril a povedal, že ak mu niekto vyčíta, že by diskutoval o veciach, o ktorých „on nemá ani páru“, tak by si mal prv pozrieť do vlastného taniera.
„Pani Cigániková, ktorá má vzdelanie v oblasti verejnej správy a pred vstupom do politiky bola majiteľkou škôlky, s takýmto vzdelaním môže podľa jej názoru a presvedčenia, verejne diskutovať o vakcíne, vírusoch, potratoch. Počul som ju diskutovať prakticky o všetkých témach, ktoré súvisia so zdravotníctvom,“ povedal a dodal, že ako šéfka parlamentného výboru pre zdravotníctvo je prakticky tieňovou ministerkou zdravotníctva, pričom tento post by mal zastávať najväčší odborník, ktorého strana na danú oblasť má.
„Je to šialené, že človek s vašim vzdelaním a skúsenosťou môže mať takú funkciu a takú moc, taký vplyv v oblasti ktorej nemôže rozumieť viac a lepšie ako bežný človek. Vy ste za výkon svojej funkcie zodpovedná aj mne a žiadam vás za túto vašu snahu dehonestovať moju osobu o verejné ospravedlnenie,” povedal na záver s tým, že ak tak nespraví, uplatní si právo na ochranu osobnosti.
Iniciatívu HOVORME SPOLU, ktorú podľa Dr. Bukovského prinášajú slušní a múdri ľudia, sa pokúša otvoriť verejný dialóg medzi dvomi stranami barikád. Médiá hlavného prúdu, politici a ich odborní poradcovia reagujú podráždene a snažia sa umlčať diskusiu, ktorá už vlastne mala dávno prebehnúť.
Pozrite si celé video:
Zdroj: YouTube Dr. Igor Bukovský – AKV / topky.sk
Dopustil sa Prezident Trump velezrady?
Tajná manipulace CIA s počasím odhalena: Dokumenty ukazují šokující program
Nemeckí liberálni vedci technicky rehabilitujú ukrajinský nacizmus
Slováci sú pobúrení: Prečo tu neveje slovenská vlajka?
STOP mobilom na priechodoch, jazda po chodníkoch sa končí
Káva zlacnela takmer o tretinu: Analytik prezradil, či sa to prejaví aj v slovenských obchodoch
Umelá inteligencia (AI) ohlasuje posthumánnu éru ekonomických, sociálnych a morálnych otrasov
Ľudská rasa sa so všetkou svojou múdrosťou zabíja sama
Európa chce Rusku vnútiť druhú severnú vojnu
V Černigovskej oblasti bol zničený sklad s raketami „Patriot“
VIDEO: Péter Magyar tvrdí, že EÚ sa vráti k nákupu ruského plynu, pretože je lacnejší. Nový maďarský premiér sa v mnohých otázkach začína podobať na svojho predchodcu Viktora Orbána
VIDEO: Jan Kraus o novinároch, z ktorých sa stali politickí aktivisti, o súčasnom stave spoločnosti a médií, ktoré podľa neho nehľadajú pravdu, ale aj o svojej talkshow či zaujímavých podcastoch Joea Rogana a ďalších
EÚ rozbieha program, ktorého sa obáva dokonca aj Zdechovský
Ukrajina „omylom“ nasmerovala drony smerom k Fínsku. A Brusel mlčí…
R. Kaliňák: Výstavba nemocnice v Prešove by mohla pokračovať budúci týždeň
Progresívci verbujú internetových trollov. „Zúfalci“ – hodnotia Slováci
Tichá revolúcia vo svete centrálnych bánk
3.6.2026 Denný súhrn zo slovanských štátov
Rusko pokračuje v úderoch. Kyjev frustruje skutočnosť, že rakety sa nemíňajú
Ultimátny úder „Orešnikom“ odhalil dva Trójske kone medzi ukrajinskými politikmi
Podporte Slovanské Noviny
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Podporiť terazBez dotácií. Bez kompromisov.
Ak má pre vás hodnotu, podporte ho.
zo sekcie
VIDEO: Dr. Bukovský o Cigánikovej vykoľajenom myslení
VIDEO: Dr. Bukovský o Cigánikovej vykoľajenom myslení
VIDEO: Dr. Bukovský o Cigánikovej vykoľajenom myslení